Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Nové Město na Moravě, Nemocnice Nové Město na Moravě

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Nemocnice Nové Město na Moravě, p.o.
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko - porodnické oddělení
Adresa, ulice, číslo: Žďárská 610
Www stránky: www.nnm.cz
E-mail: sekretariat@nnm.cz
Primář: MUDr. Jiří Hrdina
Předporodní příprava: je zajištěna porodními asistentkami z porodního sálu Nemocnice Nové Město na Moravě (Vařáková Jitka, Lelkesová Ivana)
Telefon: 566 801 327 - porodní sál, informace podá porodní asistentka ve službě
E-mail: jitka.varakova@nnm.cz

2. Podrobná informace z porodnice

Jak u nás probíhají předporodní kuzy, cvičení pro těhotné?

Předporodní kurzy jsou rozděleny do dvou částí.

První část: těhotenství, porod a šestinedělí – vede Jitka Vařáková (porodní asistentka). Koná se každé první úterý v měsíci od 14 hodin (krom července a srpna).

Druhá část: péče o dítě – vede lékař/ka z dětského oddělení. Koná se každé druhé úterý v měsíci od 14 hodin (krom července a srpna).

Předporodní kurzy jsou jednorázové a jedná se spíše o informativní schůzky, kdy součástí je i prohlídka porodního sálu. Jsou zdarma a není třeba se předem přihlašovat. Sraz je u porodního sálu. Více informací na čísle: 566 683 327.

Jak se u nás rodí?

V I. době porodní je ženám doporučován pohyb, změny poloh a využití úlevových technik (teplá lázeň ve sprše nebo vaně, balóny, molitanové podložky, porodní vak, masážní pomůcky, audiovizuální pomůcky, aromaterapie,.....).

Ve II. době porodní dáváme přednost klasické poloze vleže, polosedě, vsedě na porodním lůžku. Pokud jde o zcela nekomplikovaný, fyziologický porod, lze individuálně domluvit s porodní asistentkou i jinou alternativní polohu (na porodní stoličce, vaku ve dřepu,....).

Přítomnost otce či jiné doprovázející osoby/osob je možná po celou dobu porodu.

Jak probíhá poporodní péče?

V časném poporodním období (tj. III. a IV. doba porodní) setrvává rodička dvě hodiny na porodním sále. Následná péče probíhá na porodním oddělení. Domů se propouští 3. –  4. den po porodu. 

Porodnice dodržuje všechna pravidla vedoucí k úspěšnému zvládnutí kojení.

Jak probíhá péče o dítě?

Péče o fyziologického novorozence probíhá systémem rooming-in, který se v naší porodnici s úspěchem používá od roku 1990.

Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

 • Nadstandardní pokoj pro rodičku po porodu - je umožněn nepřetržitý pobyt doprovodu rodičky, 500 Kč/den. Pokoj je hotelového typu a samozřejmostí je vlastní sociální zařízení na vysoké úrovni, lednice, TV, ošetřovací box pro novorozence a samostatný pokoj pro návštěvy. Ostatní návštěvy v denní době na tomto pokoji nejsou časově omezeny.
 • Entonox: inhalační plyn k tlumení porodních bolestí, cena se řídí množstvím plynu spotřebovaného během porodu.

Další zajímavosti týkající se našeho pracoviště

Rodičkám a novorozencům poskytujeme péči v rozsahu kompetencí okresní nemocnice s výbornými výsledky. Daří se nám velmi dobře uplatňovat v praxi spojení moderní medicíny a využívání metod přirozeného vedení porodu. Klademe velký důraz na individuální přístup k rodičkám.
Při propuštění z naší porodnice odchází téměř 99% novorozenců výlučně kojených.

4. Fotoreportáž

Přinášíme Vám fotoreportáž z porodnice Nemocnice Nové Město na Moravě, p.o. a rozhovor s panem MUDr. Františkem Petrů, bývalým primářem Gynekologicko-porodnického oddělení.

Ke zvětšení fotografií dojde po kliknutí v novém okně. Fotoreportáž z porodnice s rozhovorem byla pořízena v roce 2010.

Zobrazit fotoreportáž »

5. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.18)
Porod:
(4.29)
Poporodní gynekologická péče:
(4.29)
Poporodní péče o miminko:
(3.82)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

6. Zkušenosti pacientek z porodnice Nové Město na Moravě - diskuze
Přidat textové hodnocení
 • Doporučuji
  Rozhodovala jsem se mezi porodnicí v Novém Městě nebo v Brně a příště bych zvolila opět Nové Město. Porodní asistentky, lékaři i sestřičky na oddělení byli všichni milí, vstřícní a kdykoliv ochotně s čímkoliv poradili. Doporučuji  
  zanny36   | 06.07.2015 22:19:41
  Reagovat | URL příspěvku
 • Spokojená...
  Rodila jsem zde obě děti - 2010 a 2013, u obou dětí jsme měla stejnou asistentku, stejné lůžko na porodním sále i stejný pokoj na oddělení   Byla jsem spokojená - příjemný a ochotný personál. Mohu doporučit.
  janamilan   | 10.08.2014 20:54:02
  Reagovat | URL příspěvku
 • První miminko
  V nemocnici v NM jsem rodila 29.10.2010 poprvé. Ležela jsem zde již 10 dní před porodem pro podezření na help syndrom. Prošla jsem kurzem předporodní přípravy a přesto to bylo jiné než sem očekávala. Porod byl rychlý a děkuji za trpělivost porod. as. pí. Staré. Měla jsem problém s kojením, v nemocnici se nenaučí. Výborné jsou stránky http://www.kojeni.net, samozřejmě to chce pohodu, velkou trpělivost a sžít se s miminkem. Velmi je zde kritizován personál oddělení. Je to o lidech,jak si padnou do oka. Někdo vám je sympatický, někdo ne. A záleží také na situaci (porodu). Problémy jsou v každé nemocnici. Je snažší napsat kritiku a poplivat než POCHVÁLIT. Já osobně jsem byla velmi spokojená, přístup lekářů, porodních asistentek a sester výborný,nemocniční strava dobrá. Pro další miminko si pojedu zase do NM. Dana Chocholáčová
  DanaPulcova   | 03.07.2011 15:34:42
  Reagovat | URL příspěvku
 • porodnice
  v novém městě jsem rodila v unoru 2008 můj první porod příští rok mě to čeká podruhé.člověk může být rád že porodnici máme tady v okolí a myslím že žádné hrozné zážitky nemám.hlavně že porod a vše kolem dopadne dobře.
  leny24   | 30.12.2010 13:06:23
  Reagovat | URL příspěvku
 • Porodnice
  V Novém Městě jsem rodila 6.11.2010. Celý tým na porodním sále, porodní asistentky paní Lelkesovou a paní Starou a pana doktora Hrdinu a paní doktorku Mullerovou hodnotím na velkou jedničku. Oceňuji absolutně profesionální a hlavně i velmi lidský přístup. Co se týče následné péče o mě a o miminko, byla jsem moc spokojená. Měli jsme problém s kojením, takže jsme sestřičky z novorozeneckého poměrně hodně zaměstnávali (hlavně v noci) a vždy se mi snažily pomoct a poradit. Hlavně paní Balzarová (omlouvám se pokud jsem zkomolila jméno) s námi v noci dost zkusila:) Takže až budeme našemu Josífkovi pořizovat sourozence, tak si pro něj rozhodně pojedeme zase do Nového Města
  klaratomanova   | 22.11.2010 14:42:37
  Reagovat | URL příspěvku
 • V porodnici v Nové Městě na Moravě jsem rodila v létě 2009. Porod proběhl neplánovanou sekcí, za kterou jsem lékařům na gynekologicko-porodnickém oddělení moc vděčná. Vzhledem k tomu, že jsem byla už po termínu, musela jsem nastoupit na hospitalizaci s vidinou vyvolávání. Malému se na svět vůbec nechtělo. V den nástupu do porodnice odpoledne při načítání křivky ale nastal zvrat. Křivka srdíčka jela dolů a lékaři začali "lítat". Přišli i ti, kteří už nebyli ve službě a přístup byl naprosto vynikající a profesionální. Na sále bylo vše v naprostém pořádku a stále se lékaři (gynekologové, anesteziolog atd.) starali, jestli mi nic nechybí. Málý měl omotanou pupeční šňůru kolem krku rovnou dvakrát, takže to bylo jedině dobře, že vše proběhlo v takové rychlosti. Jen díky tomuto rychlému zásahu lékařů je naprosto zdravý.
  Na JIP sestry moc chválím, snad kromě vrchní.
  Se sestrami z novorozeneckého oddělení mám bohaté zkušenosti, protože kojení byla hrůza. Z počátku jsem neměla žádné mléko i přes léky na podporu laktace. A malý byl jako přísavka, hned byl na prsu a sál a sál ale nebylo co. Takže mi na oddělení plakal ze všech miminek nejvíc. A tak jsem chodila za sestrama na novorozenecké, aby mi daly umělé. Péči o miminko mi prakticky neukázaly, snad kromě koupání. I když to pro mě bylo traumatizující, protože jsem jako prvorodička neuměla zacházet s malým tak rychle jak by bylo potřeba. Vždy jsme zůstali v místnosti poslední a sestry nervózně přecházeli, ať může jít další várka.
  Jinak se sestry i staniční na novorozeneckém k nám oběma chovaly vcelku dobrě. Což nemůžu říct o dětských lékařích, protože ti mi nedali prakticky žádné informace o dítěti, zejména když jsem byla na JIP, ale i později. Tyto informace jsem vyzískávala od sester.
  Vcelku však hodnotím nemocnici kladně. Příště bych sem jela rodit také. Doporučuji však obrnit se trpělivostí z návštěv na pokojích, protože je neuvěřitelné, jak někteří návštěvníci přicházejí (né jen otec, ale komplet "celá" rodina) každý den a pravidelně vyčerpají celou návštěvní dobu do minuty.
  ťufík   | 02.09.2010 00:08:30
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×