Inzerce
Inzerce
Inzerce

Fotoreportáž z porodnice Nemocnice Milosrdných bratří v Brně (2009)

[ << Zpět na úvodní stranu porodnice ]

Fotoreportáž

Nemocnice Milosrdných bratří v Brně je nejstarší městskou nemocnicí na Moravě.
Nemocnice je držitelem certifikátu ISO 9001: 2000 a mezinárodního titulu BABY FRIENDLY HOSPITAL /nemocnice přátelská dětem/.
Hlavní vchod do nemocnice z ulice Polní.

V roce 2005 zde byl vybudován druhý Babybox v České republice, který nabízí ženám v tíživé životní situaci možnost odložit své dítě zcela anonymně a zejména bezpečně bez ohrožení na zdraví, tedy v souladu s platnou státní legislativou.

Gynekologicko-porodnické oddělení je umístěno ve 2. patře hlavní budovy nemocnice.

Oddělení gynekologie poskytuje kompletní spektrum gynekologických operací, v poslední době je důraz kladen hlavně na rozvoj metod minimální invazivní chirurgie /laparoskopie../ a řešení problémů ženské močové inkontinence /oddělení se stalo školicím střediskem nových operačních metod tohoto zdravotního problému/.

Porodnické oddělení je nepřetržitě v provozu od roku 1955 a zajišťuje komplexní péči pro ženskou část brněnské i mimobrněnské populace s počtem porodů přesahující 1500 za rok.

Příjmová ambulance porodního sálu, sem přichází budoucí maminka na vyšetření v blížícím se termínu porodu.

Křeslo s kardiotokografem, přístrojem, který monitoruje děložní stahy a srdeční ozvy plodu.

Porodní sál je vybaven moderními boxy, zajišťujícími soukromí, klidné prostředí a možnost využívat různé metody alternativního porodnictví, respektující přání rodičky. Přítomnost otců, popř. jiných členů rodiny či přátel u porodu, je samozřejmostí.

Na oddělení šestinedělí ...

... je možno využít nadstandardního pokoje, kde je matka /popř. s členy rodiny/ s novorozencem zcela sama.

Celé novorozenecké oddělení nabízí příjemné rodinné zázemí pro matku a dítě, i na standardních /většinou 3-lůžkových/ pokojích je aplikován systém „rooming in“ s luxusním hygienickým komplementem, nechybí trvalá péče odborné dětské sestry.

Novorozenecké oddělení disponuje inkubátory /odpovídající jednotce intermediální péče/ i apnoickými monitory, které přispívají k bezpečnému sledování novorozenců, v indikovaných případech je lze zapůjčit do domácího prostředí.

V roce 2002 vznikl v nemocnici Milosrdných bratří Klub Polňátka. Sdružuje děti narozené ve zdejší porodnici a snaží se mapovat jejich osudy. Pro tyto děti jsou pořádány alespoň 2x ročně /Den dětí, Mikuláš/ zábavné programy, kde děti najdou nejen nové kamarády, ale i spoustu zábavy a milých dárků.

Reportáž připravila Jarmila Hálová.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce