Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Prachatice, Nemocnice Prachatice

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Nemocnice Prachatice, a.s.
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko – porodnické oddělení
Adresa, ulice, číslo: Nebahovská 1015
Www stránky: www.nemocniceprachatice.cz
E-mail: gynekologie@nempt.cz
Primář: MUDr. Bohuslav Wackershauser
Předporodní příprava: vedoucí sestra Bc. Zavřelová Martina
Telefon: 388 600 265

2. Podrobná informace z porodnice

Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

V naší nemocnici pořádáme v 2-3 měsíčních intervalech zdarma "Předporodní přípravu pro páry (i jednotlivé maminky) s prohlídkou porodního sálu."

Kurz je určený především těhotným v poslední fázi těhotenství. Obsahuje povídání o průběhu porodu, porodních dobách, porodních plánech, relaxaci, úlevové polohy, jak pracovat s dechem, co u nás čekat a čeho se nebát, co s sebou k nám do porodnice. Zahrnuje prohlídku porodního sálu, novorozeneckého oddělení a šestinedělí. Součástí je i povídání s fyzioterapeutkou o rehabilitaci u novorozenců a kojenců. Kurz trvá příbližně od 9 - 14 hod. s pauzou na oběd.

O termínu aktuálního kurzu vždy informujeme nejméně měsíc předem na stránkách naší nemocnice i na informačních serverech města Prachatice.

Jak se u nás rodí?

Gynekologicko - porodnické oddělení je jedno ze základních oddělení prachatické nemocnice. Je zde 23 lůžek. Z toho jsou tři nadstandardní pokoje na oddělení šestinedělí a jeden na porodním sále.

3. Fotoreportáž

Přinášíme Vám fotoreportáž z porodnice Nemocnice Prachatice, a.s. a rozhovor s doktorkou Gynekologicko -porodnického oddělení MUDr. Cinádrovou Evou.

Ke zvětšení fotografií dojde po kliknutí v novém okně. Fotoreportáž a rozhovor z porodnice byla pořízena v roce 2017.

Zobrazit fotoreportáž »

4. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.75)
Porod:
(4.63)
Poporodní gynekologická péče:
(4.88)
Poporodní péče o miminko:
(4.88)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

5. Zkušenosti pacientek z porodnice Prachatice - diskuze
 • Příliš zdlouhavý porod
  Rozhodně nedoporučuji. Byla jsem převezena sanitkou a hospitalizována s tím, že to na porod zatím nevypadá, byla jsem málo otevřená, pomalu mi odtékala voda. Řekli mi, že se bude čekat a měřili jsme kontrakce, které byly bohužel slabé.Čekalo se celý den a nic se nedělo. Možná by bylo chytřejší porod spíš vyvolat. Ten se vyvolával až druhý den dopoledne, což samozřejmě nemohlo dobře dopadnout.....takže jsem šla na císaře. Obtížná rekonvalescence a problémy s kojením, následný hypertonus syna.....o tom radši ani nemluvit.....­.KATASTROFA.
  vlastikc   | 08.01.2017 12:49:37
  Reagovat | URL příspěvku
 • Rodila jsem v květnu 2014 a Prachatickou porodnici mohu doporučit především díky paní doktorce Mülerové, která byla po celou dobu porodu velmi vlídná, chápavá a ve všem mi vyhověla. Porodní asistentka byla také velmi milá a celkově porod zde probíhal v klidném přívětivém prostředí. Jen následný pobyt v nemocnici byl poněkud nepříjemnější(i když kdo by byl rád v nemocnici že?!)Ale bylo poněkud nepříjemné, že vám každé ráno (když už konečně po perné noci usnete) se svítáním chodí do pokoje spousta lidí ať už uklízečka nebo sestry s čistým prádlem. A také přístup :"Maminko tohle byste už měla dávno umět!" mě trochu zarážel. Jednalo se o mé první dítě a přestože jsem během těhotenství přečetla spoustu knížek v praxi mi to bylo celkem na nic. Některé sestřičky byly empatické a pomáhaly všechno se naučit, ale změnila se směna a přišla jiná která náhle tvrdila, že to (at to bylo cokoli) dělám špatně. Takže další mimčo(jestli někdy bude) chci rodit opět zde, ale už se nebudu bát říci sestře ať mi teda laskavě ukáže jak se to podle ní má správně dělat(vždyť je tam přece od toho)a nebo už si to díky předchozí praxi budu dělat prostě po svém ;-) Snad můj příspěvek někomu pomůže v rozhodování(každopádně doktorka Mülerová je podle mě správná volba),přeji Vám všem spokojené mateřství
  viki22   | 13.07.2014 00:33:30
  Reagovat | URL příspěvku
 • Veliká spokojenost - porodnici doporučuji
  Rodila jsem v této porodnici v prosinci 2012. Musím podotknout, že jsem byla prvoročička. Byla jsem velice spokojena. Určitě to bylo také tím, že malá přišla na svět za dvě hodinky, co jsme vyjeli z domova, takže to byl fofr. Chtěla bych moc pochválit dr. Müllerovou! Poporodní péče byla také skvělá, jak o mě, tak o miminko. Vřele tuto porodnici doporučuji. Je tu pěkné prostředí (ikdyž každý se těší domů) a skvělý personál (ikdyž sestřičky občas také nemají "svůj den").
  Zároveň si ale myslím, že nejde nadávat na nemocnice a porodnice obecně, určitě to nezáleží na nemocnici, ale na personálu a lidech. Můžete být v sebehezčí a nejmodernější porodnici na světě, ale když se shledáte se špatným personálem a potkáte "blbce", může být sebelehčí porod peklem.
  Moc děkuji celému personálu porodnice.
  Bc. Ivana Jeřábková
  Iva.1   | 12.03.2013 10:24:57
  Reagovat | URL příspěvku
 • Co dodat
  Tak já tady rodit nebudu,máme vyjednanou jinou nemocnici,ale když bude chtít prcek dřív ven,tak tu rodit budu.Ale teď, abych byla jasná,rodit možná,slyšela jsem tedy hodně názorů,nebudu říkat jaké,protože jsou to názory ostatních a né moje. Ikdyž já jsem v nemocnici ležela už hodně krát a moc jsem spokojená nebyla...Nejhorší je co si teď nemocnice vymyslela za novinu,dají placené parkoviště,které je stejnak pořád plné a lidi nemají kam parkovat a dostávají pokuty,když parkují před nemocnicí. Hlavně ty pokuty zajišťuje nemocnice co jsem slyšela,takže vám moc děkujeme (nejsem sama). Jsou v nevýhodě ti, kteří tam jezdí na kontroly a ke konci těhotenství každý týden...Dovedete si představit tu krásnou částku dohromady s pokutama? Jsou těhotné,kterým chození nevadí,ale vzhledem k tomu,že bydlím na opačné straně Pracahtic a v zimě se tam těžko nějak dostanu,když ani pořádné spoje autobusů nejsou a autem dostanete pokutu. Takže pokud chcete rodit možná(ale uvědomte si,že tam za vámi bude jezdit manžel,tak se mu to taky prodraží),ale chodit tam k nějakýmu lékaři na jakékoliv oddělení častěji to se radši přihlašte k jinému,ale pokud jste bohatý člověk,tak vám ji vřele "doporučuji"!!!
  Luccinda9   | 05.12.2012 12:01:26
  Reagovat | URL příspěvku
 • Velká spokojenost
  Rodila jsem v prosinci 2008 a kdybych rodila opět, tak jedině tady! Péče o mě a o mimnko byla skvělá, ale úplně nejvýše hodnotím trpělivost při přikládání malého k prsu. Nechtělo se mu moc pít, zřejmě to bylo ovlivněno i žloutenkou, kterou prodělal, ale díky trpělivému a citlivému přístupu dětstkých setřiček kojím. Malému je 5.měsíců a váží přes osm kilo, takový náš malý bucek a já můžu hrdě říci, ano je plně kojený. Bez setřiček bych to ale nezvládla. Z porodnice jsem si odnesla jen ty nejlepší pocity. Děkuji Vám všem...
  bucek   | 23.05.2009 13:09:42
  Reagovat | URL příspěvku
 • Já osobně jsem byla velmi spokojená jak s vedením porodu,tak s příjemným chováním personálu.Rodila jsem v roce 2003 a nyní mě to čeká v prosinci,tak vím do jaké porodnice i tentokrát zamířím 
  nadeje   | 24.09.2008 21:35:14
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce