Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Rakovník, Nemocnice s poliklinikou Rakovník

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Nemocnice s poliklinikou Rakovník
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko – porodnické oddělení
Adresa, ulice, číslo: Dukelských hrdinů 200
Www stránky: www.nemorako.cz, www.gynekologie-rakovnik.cz
E-mail: polacek@nemorako.cz
: primář MUDr. Radek Poláček
Předporodní příprava: Bc. Galiová
Telefon: 313 525 460
E-mail: 733 640 636, porodasisrak@seznam.cz

2. Podrobná informace z porodnice

1. Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

Kurzy vede porodní asistentka pí. Galiová a dětská sestra pí. Lyntimerová.

Kurz předporodní přípravy se koná každý poslední čtvrtek v měsíci, je vhodný i pro doprovod u porodu. Součástí je i prohlídka porodnice - porodního sálu.

Po domluvě s OPA (osobní porodní asistentka) je možná individuální prohlídka sálu i individuální kurz. – služba zdarma

2. Jak se u nás rodí?

Po příchodu na porodní sál proběhne vstupní vyšetření. Pokud již započal porod, rodička se přesouvá na porodní sál, kde prožije celý porod. Doprovod může být po celou dobu s rodičkou. V opačném případě je ubytována na tzv. čekatelském pokoji. K úlevě od porodních bolestí je možné využít porodnickou vanu, sprchu, porodní vak, míče, závěsný porodnický systém, ale i epidurální anestezii, inhalační anestezii či injekční tlumení bolesti. Dále nabízíme možnost poslechu hudby, aromaterapie a další. Celou dobu je rodička na porodním sále, který má odpočinkovou a porodní část.

3. Jak probíhá poporodní péče?

První 2 hodiny stráví maminka i s miminkem na porodním sále.

Poté je převezena na Oddělení šestinedělí.

Zde je k dispozici standardní i nadstandardní pokoje. V nadstandardech je možný pobyt doprovodu po celou dobu hospitalizace.

Maminky dostávají zdarma plenky, mycí prostředky, oblečení pro miminko i vložky. A na rozloučenou jako poděkování dárkový koš.

4. Jak probíhá péče o dítě?

Dítě přikládáme k prsu matky ihned po porodu.

Po 2 hodinách dítě vykoupeme a je již s matkou v systému rooming-in. Pokud si maminka nepřeje něco jiného. V takové případě se řídíme jejím porodním plánem a jejími přáními. 

Držíme se toho, že kontakt matky a dítěte od samého počátku je důležitý pro psychiku i úspěšné kojení.

5. Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

2. a další doprovod u porodu: 1000,- Kč

Nadstandardní pokoj: 1000,- Kčpobyt doprovodu na NDST pokoji 1000,- za den (v ceně jídlo a pití)

Vana zdarma, Inhalační anestezie 500 Kč za 30 minut, injekční anestezie zdarma, epidurální anestezie zdarma

Přítomnost a péče (před při i poporodní) vybrané porodní asistentky je podle ceníku konkrétních porodních asistentek. K dispozici je nyní asi 10 PA, tato služba je velmi žádaná.

6. Další zajímavosti týkající se našeho pracoviště:

Zcela nově zrekonstruovaný porodní sál, porod ve vaně do vody, na přání možnost porodního plánu a alternativního porodu. Možnost porodu s vlastní porodní asistentkou, pokud má smlouvu s porodnicí nebo doprovod duly.

Porodnice Rakovník

Porodnice disponuje nově zrekonstruovaným porodním sálem a oddělením šestinedělí.

Na porodní sále jsou k dispozici 2 porodní pokoje. Každý pokoj je rozdělen na "odpočinkovou zónu" s rozkládací pohovkou pro rodičku a doprovod, křeslem, stolkem, televizí s množností poslechu vlastní relaxační hudby na flash , sedacím pytlem, nafukovacím míčem a podobně a na zónu porodní a ošetřovatelskou, ve které je umístěné porodní lůžko, žíněnka , ošetřovací lůžko pro novorozence. Oba porodní pokoje jsou vybaveny velmi prostornou sprchou s hydromasážním panelem a WC. V jednom pokoji je navíc umístěna kruhová porodnická vana  s objemem 700 l k porodům do vody nebo i jen k relaxaci a hydroanalgezii v první době porodní, v druhém pokoji je navíc alternativní porodnický systém pro porody v alternativních polohách.

Porodnice nabízí porody v klasické poloze, ale i v polohách, které ženám individuálně vyhovují jako je na žíněnce v kleče, na všech 4, v podřepu, ve vaně, na porodnické stoličce a podobně.

Rodička může přijít  v doprovodu i několika osob. Může si přivést i svojí porodní asistentku (musí mít s nemocnicí uzavřenou smlouvu), která může její porod vést.

K dispozici je rodičkám zatemnění místnosti s intimním osvětlením, aromalampy s vonnými oleji,...

Porodnice pracuje s porodními plány a vychází rodičkám maximálně vstříc. Např bonding, dotepání půpečníku, maminka si může odnést placentu,... prostě podle přání.

Na oddělení šestinedělí je samozřejmý pobyt s miminkem na pokoji po celou dobu hospitalizace. K dispozici jsou standardní 2lůžkové pokoje a 5 nadstandardních pokojů, kde mohou s rodičkami trávit celý pobyt v nemocnici i partneři nebo doprovod maminek.

Dále porodnice nabízí bezplatně službu osobních porodních asistentek, které v případě zájmu, s rodičkami již od začátku těhotenství aktivně pracují, individuálně cvičí, radí, pomáhají a učí masáž hráze, individuální předporodní kurz, individuální prohlídka oddělení a za hospitalizace jsou jejich "ochránkyněmi". Rodičky pak mají možnost nadstandardní služby jako je porod s konkrétní porodní asistentkou, návštěvy u rodičky doma a podobně.

Porodnice je připravena na jakýkoli porod, plánovaně však o porody od stáří těhotenství 36+0.

www.facebook.com/porodnicerakovnik

www.gynekologie-rakovnik.cz

www.new.nemorako.cz/gynekologicko-porodnicke-oddeleni/

www.modrykonik.cz/porodnice-rakovnik/

4. Fotoreportáž

Přinášíme Vám fotoreportáž z porodnice Nemocnice s poliklinikou Rakovník a rozhovor s primářem Gynekologicko -porodnického oddělení panem MUDr. Radkem Poláčkem.

Ke zvětšení fotografií dojde po kliknutí v novém okně. Fotoreportáž z porodnice s rozhovorem byla pořízena v roce 2015. Rozhovor byl aktualizován v roce 2017.

Zobrazit fotoreportáž »

5. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.08)
Porod:
(3.77)
Poporodní gynekologická péče:
(4.31)
Poporodní péče o miminko:
(4.46)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

6. Zkušenosti pacientek z porodnice Rakovník - diskuze
Přidat textové hodnocení
 • Za mě už zde ne
  Rozhodla jsem se rodit v Rakovníku kvůli množství pozitivního hodnocení, avšak stejnou chybu bych již neudělala! Porod katastrofální - sestry zaměňovaly kontrakce za poslíčky, osočovaly mě ze simulování příliš silných bolestí (když jsem je upozornila na křivku, která se objevovala na přístroji, tvrdily, že si schválně čidlo na břicho přitlačuji), "lékařka" (Indka) mě ignorovala a odbývala se slovy, že já nepotřebuji úlevu, ale porodit, apod. Nakonec vše vyústilo téměř v císařský řez, protože ti idioti zanedbali co mohli (svým nezájmem ..podpořili zakalení plodové vody a odumření části placenty - asi třetiny. Naštěstí (klepu na co mohu) část u pupečníku byla ještě "dobrá" a dcera se zdá zdravá. Nebýt doktora Poláčka, nevím, jak by situace dopadla. (Jediný, který něco dělal - dal mi čípek na uvolnění svalstva a vois la, najednou to šlo; Ani on si však neodpustil poznámku, že mi bojuje za přirozený porod (chacha - od úterý do čtvrtečního večera nikdo za nic nebojoval, ale jak přišel na směnu, zbledl a začal konat.)) Po porodu jsem musela podepsat dokument, že vše proběhlo v pořádku, nemám k ničemu námitky, se vším jsem byla srozumněna, apod. Ulevilo se jim až v momentě, kdy jsem to podepsala. Moc dobře věděli, že zanedbali, co mohli.. Takže NE! Za mě NE! (Leda k doktoru Poláčkovi, ale jen v případě, že nestihneme dojet nikam jinam).
  kateline   | 31.07.2021 21:24:53
  Reagovat | URL příspěvku
 • Skvělá volba
  Porodnici v Rakovníku mohu jen doporučit. Už v těhotenské poradně jsem potkala jen milý personál. Rodila jsem dlouho, přesto jsem se setkala s velmi trpělivým přístupem porodních asistentek, které nám s partnerem dopřály příjemnou atmosféru, soukromí a klid. Zároveň ale poradily a podpořily ve chvílích, kdy to bylo třeba. Velké díky patří obzvlášť PA Veronice Hažlínské, která mi pomohla prožít hezký přirozený porod, pro milý úsměv a podporu nešla daleko a ačkoliv do porodu výrazně nezasahovala, věnovala nám maximální péči. Možnosti navrhovala, nic nevnucovala. Pan doktor byl profesionální, přišel až v samém závěru porodu, do kterého nezasahoval a začal se o mně starat ve chvíli, kdy bylo miminko na světě. Oddělení šestinedělí nemám co vytknout, dětské sestry byly velmi milé a ochotné.
  follyxx   | 11.03.2019 15:28:13
  Reagovat | URL příspěvku
 • Výborná zkušenost
  Nedávno jsem porodila v rakovnické porodnici druhou dceru. Ten první porod (2010) nepostupoval, a tak přišel na řadu císařský řez. Dceřin vstup do života byl více než komplikovaný, převezli ji na JIP do Kladna a já musela zůstat v Rakovníku. Přístup personálu byl tehdy skvělý – když rehabilitační sestra viděla, že jsem psychicky vedle, odložila cvičení a radši si se mnou povídala.
  I na podruhé jsem se rozhodla rodit v Rakovníku. Vyhovuje mi, že tu většinou nerodí příliš mnoho žen naráz, což zdravotníkům umožňuje skutečně individuální péči. Ukázalo se to už při předporodních poradnách. MUDr. Hajči zareagoval na moji první nepříjemnou zkušenost a všechny možnosti se mnou probíral. Nejednou mi trpělivě vysvětlil, jak se přistupuje k maminkám po prvním císaři atd.
  Do porodnice jsem nastoupila druhý den po termínu. A za tři dny se spontánně narodila druhá dcera. Všechny porodní asistentky a lékaři, které jsem potkala, ať už v poradně nebo v průběhu porodu a následné péče, se ke mně chovali výborně. Pro mě bylo důležité, že se mnou mluvili, ať už o porodu nebo o tom, co bylo včera v televizi. I když jsem třeba špatně dýchala, nikdo na mě neječel, ba naopak trpělivě mi vysvětlovali, jak to dělat lépe. MUDr. Romsauerová a MUDr. Chod mě dokázali skvěle uklidnit a povzbudit. (Vybavení je už modernizováno. Na sále je příjemné, dost široké a měkké lůžko.) Dceru mi hned položili na břicho a po krátkém ošetření a zběžném omytí mi ji přiložili k prsu.
  Po porodu jsem s dcerou byla na nadstandardním pokoji – pohodlná postel, samostatné sociální zařízení, televize a starší nábytek. Dětské sestry byly příjemné, neodbývaly mě jako druhorodičku a se vším mi ochotně pomáhaly nebo poradily.
  Vše záleží na lidech a jejich přístupu. Snažila jsem se nebýt otravná, nestavět se do pozice středobodu světa, nebýt hysterická a nehrát si na „google“ lékařku.
  JarkaC   | 05.02.2013 16:01:46
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×