banner

Hodnocení: 3.69

(2020 - 2025)

Adresa a kontakty

Podrobné informace

Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

Cena kurzu činí 500 Kč, platí se před začátkem kurzu na recepci v 8. patře.

Kurz probíhá v 9. patře hlavní budovy, vždy poslední čtvrtek v měsíci od 14.00 hod.

Sraz před kurzem je v 8. patře po zaplacení u recepce, kurz začíná prohlídkou porodních sálů, oddělení šestinedělí a novorozeneckého oddělení, pak se přemístí do přednáškové místnosti, kde se dozvíte vše o příznacích počátku porodu, průběhu porodu, porodních dobách i o péči o novorozence. Kurz je zaměřen hlavně na porod a první ošetření novorozence, proto je vhodné se na něj objednat až po 30. týdnu těhotenství. Během kurzu vám odpovíme na všechny otázky.

Jak se u nás rodí?

Po příchodu na porodní sál proběhne vstupní vyšetření. Pokud již započal porod, rodička se přesouvá na porodní sál, kde prožije celý porod. Doprovod může být po celou dobu s rodičkou. V opačném případě je ubytována na tzv. čekatelském pokoji. 

K úlevě od porodních bolestí je možné využít porodnickou vanu, sprchu, porodní vak, míče, závěsný porodnický systém, ale i epidurální anestezii, inhalační anestezii či injekční tlumení bolesti. Dále nabízíme možnost poslechu hudby, aromaterapie a další. Celou dobu je rodička na porodním sále, který má odpočinkovou a porodní část.

Dětský lékař je přítomen u každého porodu, a sleduje tak dítě od prvních minut jeho života.

Na každém porodním pokoji je vyhřívané lůžko pro novorozence, elektrická odsávačka, oxymetr a ambuvak. Porodní pokoj pro novorozence po operativních porodech má navíc přístroj NEOPUFF a oxymetr. Novorozenecký box na oddělení je vybaven Inkubátory, monitorem, oxymetrem, fototerapii, odsávačkou, ambuvakem, minoltou, otoskopem a přístrojem na měření sluchu.

Jak probíhá poporodní péče a péče o dítě?

První 2 hodiny stráví maminka i s miminkem na porodním sále. Bonding (kontakt dítěte a matky ihned po porodu) vnímáme v případě fyziologického novorozence jako krok správným směrem. Dítě proto přikládáme k prsu matky ihned po porodu.

Po 2 hodinách dítě vykoupeme a je již s matkou v systému rooming-in. Pokud si maminka nepřeje něco jiného. V takové případě se řídíme jejím porodním plánem a jejími přáními. Držíme se toho, že kontakt matky a dítěte od samého počátku je důležitý pro psychiku i úspěšné kojení.

Poté je převezena na Oddělení šestinedělí. Na oddělení šestinedělí nabízíme možnost pobytu doprovodu na nadstandardním pokoji po celou dobu hospitalizace maminky s dítětem. V nadstandardech je možný pobyt doprovodu po celou dobu hospitalizace. Oddělení šestinedělí disponuje 8 nadstandardními pokoji. Pokoje jsou vybaveny lůžkem pro rodičku, pro novorozence, zařízením pro péči o novorozence, WC, sprchou. Dále je k dispozici přistýlka pro pobyt doprovodu, lednice, LCD TV, WI-FI připojení k internetu. Další výhodou nadstandardního pokoje je možnost návštěv po 24 h denně.

Novorozenecké oddělení je odborným pracovištěm, které poskytuje v prvních dnech po narození péči fyziologickým novorozencům a jejich matkám. Sestry učí matky ústně a nácvikem přebalovat dítě, koupat ho, měřit mu tělesnou teplotu, přikládat ke kojení a celkově pečovat o dítě. Matky se naučí starat se o pupeční pahýl a dětem se na oddělení každý den pobytu sleduje váha a hladina bilirubinu (neinvazivní metodou). Každé dítě má v postýlce monitor dechu, který si matky mohou na první měsíce po porodu zapůjčit i domů. Silnou stránkou malého oddělení je možnost věnovat se individuálně všem matkám, tak aby odcházely domů spokojené. 

Maminky dostávají zdarma plenky, mycí prostředky, oblečení pro miminko i vložky. A na rozloučenou jako poděkování dárkový koš.

Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

  • 2D ultrazvuk + foto: 200,- Kč
  • Nadstandardní pokoj: 1000,- Kč, pobyt doprovodu na NDST pokoji 1000,- za den (v ceně jídlo a pití)
  • Rodinný pokoj: 2 000,- Kč
  • ENTONOX - inhalační analgetikum/30 min.: 600,- Kč
  • Je možné si u nás nechat zavakuovat a uskladnit placentu po dobu pobytu za poplatek 300,- Kč a můžeme zprostředkovat i další zpracování placenty.

Fotogalerie

Hodnocení (2020 - 2025) 3.69

1 | Porod: 3.33

2 | Poporodní gynekologická péče: 3.9

3 | Poporodní péče o miminko: 4.2

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

Nemocnice s poliklinikou Rakovník - diskuze

Za mě už zde ne

Rozhodla jsem se rodit v Rakovníku kvůli množství pozitivního hodnocení, avšak stejnou chybu bych již neudělala! Porod katastrofální - sestry zaměňovaly kontrakce za poslíčky, osočovaly mě ze simulování příliš silných bolestí (když jsem je upozornila na křivku, která se objevovala na přístroji, tvrdily, že si schválně čidlo na břicho přitlačuji), "lékařka" (Indka) mě ignorovala a odbývala se slovy, že já nepotřebuji úlevu, ale porodit, apod. Nakonec vše vyústilo téměř v císařský řez, protože ti idioti zanedbali co mohli (svým nezájmem ..podpořili zakalení plodové vody a odumření části placenty - asi třetiny. Naštěstí (klepu na co mohu) část u pupečníku byla ještě "dobrá" a dcera se zdá zdravá. Nebýt doktora Poláčka, nevím, jak by situace dopadla. (Jediný, který něco dělal - dal mi čípek na uvolnění svalstva a vois la, najednou to šlo; Ani on si však neodpustil poznámku, že mi bojuje za přirozený porod (chacha - od úterý do čtvrtečního večera nikdo za nic nebojoval, ale jak přišel na směnu, zbledl a začal konat.)) Po porodu jsem musela podepsat dokument, že vše proběhlo v pořádku, nemám k ničemu námitky, se vším jsem byla srozumněna, apod. Ulevilo se jim až v momentě, kdy jsem to podepsala. Moc dobře věděli, že zanedbali, co mohli.. Takže NE! Za mě NE! (Leda k doktoru Poláčkovi, ale jen v případě, že nestihneme dojet nikam jinam).

Skvělá volba

Porodnici v Rakovníku mohu jen doporučit. Už v těhotenské poradně jsem potkala jen milý personál. Rodila jsem dlouho, přesto jsem se setkala s velmi trpělivým přístupem porodních asistentek, které nám s partnerem dopřály příjemnou atmosféru, soukromí a klid. Zároveň ale poradily a podpořily ve chvílích, kdy to bylo třeba. Velké díky patří obzvlášť PA Veronice Hažlínské, která mi pomohla prožít hezký přirozený porod, pro milý úsměv a podporu nešla daleko a ačkoliv do porodu výrazně nezasahovala, věnovala nám maximální péči. Možnosti navrhovala, nic nevnucovala. Pan doktor byl profesionální, přišel až v samém závěru porodu, do kterého nezasahoval a začal se o mně starat ve chvíli, kdy bylo miminko na světě. Oddělení šestinedělí nemám co vytknout, dětské sestry byly velmi milé a ochotné.

Výborná zkušenost

Nedávno jsem porodila v rakovnické porodnici druhou dceru. Ten první porod (2010) nepostupoval, a tak přišel na řadu císařský řez. Dceřin vstup do života byl více než komplikovaný, převezli ji na JIP do Kladna a já musela zůstat v Rakovníku. Přístup personálu byl tehdy skvělý – když rehabilitační sestra viděla, že jsem psychicky vedle, odložila cvičení a radši si se mnou povídala.
I na podruhé jsem se rozhodla rodit v Rakovníku. Vyhovuje mi, že tu většinou nerodí příliš mnoho žen naráz, což zdravotníkům umožňuje skutečně individuální péči. Ukázalo se to už při předporodních poradnách. MUDr. Hajči zareagoval na moji první nepříjemnou zkušenost a všechny možnosti se mnou probíral. Nejednou mi trpělivě vysvětlil, jak se přistupuje k maminkám po prvním císaři atd.
Do porodnice jsem nastoupila druhý den po termínu. A za tři dny se spontánně narodila druhá dcera. Všechny porodní asistentky a lékaři, které jsem potkala, ať už v poradně nebo v průběhu porodu a následné péče, se ke mně chovali výborně. Pro mě bylo důležité, že se mnou mluvili, ať už o porodu nebo o tom, co bylo včera v televizi. I když jsem třeba špatně dýchala, nikdo na mě neječel, ba naopak trpělivě mi vysvětlovali, jak to dělat lépe. MUDr. Romsauerová a MUDr. Chod mě dokázali skvěle uklidnit a povzbudit. (Vybavení je už modernizováno. Na sále je příjemné, dost široké a měkké lůžko.) Dceru mi hned položili na břicho a po krátkém ošetření a zběžném omytí mi ji přiložili k prsu.
Po porodu jsem s dcerou byla na nadstandardním pokoji – pohodlná postel, samostatné sociální zařízení, televize a starší nábytek. Dětské sestry byly příjemné, neodbývaly mě jako druhorodičku a se vším mi ochotně pomáhaly nebo poradily.
Vše záleží na lidech a jejich přístupu. Snažila jsem se nebýt otravná, nestavět se do pozice středobodu světa, nebýt hysterická a nehrát si na „google“ lékařku.

Špatná zkušenost

Asi jsem měla smůlu. Ale já mám zážitek z porodu otřesný! Měla jsem rodit v Praze, kvůli genetické poruše krve, ale nestihla jsem to a tak jsem skončila v Rakovníku (bydlím tady). Hned na příjmu jsem dostala vynadáno, proč nerodím \"teda\" v Praze, když jsem tam celou dobu chodila ... No sál si ani nepamatuji, jen vím, že to na čem jsem ležela bylo dost děsný. Ten den jsem rodila jako jedniná. Tatínka, tam nejdřív ani nechtěli pustit a divili se, že tam vůbec chce jít. A pak to bylo jak ze špatnýho filmu. Sestra mi nadávala, že špatně dýchám a když jsem v bolestech prosila, at mi vysvetli co mam delat, řekla mi, že když to neumím tak mi nic řikat nebude. Stála nademnou se založenýma rukama. Já jsem dostala křeče do rukou a do obličeje, z toho jak jsem blbě dýchala. Pan doktor sestru neustále prosil, slovy\"sestři tak už\", ale vubec nevím o co mělo jít neb ta sestra jen stála a nadávala, protože mi to prostě nešlo. Přítel mě začal povzbuzovat a ona ho okřikla: Proč ji chválíte, když dělá všechno blbě. Takže dcera přišla na svět kleštěma. A k tomu mě ještě museli uspat, abych porodila placentu, neb ta šílená sestra mí dala trochu více nějaké té látky co mi kapala do žíly. Dceru mi nepřiložili, v noci jsem se probudila a měla ji vedle sebe v postýlce. Viděla jsem ji po té narkóze 2x, podepisovala do toho nějaké papíry a ani jsem nevěděla, zda si ji můžu vzít k sobě. A pak ještě problémy s kojením ... žádný citlivý přístup. Sestra mi prostě čapla za prso a rvala jej malé do pusy a pak mi dali odsávačku. No uff, ale co dělat když ostatní nemocnice jsou daleko a nikdo vás tam předem nenechá ležet ....

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

17 %
11 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
5 hlasů

58 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Zdravé těhotenství

těhotenství
Unikátní publikace pro těhotné i šestinedělky věnující se současně zdravé výživě, zdravému vaření krok za krokem a zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu. O tom nejdůležitějším, co rozhoduje o zdraví Vašeho miminka! Zkuste to!
cena pouze u nás: 199 Kč
Zdravé těhotenství