Inzerce
Inzerce
Inzerce

Diskuze: Nemocnice Břeclav, p.o. (strana 3) - diskuze

Přidat textové hodnocení
 • císař v Břeclavi
  Ahoj všem,
  před pár dny (březen 2012) jsem v Břeclavské porodnici porodila své první dítě, a tuto porodnici musím 100% pochválit. Sestřičky na příjmu byly velice milé a vstřícné, a hodně mě překvapil p. doktor Bambas, o kterém se traduje, že je hodně nepříjemný. Mě přijde tak trochu jako dr. House, ale nepříjemný rozhodně nebyl, spíš takový zvláštní. Nakonec jsem rodila CS z důvodu KP. Na oddělení šestinedělí jsem jako první směnu zažila naprosto bombastickou sestřičku, díky níž jsem už ten den byla schopná několikrát vstát z postele a jít se podívat na malého. (narodil se dřív, takže byl první den v inkubátoru). Asi třetí den po porodu mi docela bolestivě zatvrdly prsa a navíc se malý nechtěl přisát, což sestřičky okamžitě řešili, takže teď bez probémů kojím. Ohledně kojení mi poradila jakákoliv sestřička z jakékoliv směny. Co se týče péče o miminko tak nebyl problém, když jsem sestřičku poprosila, aby se šla podívat jestli to či ono dělám dobře, vždycky si čas našla.Takže jestli někdy budu rodit znova tak určitě zase v Břeclavi :-)
  evice2111   | 09.03.2012 12:00:46
  Reagovat | URL příspěvku
 • já sem rodila v Břeclavi před půl rokem. Porod byl trochu komplikovaný (porodní asistentka Monika úžasná). Po porodu jsem musela na zákrok na operační sál - někde uvnitř jsem krvácela, tak mě šili. Dva dny poporodu do mě nalili projímadlo a ejhle, problém byl tu - inkontinence stolice. Nikomu na světě bych to nepřála. Absolutně žádný signál, že se mi chce na velkou. Tak tam stojíte, všechno máte pod sebou, pocit hrozný a sestra vám oznámí, že nemá tolik čistých košil. Když se to stalo podruhé, dověděla jsem se od té samé sestry, že se vrátí až to bude uklizené. Takže já po transfuzích, kapačkách, sešitá venku i uvnitř jsem myla podlahu vlastní látkovou plenou, protože mi nedali ani hadr. Prošlo kolem mě několik sester a všechny se jen s lítostí pousmály - jako že se mnou cítí. Mám za sebou velmi nepříjemná vyšetření konečníku, při kterých se zjistilo, že byl při porodu poškozen svěrač a že kdyby se to při revizi zjistilo, tak jsem nemusela mít takové problémy. Půlroční rehabilitací se to výrazně zlepšilo, ale 100% ní to není a asi nikdy nebude.
  Jedna novorozenecká sestra, která mě měla naučit kojit mi řekla, že když mám tak blbé bradavky, tak at krmím dítě ze stříkačky. naštěstí tam byly i jiné sestry, které byly super.
  Vím, že většina personálu je v pohodě, ale ale po mé zkušenosti si na ty skvělé sestry už nevzpomenu a rodit půjdu jinam.
  Listva   | 20.05.2011 12:10:26
  Reagovat | URL příspěvku
 • Moje zkušenost....
  Musím se také podělit se svou zkušeností s porodnicí Břeclav..bohužel negativní :( Rodila jsem v létě 2009. Přenášela jsem, takže mi byl porod vyvoláván. Když mě přijali, tak přes den probíhalo vše celkem normálně, ale večer přišla asistentka, která byla opravdu nepříjemná. Celý večer a celou noc mi tvrdila, že manžela volat nemám, že to bude až na druhý den večer a že tam bude zbytečně atd. Manžel to pak stihl tak tak. To by ani tak nevadilo jak to, že mi pořád v noci říkala, co se tak kroutím, prý to nic není a bude to ještě horší. Nehledě na to, že mi ani neporadila, jak dýchat atd. Ještě že jsem měla vše nastudované z netu :) Po porodu mi placentu tahala nějaká zaučující se doktorka, které nešla ven a po slovech "jejda tady se to natrhlo" se divím, že mi neudělali ultrazvuk. A to měli, jelikož mi tam zbytky placenty nechali a já musela 5 týdnů po porodu na revizi:( Na oddělení šestinedělí je to hezké. Jen si s sebou vemte vložky a toaletní papír. Další nedávají. A prádlo. Neměli náhradní, což je pěkně blbé. V den propuštění mě s mou kolegyní z pokoje vyhnali brzy s tím, že potřebují pokoj. Takže jsme čekali na muže se všema věcma a miminkama ve vozíku před oddělením a tam je i oblíkali, protože na místnosti, která je na oddělení je klimatizována a řekli nám, že to nevypnou a vyslékat tam 4denní miminko je nesmysl,že? Takže můj dojem z této je nic moc. Nicméně můj dík patří doktorovi Bambasovi, který mě rodil a jako porodík je opravdu super!!!
  Seema   | 26.02.2011 08:02:34
  Reagovat | URL příspěvku
 • Děkuji...
  Zdravím, já můžu nemocnici Břeclav jen doporučit. 14.10. jsme zde porodila syna, své první dítě. Začala jsem tam docházet už do ambulance a vzhledem k tomu, že maličkému se na svět nechtělo, pár dnů jsem přenášela. Porod se rozběhl docela standardně, chtěla jsem epidurál, který jsem také dostala, ale bohužel nezabral a ve spojení s tím co mi bylo podáno, aby se porod nezastavil to byla „brutální“ kombinace :). Přístup porodních asistentek byl velice vstřícný a empatický a také dr. Bambas byl naprosto v pohodě. Asi po šesti hodinách porod nepostupoval dál a tak jsem musela na císařský řez, ale to už pro mne byla velká úleva a vysvobození. Na oddělení šestinedělí jsem ležela pět dní a sestry byly vždy milé a ochotné. Pokud využijete nadstandard, návštěvy vás mohou nahlédnout kdykoliv a nikoho nebudete rušit. Jsou to jednolůžkové pokoje a po ruce máte sprchu, wc, tv, ledničku a hlavně si můžete v klidu užívat první chvíle s děťátkem. Tímto bych chtěla poděkovat jmenovitě dr. Bambasovi, porodním asistentkám Monice a Lence, paní primářce, ale i veškerému personálu za jejich kvalifikovaný a především lidský přístup. (Bohužel, v jiných nemocnicích tak profesionální péči stále ještě nedostanete!)
  lucier   | 27.10.2010 09:48:06
  Reagovat | URL příspěvku
 • Spokojenost
  Dne 24.9.2010 se mi v této porodnici narodila holčička. Porod byl bezproblémový a přístup sester při něm byl skvělý, byly ochotné a milé! Zažila jsem střídání směn - ta první (noční) zas tak příjemná nebyla, ale to se dá pochopit ve čtyři ráno :) Na oddělení šestinedělí je to moc pěkně vybavené a sestry milé (dětské sestry už tak milé nebyly, s kojením se moc nezabívaly. Jedno prso mi ztvrdlo a nešlo rozkojit, nikdo to nechtěl moc řešit. Malá mi strašně brečela dvě hodiny a přivolaná dětská sestra byla protivná, asi jsem jí tím otravovala, ale byla jsem už bezmocná, a řekla mi že jsou to prdíky a odešla-brečely jsme dál...).Jinak oceňuji WC a sprchu u pokoje-opravdu potřebná věc!! Jídlo se dalo jíst :) Dotoři hodní, pan doktor Bambas je rázný, měla jsem z něj strach, protože jsem slyšela co se o něm říká, ale nakonec byly moje obavy zbytečné. Vemte si sebou vložky (mají omezený počet),plenky, a hodilo by se i dětské oblečení (mají otřesné košilky a zavinovačky! a věčně nejsou, na látkové pleny jsme čekaly dva dny), Bepanten na zadeček a bradavky, svou košily (to prádlo tam prostě hodně vázne), ručník. Celkový pobyt bych ale hodnotila jako dobrý. Jsem ráda že jsem rodila v Břeclavě, doporučuji. Jen se techniku kojení naučte před porodem
  .nika.   | 01.10.2010 22:23:24 | Reakcí: 5, poslední: 27.10.2010 15:32:44
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Spokojenost
   jenom bych se chtela zeptat,kdyz nespokojenost se sestrama,kojenim,atd.tak jak muzes jit znova rodit do breclavi.podle me jsou lepsi male nemocnice,breclav se snazi necemu vyrovnat,ale rozhodne pristup doktoru,sester,nevyhovujici!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   rohruska   | 07.10.2010 14:04:32
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE: Spokojenost
    Porod byl skvělý! Toho si cením, péče při něm byla úžasná! S tím kojením to bylo špatný, ale slyšela jsem že tohle není zdaleka jediná porodnice kde tohle vázne. Jinak co se týče sester-psala jsem že dětské sestry nic moc (ty měly na starost to kojení!), co se týče těch všeobecných-byly moc hodné a ochotné. Navíc je člověk přecitlivělý, a všechno vidí daleko horší než je a všechno si moc bere... To je můj názor! Každý to vidí jinak.
    .nika.   | 07.10.2010 20:31:35
    Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE: Spokojenost
    Já jsem se tam taky vracela a víš proč? Protože paní doktorka Grúberová byla supr, byla na mě moc hodná i když jsem u porodu řvala, jak malý fracek, porodní asistenky byly taky moc hodné a na poporodním oddělení sestřičky se ke mě taky chovaly moc hezky. S šestinedělním jsem moc nepočítala, naštěstí jsem ani nemusela, protože Štěpánek byl naprosto zdravý a prakticky jsme je na nic nepotřebovali, rodila jsem po roce, tudíž starý mazák. Oblečení pro mimča mě vyhovovalo, rodila jsem oba v tom nejparnějším létě.
    Ještě o pár kiláků blíž mám Kyjov, ale přesto, že moje gynekoložka v Kyjově slouží(jako gynekoložka supr doktorka i člověk) a dá se říct, že mě tam znají, aby taky ne, když mě tam dělali dvakrát zákrok po zamlklém těhotenství, tak rodit bych tam nejela ani omylem, co slyším holky jak vykládají jaký tam měly porod... Nikdy je nikdo nepochválil.
    polova   | 27.10.2010 15:31:54
    Reagovat | URL příspěvku
    • \
     RE: Spokojenost
     Jo a i na ten další porod jsem chytla zrovna paní doktorku Grúberovou a fakt si nemůžu stěžovat  .
     polova   | 27.10.2010 15:32:44
     Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: Spokojenost
   Tos asi chytla zrovna nějaké blbé. Já když jsem tam rodila Honzu, tak to šestinedělí byl taky děs a hrůza, kojit jsem se naučila až podle Sama doma asi dva týdny po porodu.
   Přesně za rok jsem tam rodila Štěpána a sestry na šestinedělí měly obrat o 180°, myslela jsem, že obměnili personál. Ale teda asi ne, podle toho, co píšeš.
   polova   | 27.10.2010 15:21:13
   Reagovat | URL příspěvku
 • muj pobyt v porodnici
  chtela bych napsat sve zkusenosti s porodem v breclave.zacala jsem rodit 2unora v noci,do porodnice jsem prijela ve 2hodiny rano.na porodni sal jsem byla ulozena asi tak ve 4hodiny.vsimavost sester zadny!!!!!!!!!porodila jsem kolem pul 10.mela jsem v karte napsane,abych neprenasela,jelikoz jsem mela pozitivni vysledky na streptokoka.samozrejme me nechali 6dnu prenaset,a mala to chytla.dosla za mnou doktorka z detskeho,a rika mi."tak vase mala chytla streptokoka,sance je 50 na 50,muze umrit,nebo zustat postizena,a ja ji rikam jak je to mozne a co dal,a jeji odpoved byla"muzete byt stastna ma to i jine dite!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!to je odpoved,ze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!musela jsem si zjistit az pres svoji doktorku co to obnasi,atd.zadny zajem v nemocnici,otres hruza.mala prodelala za 8denni lecbu,64ockovani do nozicek,kazdy den 8injekci antibiotik!!!kdyby se o me postarali na porodnim,tak se to nemuselo vubec stat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!doporucuji nikdy nerodit v breclave,spatny pristup,otres.         
  rohruska   | 18.06.2010 14:19:43
  Reagovat | URL příspěvku
 • Rodila jsem v Břeclavi v srpnu 2008 a po mé zkušenosti jdu rodit v červenci do Brna.
  Přijeli jsme s manželem do porodnice večer o půl 7. Po vyšetření, nálevu, sprše a uložení na lůžko manžela poslaly sestry domů. Uložily mě na hekárnu, kde jsem rušila druhou těhulku.
  Intervaly mezi kontrakcemi se mi celkem rychle zkracovaly. Sestrám jsem to hlásila a říkala, že tak velké bolesti nemůžu dlouho vydržet. Jedna mlaďunká sestřička, moc příjemná, mě pořád uklidňovala a doporučovala ať myslím na příchod miminka. Ta druhá, starší Slovenka, byla ráznějšího typu, mi zase opakovala, že jako prvorodička budu rodit nejdřív za 12-15 hodin. Dokonce po mě chtěla abych se při kontrakci otočila z boku na záda aby mi mohla dát na břicho pás a zkontrolovat mimčo.
  Nakonec jsem porodila dceru už za 9 hodi. Manžel tím pádem porod své první dcery nestihl. Přijel až k porodu placenty a šití.
  Pobyt na šestinedělí nebyl o moc lepší. Sestřičky mi sice pravidelně nabízely léky od bolesti, protože na mně bylo vidět, že poporodní šití dost bolí, ale na druhou stranu mi jedna sestra 4 hodiny po porodu a po kolapsu oznámila, že za 5 minut bude ranní vizita, tak by bylo dobré, kdybych se osprchovala. Otázka, jestli se na to cítím, nebo jestli nechci pomoct do sprchy se nekonala. Taky mě i mamince, která se mnou ležela na pokoji, bylo vyčteno další sestrou, že si neodnášíme tác s jídlem. V den porodu, já po 1 kolapsu, maminka po 3 kolapsech, by se snad sestrám nic nestalo, kdyby to jídlo odnesly za nás.
  Přístup dětských sester a ,,zájem,, o naše děti, byl ještě horší. Ráno jsme jim vždy náhlasily váhu dětí a hned zmizly. Mně malá málo pila, často zvracela, pořád spinkala a ztratila dost na váze. Místo aby se podívaly jak vypadá kojení, mi řekli ať si dojdu pro Nutrilon a ještě se mě sestra otráveně zeptala ,,Vy asi nevíte jak se to dělá, co,,? Jedna jediná sestra z dětského oddělení měla opravdový zájem. Bohužel měla službu až 3. den našeho pobytu. To už jsem byla nešťastná, že nejsem schopná svou dceru nakojit, že když mé mléko zvrací a Nutrilon ne, tak ho mám určitě špatné. Tahle jediná sestřička za mnou ráno přišla a zeptala se mě, co máme za problém, že jde malá tak rapidně s váhou dolů. Řekla jsem jí, že mi po porodu bylo řečeno kolegyní ať kojím malou vždy když se vzbudí. S tím sestřička nesouhlasila. Řekla mi, že musím malou budit ke kojení po 3 hodinách. Když málo pije, je unavená, pořád spí a ztrácí váhu. Ona jediná mi zkontrolovala papír, kde jsem poctivě zapisovala váhu před kojením a po příkrmu. Zjistila, že malá vážila po kojení míň než před kojením. Divný mi to nepřipadalo, často zvracela. Problém byl v tom, že jsem nevynulovávala váhu. Nikdo mi to totiž neřekl. Kolem poledne přišla sestřička s Nutrilonem a já jsem zrovna kojila. Hned se mrkla jak u nás kojení vypadá a na světě byl druhý problém. Malá si s bradavkou hrála. Přidržela jí hlavičku aby se víc přisála a bylo po problému. Po obědě jsem měla kojit už po 2 hodinách a nestačila jsem se divit jak šla váha nahoru. Před koncem služby se sestřička za námi ještě zastavila, aby věděla jak jsme na tom. Pochválila nás a potěšila mě zprávou, že bysme mohly jít další den domů. Tak se taky stalo. Jen díky ní jsem plně kojila naši dceru 10 měsíců.
  Nejsem typ člověka, který potřebuje aby kolem něj všichni lítali a zacházeli jako s VIP klientem. Stačilo by mi když se vyskytne problém, pátrat po příčině a vyřešit ho.
  tinka1   | 19.05.2010 23:31:58 | Reakcí: 1, poslední: 01.10.2010 22:32:08
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Plně s tebou souhlasím! Se vším co jsi tu napsala, taky jsem s tím kojením měla problémy a nikoho nezajímala technika, jen raní váha. A pořád mi nutily příkrmy, ale už je nezajímalo proč hubnem! Nakonec jsem na to tak nějak přišla sama, ale ty rozpraskané bradavky ze špatného přikládání byl mor. Kolikrát jsem to oplakávala, že budu muset na Nutrilon :( A paní co ležela se mnou měla stejný problém. Asi by s tím měli něco udělat, zamyslet se.
   .nika.   | 01.10.2010 22:32:08
   Reagovat | URL příspěvku
 • Rodila jsem zde 9.10.2008 a můžu říct, že přístup všech byl úplně skvělý. Rodila jsem poprvé a byla jsem strašně histerická a všichni byli hodní. I na pokoji šestinedělek byli všichni milí. Momentálně čekáme druhý přírustek a určitě porodím v Břeclavi. 
  kremlova282009   | 28.02.2010 22:11:02
  Reagovat | URL příspěvku
 • Děkuji
  22.2.2010 jsem v břeclavské porodnici přivedla na svět dceru. Ráda bych poděkovala všem, díky personálu byl pro mě pobyt velmi příjemný!! Setkala jsem se s doktorem Bambasem, který mě vyšetřoval před porodem a poté vždy na denní vizitě. Byl velmi milý, zeptal se i na miminko a opravdu každý den s úsměvem na vizitě! Perfektní. Rodila mě primářka Bambasová - spíše dávala pozor a poté mě šila. Také vše v nejlepším pořádku! Porodní asistentky byly skvělé a to během porodu i v péči poté. O nic jsem si nemusela říkat, vše mi bylo nabízeno a poskytnuto. Na odd.šestinedělí taky super a novorozenecké sestřičky byly ochotné! Ještě jednou moc moc děkuji a všem vřele doporučuji tuto porodnici! Díky tomu budu na celý porod vzpomínat jen v dobrém!
  ma-ceska   | 27.02.2010 15:11:30
  Reagovat | URL příspěvku
 • Spokojenost
  Do porodnice jsem nebyla přihlášena. Jsem z Prahy a na Moravě mě to zastihlo 2,5 týdne před termínem. Neměla jsem sebou vůbec nic. Vše mi půjčili než mi budoucí tatínek potřebné věci nakoupil. Rodila mě primářka Bambasová a nemůžu si stěžovat. Byla velice příjemná a klidná. To, že sestřičky někdy na mě byly přísnější jim nevyčítám :-D Jsem tvrdohlavá a potřebovala jsem to. Vše probíhalo perfektně bez komplikací. Na sále jsme zůstali přes dvě hodiny kam mi přivezli i jídlo. Někdy jsem měla pocit, že personálu je tam více než maminek :-D Pokoje byli nejspíš renovované. Pouze bych vyčetla sprchy, ale možná že i na ty dojde :) Vše o co jsem si řekla, jsem dostala. Takže já hodnotím porodnici na 1* :-D Ps. chci ještě jedno, doufám, že mě to zase chytne ma moravě :-D
  patricie_k   | 14.01.2010 12:39:49
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce