Inzerce
Inzerce
Inzerce

Nemocnice Nymburk, s.r.o.

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Nemocnice Nymburk, s.r.o.
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko-porodnické oddělení
Adresa, ulice, číslo: Boleslavská 425
Www stránky: www.nemnbk.cz
E-mail: reditelstvi@nemnbk.cz
Primář: MUDr. Dušan Kolařík
Předporodní příprava: Nemocnice Nymburk, Měsíční přípravné kurzy k porodu - por. as. Hackelová Jana
Telefon: 603 761 967
E-mail: janahackelova@seznam.cz

2. Podrobná informace z porodnice

Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

Kurz probíhá v areálu Nemocnice Nymburk ve školící místnosti v budově F vždy ve čtvrtek od 16-17.00 hod po předchozím objednání u koordinátorky kurzů por.as. Hackelové.         

Kurz je součástí Balíčku nadstandardních porodnických služeb a je zpoplatněn po ukončení Vašeho těhotenství porodem. Aktuální cena balíčku se řídí platným ceníkem Nemocnice Nymburk s.r.o. 

Kurz je rozdělen do 4 bloků v průběhu jednoho měsíce. Lekce trvá přibližně 60minut. Obsahem lekcí je seznámení s naší porodnicí, vedení fyziologického i nefyziologického průběhu porodu a specifikace péče o novorozence. Jako bonus nabízíme přednášku na téma bezpečného cestování – kdy Vám bude předvedeno  správné uchycení autosedačky ve voze s následným doporučením jednotlivých typů autosedaček dle typu vozu.

Cvičení pro těhotné s nácvikem dýchání a relaxace probíhá ve Fitness Nymburk M-Club zimní stadion vždy ve čtvrtek 10:00-11:00 hod vedeno por.as. J. Hackelovou po tel.objednání 603 761 967

Jak se u nás rodí?

Naše porodnice si zakládá na snaze vytvářet přátelské, rodinné prostředí a na individuálním přístupu k rodičkám. Ženy mají možnost využívat alternativní techniky vedení první doby porodní – vana, sprcha, aromathetrapie, aplikace tepla v podobě nahřátých sáčků rýže, míče, owerball, žebřiny, porodní stoličku atd.

Největší důraz klademe na bezpečnost rodičky a jejího dítěte v průběhu porodu a období bezprostředně následujícím. Dle přání rodičky umožňujeme tlumení bolesti při porodu. Vítáme přítomnost otce nebo jiné blízké osoby u porodu.

Jak probíhá poporodní péče?

Po porodu zůstává žena se svým doprovodem a s novorozencem (může být ovlivněno zdravotním stavem novorozence) na porodním sále 2 hodiny, snažíme se podporovat maminky v bondingu.  Poté je asistentkou odvedena na pokoj na oddělení šestinedělí.  Na všech pokojích probíhá péče o novorozence v režimu rooming-in pod vlídným vedením dětských sester. Péči o maminku zajišťují porodní asistentky, které vysvětlí vše související s péčí o poporodní poranění, edukují maminku v hygienické péči, dostatku odpočinku, vysvětlí cviky na podporu zavinování dělohy.

Jak probíhá péče o dítě?

Maminky jsou edukovány dětskými sestrami v péči o děťátko, učí se miminko koupat, přebalovat, přikládat k prsu, získají informace o technikách kojení, jsou poučeny o eventuálních možnostech řešení obtíží při kojení. Maminky jsou podporovány v samostatné péči o novorozence. 

Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

Na porodnickém oddělení jsou k dispozici dva nadstandardní pokoje s vlastním sociálním zařízením, lednicí, televizorem a možností přespání osoby blízké. Na těchto pokojích je individuální režim návštěv s ohledem na zdravotní stav matky či dítěte. Cena jednolůžkového pokoje je 600 Kč/noc, pokud přespí osoba blízká cena pokoje je 1000Kc/noc.

Novorozenecké oddělení umožňuje maminkám zapůjčení monitorů dechu po dobu 6.měsíců/900 Kč a maminkám, které chtějí zapůjčit elektrickou odsávačku mat. mléka-lze tuto zapůjčit na dobu 10 dní/500 Kč.

Další zajímavosti týkající se našeho pracoviště

Maminkám nabízíme moderní zobrazovací metodu 3D UZ umožňující ojedinělý pohled na svého potomka ještě před jeho narozením. Kvalita zobrazení je závislá na poloze plodu, poloze placenty a také na množství plodové vody. Optimální doba pro toto vyšetření je od 25. do 28. týdne těhotenství. Doba jednoho vyšetření je cca. 30 minut. Z celého vyšetření je možné pořídit záznam na Flash disk a také pořídit černobílé fotografie. Tatínkové a ostatní rodinní příslušníci a přátele jsou na vyšetření vítáni. 3D UZ je prováděn na přání pacientky na objednání. Cena vyšetření je stanovena v aktuálním ceníku. Nejedná se o diagnostickou metodu. Vyšetření není zaměřeno na detekci vývojových vad plodu!

4. Fotoreportáž

Přinášíme Vám fotoreportáž z porodnice Nemocnice Nymburk.

Ke zvětšení fotografií dojde po kliknutí v novém okně. Fotoreportáž z porodnice s rozhovorem byla pořízena v roce 2010. Fotogalerie byla aktualizovaná v roce 2017. 

Zobrazit fotoreportáž »

5. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.72)
Porod:
(4.74)
Poporodní gynekologická péče:
(4.61)
Poporodní péče o miminko:
(4.78)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

6. Zkušenosti pacientek z porodnice Nymburk - diskuze
Přidat textové hodnocení
 • Vřele doporučuji
  Příjem, vyšetření i porod proběhl bez problémů. Personál je velmi profesionální, milý a ochotný. Vše dostatečně vysvětlí, chodí se pravidelně ptát, zda něco nepotřebujete a to jak z oddělení šestinedělí, tak i novorozeneckého. Oddělení je nově zrekonstruováno, vše je čisté a uklizené.
  radka8@email.cz   | 09.03.2016 07:41:13
  Reagovat | URL příspěvku
 • OD PRVNÍ CHVÍLE NADŠENÍ
  Rodila jsem v Nymburce 30. 4. 2014. Porod vedla MUDr. Malínská, velice příjemná společně s porodní asistentkou... Po porodu jsem dostala pochvalu, že jsem byla vzorná rodička :-) narodila se nám dcera Laura - malá čarodějnička. První porod jsem měla císařem, nyní klasika a vše proběhlo bez problémů, během asi 3 hodin, oproti 12ti hodinovému prvnímu porodu procházka růžovým sadem. Všichni doktoři velice příjemní, stejně jako sestřičky - děkuji. Moc moc moc doporučuji, poděkování také úklidovému personálu a obrovská pochvala do kuchyně, protože vaří úžasně, měla jsem z toho nemocničního jídla strach, ale bylo to úžasné a moc mi zde chutnalo dávám ***** :-* Jestli se nemůžete rozhodnout, kde rodit, zvolte Nymburk, od první chvíle kdy jsem šla na první monitor skvělý přístup a vždy usměvavé sestřičky a porodní asistentky.
  LUSSIA   | 18.05.2014 13:47:35
  Reagovat | URL příspěvku
 • Rodila jsem v této nemocnici 26.11. 2013. Porod vedla Mudr. Kozderová a PA Skalická. Celou dobu porodu i před jsem byla monitorována a dopředu mi bylo řečeno, co se bude dít. Jako prvorodička, která nevěděla do čeho jde, můžu porodnici jen doporučit... Skvělý přístup personálu, nic nepodceňují, nastoupila jsem s těh. cukrovkou, takže jsem byla pořád sledována a porodila po indukci... Mudr. Kozderová i PA Skalická u porodou uplně perfektní, nemůžu si na nic stěžovat a taky dík dětským sestřičkám hlavně p. Veselé, která poradila s kojením, bez ní bych se asi nerozkojila:-)
  ppavlas   | 06.12.2013 20:14:09
  Reagovat | URL příspěvku
 • Těším se znovu ;)
  Tuto nemocnici moc doporučuji, všichni byli milí, PA pro mě byla učiněným andělem :) Personál i po porodu bezva, další mimčo jistě zase tam  
  miru29   | 09.08.2012 19:48:17
  Reagovat | URL příspěvku
 • Určitě doporučuji
  Dobrý den, rodila jsem v této porodnici před třemi měsíci a určitě ji doporučuji. Líbila se mi teplá koupel v první době porodní i moderní polohovatelné křeslo na porodním sále. Personál byl moc milý a ochotný. Děkuji paní doktorce Sládkové,že mi přivedla na svět krásného chlapečka,i když mi na ultrazvuku ukazovala,že budu mít holčičku:-) Také bych chtěla poděkovat dětským sestrám, jak se o malého staraly, když měl žloutenku.
  mysakati   | 05.04.2012 21:10:43
  Reagovat | URL příspěvku
 • Vylepšený Nymburk
  ahoj, už jsem tu psala své hodnocení a díky za úžasné porody v nymburské nemocnici.
  Chci reagovat na fotoreportáž, protože v posledních měsících prochází porodnice samými vylepšeními, fotky nejsou aktuální. Pokoje se postupně zkrášlují a na porodních sálech jsou již nová porodní lehátka nebo jak se tomu říká... :)
  Bamb   | 01.07.2011 16:23:21
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce