Inzerce
Inzerce
Inzerce

Diskuze: Nemocnice Milosrdných Bratří (strana 5) - diskuze

Přidat textové hodnocení
 • Můj krásný porod
  Doufám, že čtenářky povzbudím a dodám jim odvahu, že všechno dobře dopadne. Já jako prvorodička jsem hledala různé informace a ty tragické příběhy mě spíš znervózňovaly a bylo mi z nich smutno. Věřím, že můj příspěvek na vás zapůsobí pozitivně a nějaké vaše obavy se rozplynou...

  Moje obavy, že nemocnice je během "koronakrize" nebezpečné místo, se úplně rozplynuly. Vše proběhlo v pohodě a poklidu, na všechno nám dali dostatek času. Porodní asistentky se mi vystřídaly ze dvou směn a obě byly skvělé. První, ta byla velmi tichá a naslouchala mi, měla jsem pocit velmi "klidné intimní atmosféry". Druhá, která s námi byla na konec porodu a následnou péči, byla zase energická, povzbuzovala mě a nabíjela pozitivním přístupem.

  Do porodnice mě přijali kolem 5 h ráno a dcera se narodila přirozeně v 19 h... Jelikož jsem neměla žádné poranění, čekalo se na placentu tuším snad skoro 1,5 h, nechtěla se vůbec odloučit. Během té doby jsem malou u sebe na břiše, pouze na chviličku si ji vzali dětští lékaři a prohlédli... Když pan doktor naznal, že mě musí uspat, placentu vyndat ručně a zkontrolovat porodní cesty, tatínek dostal maličkou v zavinovačce a během zákroku ji choval. Říkal, že to pro něj byly moc krásné chvíle   . Jakmile jsem se probrala, tatínek se za námi vrátil a společně jsme si ještě užili skoro dvě další hodiny, kdy mi sledovali tlak po narkóze. Nakonec jsem dostala teplou polévku a před 23 h jsme se "rozdělili". Tatínek domů, já na pokoj a dcerka na novorozenecké. Doporučili mi to a já to cítila stejně, že si chci odpočinout a nechtěla jsem riskovat, že se během noci po narkóze zamotám a malá mi spadne...

  Na šestinedělí jsem možná čekala více povídání o miminku a podrobnější instruktáž ke kojení i přebalování. Ale nakonec to stačilo, vše nám šlo hladce   . Vidím to tak, že pro nás prvorodičky je všechno tak nové - naše tělo po porodu, miminko, do toho hormony, spousta informací, únava, člověk pospává, mozek má zpomalený... Teď se všude pohybují sestřičky od dětí, od maminek, s jídlem, doktoři, uklízečky... střídají se směny, člověk se pak v tolika lidech ztrácí. To byla věc, co mě tam trochu znervózňovala. Takže zákaz návštěv hodnotím nakonec velmi kladně - krásně jsem si na pokoji odpočinula a příbuzní si pár dní počkali.

  V nemocnici jsem se ale celkově cítila od příjmu po propuštění bezpečně, v dobrých rukou a v příjemné atmosféře... Děkuji všem na porodním, novorozeneckém i šestinedělí. Všichni jsou skvělí a dělají úžasnou práci. Přeju všem maminkám, aby si mohly z porodnice NMB odnést stejně krásný zážitek, jako my ????. Doporučuji!
  grace.s   | 18.05.2020 15:32:48
  Reagovat | URL příspěvku
 • Byla jsem spokojená
  U "Miloušů" jsem rodila v květnu 2019. Měla jsem připravený porodní plán, porodní asistentky ho četly a řídili se jím. Tedy aspoň ze začátku, později už to kvůli komplikacím nebylo možné. Rodila jsem 48 hodin. Vystřídala jsem 5 směn porodních asistentek i několik doktorů včetně primáře. Porod byl 2x vyvolávaný (cca 24 h po odtoku plodovky) a když to nezabralo, rodila jsem na oxytocinu. Asistentky byly všechny moc hodné a milé a pomáhaly mi jak jen to šlo. Vždy mi nabídly různé pomůcky na ulehčení porodu. Konec porodu již řídila paní doktorka Katarína a vedla si opravdu profesionálně. Bez ní bych to nedokázala přirozenou cestou. Takže moc děkuji celému personálu, byli skvělí   . T.
  kolarovat108@gmail.com   | 14.10.2019 22:19:26
  Reagovat | URL příspěvku
 • Velká nespokojenost
  Dobrý den, v této porodnici jsem rodila únor 2016. Personál byl kompletně neochotný, empatie nulová. Porodní plán ani nečetli! Fyziologický průběh mi opakovaně narušovali, nakonec mě ani asistentka Ježková nenechala rodit v pro mě příjemně poloze. Absolutní nezájem, vůbec nic nám nevysvětlila, ne doporučila, byla jen usecna a nepříjemná. Nakonec mi celý porod zkomplikovala natolik, že jsem nebyla schopna cítit kontrakce, malého málem vytahováli kleštěmi. Aplikovali zakázané chvaty vytlačovani miminka!! Na závěr ze mě rvali placentu asi 30min. nehorázně surovým a bolestivym zpusobem.. Hrůza! V 6 nedelce jsem díky tomu začala velice silne krvácet, proudem. Standardní pokoje šestinedělí jsou obyčejné, personál příšerný. Vše se zlepšilo až na nadstandardním pokoji, kdy zde sestry aspoň klepou a oznámí vám, co jdou do pokoje dělat. Už nikdy více. Porodu zde opravdu velmi lituji. 
  MyryamM   | 19.01.2017 22:55:21
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce