Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Litoměřice, Městská nemocnice v Litoměřicích

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Městská nemocnice v Litoměřicích
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko - porodnické oddělení
Adresa, ulice, číslo: Žitenická 2084
Www stránky: www.nemocnice-lt.cz
E-mail: info@nemocnice-lt.cz
Primář: MUDr. Petra Hejtmánková
Předporodní příprava: na objednání 416 723 816
E-mail: http://www.nemocnice-lt.cz/index.php?idm=169

2. Podrobná informace z porodnice

Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

Kurzy u nás absolvují všechny maminky (mohou i s tatínky). Objednání na kurz 416 723 816.
Obsahují:

 • informace o porodu
 • prohlídku porodního sálu
 • problematika kojení

Cena: 300,- Kč

2x týdně plavání pro těhotné (30 Kč - přispívá Město Litoměřice).

Každé pondělí máme cvičení pro těhotné od 16 hod. (lekce 30Kč).

Jak se u nás rodí?

Pro I. dobu porodní máme připravené 1 dvoulůžkový pokoj a 2 pokoje pro rodičku s doprovodem. Každý pokoj má své WC a sprchu, míče, radio (relaxační hudba, popř. hudba vlastní), porodnický vak, porodnickou židličku.

Porodní sál tvoří 3 boxy s polohovatelnými porodnickými lůžky, s vanou, ribstolemi

Jak probíhá poporodní péče?

Na oddělení šestinedělí je 7 nadstandardních  pokojů s vybavením (TV, lednice, rychlovarná konvice, postel s dálkovým ovládáním, polohovací křesla), s možností výběru stravy ze 4 jídel a neomezenými návštěvními hodinami.

Standardní pokoje jsou dvoulůžkové - tvoří buňku s vlastním WC a sprchou, prostorem pro ošetřování a koupání miminek.

Jak probíhá péče o dítě?

1. ošetření proběhne na porodním sále, dítě je ihned přiloženo mamince k prsu nebo na břicho.Podporujeme bonding.

Doprovodu nabízíme možnost přestřižení pupečníku.

Miminko je celou dobu s maminkou (rodiči).

Na pokojích Oddělení šestinedělí je zavedený systém rooming-in.

Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

 • Epidurální analgezie: 1500,- Kč
 • Entonox: 1 200,- Kč
 • Aromaterapie
 • Možnost doprovodu u porodu, i duly (cena jednorázových pomůcek k porodu 100 Kč)
 • Nadstandardní pokoj Odd. šestinedělí (celkem 7, nelze předem rezervovat): 500,- Kč / den – poskytujeme pleny na dítě, hygienické pomůcky šestinedělky)

Další zajímavosti týkající se našeho pracoviště:

Jsme Baby Friendly Hospital.

Jsme v projektu Přirozený porod v porodnici  PPP.

 4D ultrazvuk – provádíme 3D foto a video, cena v rozmezí 300 - 500 Kč. Lze objednat na 416 723 868

4. Fotoreportáž

Přinášíme Vám fotoreportáž z porodnice Městské nemocnice v Litoměřicích, p.o. a rozhovor s primářkou Gynekologicko-porodnického oddělení paní MUDr. Petrou Hejtmánkovou.

Ke zvětšení fotografií dojde po kliknutí v novém okně. Fotoreportáž z porodnice s rozhovorem byla pořízena v roce 2009.

Zobrazit fotoreportáž »

5. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.27)
Porod:
(4.00)
Poporodní gynekologická péče:
(4.48)
Poporodní péče o miminko:
(4.61)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

6. Zkušenosti pacientek z porodnice Litoměřice - diskuze
 • Hodnocení nemocnice
  Rodila jsem v nemocnici v září 2017 a než znovu rodit v této nemocnici, raději porodím doma sama. PA Václava Hromádková místo pomoci mě při porodu odešla s hrnkem v ruce pryč a nebýt manžela, porodím sama ve sprchovém koutu. Lékař byl zavolán pozdě, malý už měl hlavičku venku když ho PA zavolala. Po porodu se mnou manžel nesměl být, ani mě nesměl doprovodit na oddělení. Po porodu(ve 23:30 večer!) po odvezení na pokoj (standardní, nadstandard nebyl volný) jsem stála na chodbě s uplakaným miminkem v ruce a podepisovala setřičkám(z gynekologie a dětské sestře) dokumenty týkající se chodu oddělení, péče o miminko. Po porodu, naprosto vyčerpaná a bolavá. Co se týká oddělění šestinedělí - většina sester byly nepříjemné, arogantní, necitlivé. Každá dávala jiné informace ohledně kojení a péče o miminko a byly velmi nepříjemné, když jsme jejich pokyny neplnily. Já například dostala vynadáno za to, že jsem dala malému kabátek přes dupačky ne pod ně, rozmasírovala jsem si prsa před kojením, přebalila mimi po nakojení nebo jsem kojila na kojícím polštáři. Sestřičky nás hodně stresovaly a byly neochotné. Chod oddělení mě také nenadchnul, chodit do jídelny a hledat svůj pokrm, který byl pokaždé u jíného stolu a proplétat se mezi ostatními maminkami s postýlkami s miminky bylo poněkud nepraktické a umývat si po sobě příbory a hrnky mi přišlo také zvláštní. Za celou dobu pobytu jsem narazila na dvě výborné sestřičky - PA Mazáčovou a jméno druhé sestřičky bohužel nevím. Za sebe tedy rozhodně nemocnici nedoporučuji, nepřála bych rodit ani pobývat v této nemocnici ani svému největšímu nepříteli.
  khjbm   | 20.11.2017 22:36:26
  Reagovat | URL příspěvku
 • Rodila jsem 7/2014. S porodnicí v LTM jsem byla maximálně spokojená. Lékaři i sestřičky byli moc fajn, vše vždy vysvětlili a poradili.
  Kuchyně dobrá, sociální zařízení pěkné a čisté. Dětské sestřičky a doktorky byly taky milé a vstřícné. Celkově jsem byla maximálně spokojená. Můžu doporučit.
  Kate1111   | 15.08.2014 14:53:23
  Reagovat | URL příspěvku
 • dotaz na plavání
  Ahoj, chci se zeptat, co dělat pro to, abych dostala možnost zdarma plavat (jak se zde píše). Máte s tím někdo zkušenost? Děkuji za radu
  smisek.001   | 04.02.2013 19:08:10
  Reagovat | URL příspěvku
 • Přišlo nám emailem:
  Ahoj, já rodila v této nemocnici v červnu 2012. Porod-úplně super, měla jsem porodní asistentku, co mi dokázala vždy vše jasně vysvětlit, nenaléhala v ničem na mě a díky ní a jejím radám jsem porodila. Ovšem sestřičky na šestinedělí....slabá polovina dokázala poradit. Také jsem měla problémy s kojením, také mě stresovaly - vážit, málo přibýváte, umělé mléko. Ve finále si nás tam nechaly o den déle - nevím, co to mělo za význam, papíry jsem měla k propuštění připravené den předem - asi chuť zvýšit regulační poplatek...
  Mé hodnocení - porodnice za 1, pokoje za 1 a péče za 3-, jídlo - vše také nebylo vhodné pro kojící maminky (pitíbylo také málo), tak to bych dala 2-. Jen jedna sestra mi dokázala pomoci s kojením a za půl hoďky už dcerka pila, jinak jsem se setkala s velkou nechutí, neochotou. Léky, co jsem měla předepsané pro sebe lékařem 3x denně, jsem dostávala jednou a až na mou otázku se to zlepšilo.
  Rodila jsem zde před 15 lety, ale ty sestry, co tam byly tenkrát, to byly samí andělé, co měli pochopení, radu a nikoho nestresovaly.
  Baby on line   | 10.08.2012 08:51:02
  Reagovat | URL příspěvku
 • Ahoj,
  rodila jsem v LTM únor 2010, porod super, jen mi po porodu nedali malého ani pochovat :-(, něco se jim nelíbilo a tak ho hned odnesli. Co se týče oddělení šestinedělí a novorozeňat, tam hodně záleželo na tom, jaká sestřička tam je. Kojení mi nešlo, dost mě stresovaly, že málo kojím, ať kojím častěji, že malej nepřibírá, byla jsem s toho vynervovaná, kojila jsem častěji a čím dál tím míň. Jedna sestřička mi večer řekla, ať nechám malého spát, ráno mi druhá vynadala, jak to, že jsem ho nebudila každé dvě hodiny. Z porodnice jsem šla s pláčem, sestřičky mi řekly, že kojím málo a že se možná za pár dnů vrátíme, protože malej bude podviživenej. Až na můj dotaz, jestli mu teda nemám koupit umělý mlíko, mi řekly, že ano a poradily jaký.
  Co se týče jídla, bylo dobré, ale některá jídla podle mě moc vhodné pro kojící maminky nebyly, hrozný teda byly čerstvý rohlíky k snídani, to byl večer od dětí řev.

  Jestli budu mít někdy druhý, tak chci zase rodit v LTM, už vím, co mě čeká a tedy doufám, že už ze všeho nebudu tak vyplašená.
  beruska-iva   | 03.10.2011 13:16:39
  Reagovat | URL příspěvku
 • Super
  Ahoj maminy, v 8/2009 jsem jako prvorodička rodila v Litoměřické porodnici. Před porodem a během porodu se mi senzačně věnovala ses. Švadlenková. Trpělivě vysvětlovala a popisovala, co se děje, a co bude následovat. Po porodu jsem byla na standardním pokoji. Sestřičky (až na jednu z gyne) super  . Péče o maminky i miminka skvělá. Kuchyně výtečná. Všude čisto. Výhrady mám jedině k nevábnému-starému sprchovému koutu. Příště budu rodit určitě zase v Litoměřicích. Všem doporučuji!
  mroucinka   | 13.06.2010 21:04:53
  Reagovat | URL příspěvku
 • Ahoj budoucí maminky! Nemocnici v Ltm můžu jen doporučit, porod proběhl profesionálně, PA suprové (až na tu jednu, když se pak ráno vystřídaly...) - mladá koza, asi učenka, či co... Co se týče péče o miminko, tak sestřičky miliónové, na každé vyšetření můžete jít s miminkem, při učení kojení jsou trpělivé, se vším poradily a nikdy je to neotravovalo, ani v noci, samy se nabídly, že k nám budou na kojení chodit. Na to, že jsem měla rizikový porod, a ještě doma jsem si 14 dní nesedla, to tam bylo jak na dovolené. A jídlo dobré. Březen 2010 - papa
  Klacska   | 19.05.2010 13:54:49
  Reagovat | URL příspěvku
 • Ahojky
  Ahojky těhulky, já v Litoměřicích rodila 2x.V roce 1998 prvního syna a vše v poho,chválím.Měla jsem u porodu Primářku Hejtmánkovou a skvělý.Sestřičky supr až najednu.byla velmi nepříjemná na maminky,nic nevysvětlila a divila se, že to neumíme
  .Po druhé jsem rodila předčasně ve24.týdnu a opět jsem měla paní primářku.Je skvělá.Rodila jsem císařem,vše mi vysvětlila a bya SKVĚLÁ.sestřičky na JIPu taky výborný.
  Na oddělení jsem taky nepoznala žádnou nepříjemnou sestřičku.Všechen personál s kterým jsem se v LTM setkala má obrovskou pochvalu.           
  Teď jsem opět těhotná a chtěla jsem opět rodit v LTM.Ale jsme z Chlumce a manžel chce abych rodila v ústí.Má to blíž.Tak zas skouknu něco jiného a budu moct srovnávat.S pozdravem Sonik 
  Sonik785   | 08.12.2009 11:43:48
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce