Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Kyjov, Nemocnice Kyjov

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Nemocnice Kyjov, p.o.
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko - porodnické oddělení
Adresa, ulice, číslo: Strážovská 1247
Www stránky: www.nemkyj.cz
E-mail: primgyn@nemkyj.cz
Primář: MUDr. Július Maruška
Předporodní příprava: Mgr. Blanka Hrušáková, vrchní sestra
Telefon: 518 601 409
E-mail: hrusakova.blanka@nemkyj.cz

2. Podrobná informace z porodnice

Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

Předporodní kurzy probíhají ve třech lekcích po jedné hodině. Zaměřené jsou na těhotenství, porod a péči o novorozence. Cvičení zajišťuje rehabilitační oddělení naší nemocnice.

Jak se u nás rodí?

Porod vedeme vždy po domluvě s rodičkou, nejčastější je poloha na porodnickém lůžku v polosedě. Dle přání rodičky a v souladu s vybavením porodních sálů je možno vést porod i v jiných polohách a s pomůckami. Jsme vybaveni porodnickou stoličkou pro porod vsedě, porodnickým vakem umožňujícím opět polohu vsedě nebo polosedě. Na porodnickém lůžku lze zaujmout k porodu i polohu na boku nebo á la vache, v pokleku na všech čtyřech. Nenabízíme porod do vody. Jsme vybaveni vanou, kde umožňujeme trávit I. dobu porodní.

Umožňujeme přítomnost jiných osob při císařském řezu. 

Kromě epidurální analgesie nabízíme i možnost použití směsi rajského plynu k potlačení bolestí, tzv. Entonox, za poplatek. 

Jak probíhá poporodní péče?

Oddělení pro maminky po porodu prošlo r. 2007 kompletní rekonstrukcí. Na deseti pokojích nabízí 21 lůžek. Každý pokoj je vybaven vlastní sprchou, toaletou, vaničkou na koupání miminka a souvisejícím nábytkem. Jeden pokoj je nadstandardní s ledničkou, televizí, telefonem a přistýlkou, kde je možná stálá přítomnost otce. Provádíme odběry pupečníkové krve pro využití komerční, tedy pro potřebu novorozence nebo rodiny a tedy za poplatek. Za aktivní podporu kojení získala porodnice na počátku roku 2005 titul Baby friendly hospital.

Jak probíhá péče o dítě?

Při fyziologickém porodu, kdy se narodí zdravý novorozenec, není při porodu přítomen pediatr, ale dětská sestra. Při jakémkoli problému je dostupnost dětského lékaře okamžitá. Vždy je přítomen při porodech císařským řezem a u očekávaných komplikovaných porodů (koncem pánevním, nedonošené děti). Dítě nejevící známky porodních problémů je po fyziologickém porodu položeno matce na břicho, poté odneseno dětskou sestrou na vyhřívaný box, který se nachází v prostoru porodního sálu. Zde je novorozenec ošetřen, změřen, zvážen a označen. Celé ošetřování může probíhat za přítomnosti a asistence otce, je-li přítomen při porodu. Poté tráví dvě hodiny s matkou na porodním sále až do překladu obou na poporodní oddělení.

Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

 • přítomnost otce či jiné blízké osoby při porodu: 400 Kč
 • využití nadstandardního pokoje na oddělení šestinedělí, tj. po porodu: 500 Kč/den
 • nadstandardní pokoj + ubytování otce na přistýlce: 800 Kč/den
 • pro těhotné: cvičení nebo plavání před porodem: 40 Kč za lekci, 70 Kč oboje dohromady (cvičení+plavání)
 • další služby se týkají spíše péče o těhotné, nabízíme určení pohlaví plodu na ultrazvuku, snímek plodu z ultrazvukového vyšetření, nově také poskytujeme snímky z vyšetření 3D/4D ultrazvukem na papíru i digitálním nosiči.

4. Fotoreportáž

Přinášíme Vám fotoreportáž z porodnice NemocniceKyjov, p.o. a rozhovor s primářem Gynekologicko -porodnického oddělení panem MUDr. Janem Felsingerem.

Ke zvětšení fotografií dojde po kliknutí v novém okně. Fotoreportáž z porodnice s rozhovorem byla pořízena v roce 2009.

Zobrazit fotoreportáž »

5. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.59)
Porod:
(4.55)
Poporodní gynekologická péče:
(4.64)
Poporodní péče o miminko:
(4.64)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

6. Zkušenosti pacientek z porodnice Kyjov - diskuze
Přidat textové hodnocení
 • spokojenost
  V porodnici v Kyjove jsem rodila sve prvni dite v listopadu 2011. Lekar (prim. Maruska) i sestricky na prijmu byli velmi mile, po uvodnich formalitach a vysetrenich jsem zustala na por. salu kde jsem mela pokoj sama pro sebe. Veci, kterych jsem se obavala - klystyr a pod. nakonec probehli diki milemu pristupu personalu v pohode. Po tabletkach se porod postupne rozbihal, PA i lekar me prubezne kontrolovali, slo to ale pomalu a tak k veceru dosla na radu oxytocin. infuze, po ktere se porod rozbehl tak rychle, ze jsem se temer nestacila presunout na porodni luzko. Vsechno ale probihalo v klidu, personal na sale se choval naprosto profesionalne, davali mi jasne instrukce. Dalsi vec, ktere jsem se obavala byl nastrih, ale ten jsem vubec necitila a na dve zatlaceni byl maly venku. Polozili mi ho na bricho, strihli pupecnik a pak ho sestricka vzala k osetreni. Manzel byl u porodu a sel pak s malym i k osetreni. Pak jsme byli spolu 2 hodiny, maleho mi prilozili k prsu. Po sprse a kontrole jsem se presunula na odd. sestinedeli. Tam to bylo take fajn, sestricky i lekari vstricni, poradili, pomohli sami od sebe. Maly pak onemocnel a byl par dnu na odd. patol. novorozencu, ale mohla jsem za nim chodit a odstrikavala jsem mleko, ktere mu pak davali. Take tam byli sestricky mile a dostala jsem potrebne informace. Nakonec sme sli domu na 8 den. To uz jsem plne kojila a vsechnu peci o maleho zvladala sama. Nemohu jsi na nic stezovat, naopak, moje velke dik patri jak personalu porodniho odd, tak i na novorozeneckem oddeleni za skvely pristup. Sve dalsi dite budu urcite rodit zase v Kyjove. Maminkam, ktere porod teprve ceka doporucuji prijit do porodnice pripravena (nemocnice porada pravidelne kurzy pro maminky a doprovod zdarma) a dobre poslouchat co vam personal radi. Pokud vam neco neni jasne, klidne se zeptejte a oni vam ochotne poradi a vysvetli. Byla jsem svedkem, ze si nektere maminky stezovali, ale kdyz byla vizita nebo sestricky objizdeli oddeleni, tak se na nic nezeptali nebo si nenechali poradit a pak jen kritizovali. Ja si na nic stezovat nemuzu, i kdyz byl maly nemocny a par dnu jsme byli od sebe, zvladli jsme to a ja jsem byla rada, ze je o nej dobre postarane. (omlouvam se za chyby v cestine)
  juzanka   | 05.10.2012 11:34:55
  Reagovat | URL příspěvku
 • spokojenost
  pokud probíhá porod fyziologicky a máte možnost být s miminkem ihned po porodu tak je to ta nejlepší porodnice,kterou znám,
  předporodní péče 1* ležela jsem tam přes 6 týdnů-ochotný milý personál,dokáže maminku uklidnit povzbudit,měla jsem k nim naprostou důvěru se na ně s čímkoliv obrátit.
  vlastní porod-vedla porodní asistentka gábina-tu bych nominoval na sestru roku-vlastně celý porod vedla ona sama nesmírně hodná milá,empatická sestřička-uklidní,povzbudí,vysvětlí,výborná komunikace,pohladí,s ní rodit je nádherné,i přes to,že porod musel být nakonec kvůli mému zdav.stavu urychlen-podáním oxitocinu a prostinu.
  rodila jsem v noci,v klidu,v čistém prostředí a v suchu-každou chvíli pode mnou vyměnila podložku,mohla jsem se pohybovat,ozvy mi natáčela jen 2x 20 minut pak kontrolovala srdíčko miminka jen chvilkovým přiložením-takže jsem nebyla omezená v pohybu,poradila mi úlevové polohy,které mi pomohli, vlastní porod trval něco kolem 10 minut-v leže nohy mi držela další sestra a sanitárka-jinou polohu bych snad ani kvůli vyčerpání nezvládla
  při porodu jsem si mohla sáhnout na hlavičku miminka což mi dodalo další sílu k tlačení po porodu mi byla katka ihned položena na bříško -byl nechán dotepat pupečník-teprv pak byl přestřižen-ale vté chvíli musela katka putovat do vyhřatého novorozeneckého boxu na první ošetření-po té mi ji ještě zabalenou přinesli ukázat s tím že ji musí odnést do inkubátoru (porod byl v 36 týdnu)

  co se mi nelíbilo: novorozenecký box pro základní ošetření miminka-je vedle porodního sálu-na miminko nevidíte co se s ním děje,ale dítě může na první ošetření doprovázet tatínek-radši bych byla kdyby miminko mohli ošetřovat na bříšku,nebo ještě lépe ho tam nechat a jen nás přikrýt

  co se týče přístupu pediatrů tak z toho mám noční můru ještě dneska-pokud dítě leží na odd.pat novorozenců-přístup k dítěti sice 24 hodin denně ale když jsem tam šla zanést mlíčko ve 3 ráno tak se divili že chci dovnitř že to snad nemyslím vážně,kontakt s dítětem minimální,jen na chvíli pohladit a pak nic,po mé žádosti mi umožnili 1x klokánkovat místo držení dítěte zabaléného v peřince,po mé žádosti dostala dcerka do inkubátoru pelíšek, žádné zapojení do péče o své dítě-měření teploty přebalení atd.jak je to třeba na neonatologii v Plzni Lochotíně.4den kvůli zdrav stavu mé dcery mi zakázali s ní fyzický kontakt-s odůvodněním malá je v sepsi bojuje o život neotvírejte inkubátor,ještě na ni přenesete nějaké bakterie a zemře-zákaz jsem ignorovala a podepsala jim papír-žže na svou dcerku sahat prostě budu,sestra mi tam říkala že oni pro mou dceru dělají maximum,že se ji snaží pomoci,ale já dělam pravý opak-že ji ohrožuji na životě,chtěla jsem převést dcerku jinam-jedině na vlastní náklady,s tím že převoz by byl rizikový,vyžádala jsem si konzultaci s primářem,konzultace proběhla vedle inkubátoru kde po mě primář po 2 minutách začal řvát,že jestli chci aby má dcera měla poškozený mozek tak at v tom pokračuji dál-to si nesmí dovolit a už vůbec né u inkubátoru kde miminka potřebují klid,argumentoval tím že dcera je na kyslíku a že otevíráním inkubátoru hladina kyslíku klesá a tím se může poškodit mozek-to naprosto chápu-s jedním detajlem dcera na kyslíku nebyla ten ji byl dán dodatečně na přilepšenou-nejspíš chtěli mít ode mne klid,
  informace o dítěti se podávájí až na konec až se udělá malá vizita na celém oddělení to čekání je nekonečné,1x na nás maminky kterým leží miminko na odd pat.novorozenců zapoměli,šílely jsme strachy normálně jsme info dostali kolem 9 dopoledne a ted ještě v 11 nic
  porodnice se pišní titulem baby friendly hospital a přitom krmí děti z lahve místo použití stříkačky-když jsem katku dosala konečně na pokoj a šla poprosit o stříkačku-bylo mi řečeno jestli to myslím vážně u 3 týdneního dítěte,že už je dost stará na to aby mohla pít z lahve. 


  ssoniks   | 21.08.2011 12:55:32
  Reagovat | URL příspěvku
 • chystám se zde rodit v červenci 2011
  najde se někdo kdo přibližně v tomto termínu bude zde také rodit?
  na začátku těhotenství jsem v nemocnici Kyjov ležela na gynekologii,kvůli krvácení a ochota a přístup veškerého zdravotnického personálu mě mile překvapil.A to nejsem z moravy.
  2.5 a 9.5 jdu na předporodní kurz v prvnním bude prohlídka sálů a povídání a porodu ,druhá bude ohledně péče o dítě a kojení,už se moc těším.
  ssoniks   | 18.04.2011 11:53:12 | Reakcí: 2, poslední: 23.06.2011 23:12:30
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: chystám se zde rodit v červenci 2011
   ahoj my mame tez termin v červenci...kazdy me od kyjova odrazoval....a pry je lepsi břeclav, no ted sem četla ty komenty na Břeclav a teda nic moc. Kdy mas termin?
   Kelinka   | 26.05.2011 10:33:28
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE: chystám se zde rodit v červenci 2011
    Ahoj ja uz mam po porodu malá se narodila 22.6 v 0 40 a váží 2700g a ma 47cm a mohu doporučit 6 týdnu pred porodem jsem ležela na udrzeni na gynekologii a cely personál lékaři sestry i uklízečky jsou moc mile a ochotné hlavne mudr zabloudilova taková mladá hodná lékařka pri porodu skvělá porodní sestra Gabina ta me hladila v bolestech a ted jsem na 6nedeli a sestry moc neznam ale ty co tu byli jsou moc ochotné malou mam na jipu tak nemohu říci jaké jsou dětské sestry az budu doma tak napíší hodnocení porodnice
    ssoniks   | 23.06.2011 23:12:30
    Reagovat | URL příspěvku
 • Spokojenost
  Rodila jsem 7.1.2011 v Kyjově. Můžu vyjádřit jen spokojenost a poděkování všem sestřičkám a doktorům. Nakonec jsem rodila císařem. Nejdřív jsem ležela na gynekologii, pak na JIPce a pak už na "normálním" pokoji i s naším Lukáškem. Od prvního kontaktu, co jsem přišla do nemocnice, byli všichni milí a vstřícní, na všechny dotazy mi odpovídali s úsměvem a trpělivostí,sestřičky poradily se začátkem kojení i později v noci. I "nemocniční" jídlo bylo dobré i přesto, že jsem měla dietu. Nemůžu si na nic stěžovat a tímto bych tedy chtěla ještě jednou všem sestřičkám i doktorům poděkovat. 
  Orin   | 30.01.2011 20:47:43
  Reagovat | URL příspěvku
 • Tak jako prvorodička jsem byla vyplašená ze všeho. Co mne zklamalo, tak avizovaný epidurál je možný pouze ve všední dny a na ranní směně. V jinou dobu vše závisí pouze na spolupráci anesteziologa, což zn. nemá čas. Dalším zklamáním bylo zbytečné si nosit s sebou CD s muzikou. Ohledně pupečníkové krve, stejný případ jako u epidurálu, pokud by byl porod mimo všední den a ranní směnu, převoz krve do Brna by se musel platit. Takže z toho také sešlo. Podotýkám, rodila jsem na sklonku roku 2008, snad se tyto zminované věci změnily k lepšímu.
  Co mne velice překvapilo,a velice chválím, tak personál, je vynikající, velmi ochotný, milý a trpělivý. Další porody chci mít pouze v Kyjově. Mudr. Malý je fantastický a neztrácí smysl pro humor ani když mu rodička řve u ucha a krev je všude okolo. Moje zkušenost.
  Sestřičky jsou velice milé. Ale nejvíce pomohly a poradily ty starší, jak se říká, před důchodem. Na první pohled rázné, skorem udivené, pokud se jich na něco čl.zeptá a přitom mají nejvíce zkušeností a nejlépe poradí.
  Bohužel, můj zdr.stav mi nedovoloval kojit, ani laktační poradkyně nepomohla. I tak všem z porodníckého i novorozeneckého oddělení moc a moc děkuji, v mém případě za zdraví i za život, měla jsme hodně blbý porod.
  helenice   | 06.11.2010 20:52:34
  Reagovat | URL příspěvku
 • Velká spokojenost
  Dne 21.3.2010 jsem porodila v Kyjově holčičku. V porodnici jsem se setkala za každých okolností jen s velmi příjemným personálem, nemám žádnou negativní zkušenost. Porodní asistentka Gábinka byla po celou dobu porodu moc milá, měla se mnou velkou trpělivost a vzbuzovala ve mě i v mém partnerovi velkou důvěru a dodávala nám hodně odvahy. Tímto jí moc děkuji..:O-)).
  Sestřičky, které se celý den ani nezastavily, na mé dotazy odpovídaly vždy s úsměvem a ochotně mi pomohly v jakékoliv situaci. Kojení se mi zpočátku vůbec nedařilo, protože jsem musela používat kojící kloboučky, ale jedna velmi milá sestřička se mnou strávila velkou část noční směny a úspěch se dostavil. Kyjovskou porodnici doporučuji všem nastávajícím maminkám a já v případě dalšího porodu rozhodně nebudu uvažovat o změně.
  Tímto veškerému personálu porodnice děkuji.
  MirkaO   | 11.09.2010 22:07:26
  Reagovat | URL příspěvku
 • mile překvapeni
  Všechny zdravím,
  Rodila jsem zde 5.7.2010,cisařem--
  Před porodem jsem ležela na gynekologii,kde byl přistup opravdu moc pekny...
  Opravdu jsem byla velmi mile překvapena ze všech,doktoru i sestřiček..
  Emička nejak nerostla,byla opravdu malunka..porodni vaha..2080gr...
  Hodne me sledovali a celkove předporodni peče suprova..loni jsem mela stejny problem se synem a nikdo si toho nevšiml a celkove přistup strašny i nasledne na šestinedeli..ale to bylo v Brne..
  V Kyjove...jsem byla spokojena jak nejvic to jde..doktoři s usmevem a dokonce i s humorem..sestřičky se usmívali,radili..
  Ani jednou jsem nemela pocit,že nekoho obtežuji.apd..Byla jsem opravdu spokojena po všech strankach...
  Mam srovnáni..a vim,že přistup muže byt uplne jiny...ale do Kyjova bych šla znovu...
  Tim všem dekuji za peči o Emičku i me.. 
  renci   | 03.09.2010 17:37:13
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×