Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Ostrava Fifejdy, Městská nemocnice Ostrava

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Městská nemocnice Ostrava, p.o.
Název oddělení/kliniky: Porodnicko - gynekologické oddělení
Adresa, ulice, číslo: Nemocniční 20
Www stránky: www.mnof.cz
E-mail: mnof@mnof.cz
Primář: MUDr. Marek Ožana
Předporodní příprava: p. Dobranská, porodní asistentka
Telefon: 596 192 712

2. Podrobná informace z porodnice

Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

V rámci předporodní přípravy nabízíme kursy pro těhotné maminky, které vedou naše porodní asistentky. Cvičení probíhá od 30. týdne těhotenství, jedenkrát týdně cca 90 minut (30 min cvičení, 1 hod. teoretické přípravy ). Kursy probíhají každé úterý 14:00 - 16:30 hodin.

Novinka naší porodnice: Předporodní přípravný kurz v Hlučíně

Vážené maminky,

v roce 2017 pořádá oddělení Gynekologie a porodnictví každé úterý od 14:00 hod. Předporodní přípravný kurz nově i v Hlučíně.


Exkurze porodního sálu a oddělení šestinedělí od 8. 8. 2013 probíhají každý čtvrtek od 16 do 18 hod. Sraz maminek je na porodním sále a exkurze je zdarma. Není třeba se rezervovat dopředu.

Jak se u nás rodí?

Porodnické oddělení MNO je tzv. intermediálním centrem, to znamená, že koncentruje porody od ukončeného 32. týdne těhotenství. Již několik let se množství porodů v porodnici MNO pohybuje kolem 1300 porodů za rok.

Oddělení porodního sálu disponuje celkem 6 předporodními lůžky (tzv. 1. doba porodní), z toho 3x ve formě samostatného nadstandardního pokoje (k dispozici TV, telefon, kazetový magnetofon s CD s možností poslechu vlastní donesené hudby, samostatné sociální zařízení včetně sprchy). K dispozici jsou rovněž pomůcky k porodu (porodnické balóny, vaky, stoličky, masážní pomůcky atd.).

Samotný porod (2. doba porodní) se pak odehrává v jednom ze 3 oddělených porodních boxů. K dispozici je moderní hydraulický porodní stůl, který po předchozí domluvě s personálem umožňuje mamince rodit i v alternativních polohách. Přítomnost tatínka či jiného člena rodiny u porodu je možná.

Jak probíhá poporodní péče?

Poporodní oddělení šestinedělí disponuje 28 lůžky, z toho jsou k dispozici 3 nadstandardní jednolůžkové pokoje (TV, lednice, telefon, samostatné sociální zařízení).

Standardní pokoje jsou třílůžkové, dle možností obsazovány pouze dvěma pacientkami. Pro 2 pokoje je společné sociální zařízení (WC, sprcha). Na oddělení se pracuje systémem rooming in (matka je společně na pokoji s dítětem).

Návštěvy maminek jsou možné denně v době 10-11 a 15-17 hodin, nadstandardní pokoje mají návštěvní hodiny neomezené.

Jak probíhá péče o dítě?

Dbáme na to, aby miminko bylo již v prvních vteřinách po porodu v těsném kontaktu s maminkou (položení na břicho maminky, bonding) a následně po jeho krátkém ošetření a po ošetření eventuelních porodních poranění je novorozenec přikládán k prsu.

Každá dětská postýlka na porodním sále je vybavena speciální podložkou, která snímá dechovou činnost novorozence a alarmuje při jejich poruchách.

Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

 • Kurz předporodní přípravy: 

předporodní kurz bez pohybových aktivit 300 Kč

přednáška + cvičení 600 Kč

přednáška + cvičení a plavání 1 200 Kč

manipulace s novorozencem 200 Kč

baby masáže 200 Kč

 • Přítomnost nezdravotnické osoby na operačním sále při císařském řezu 1 000 Kč
 • Balíček hygienického oblečení na porodním sále  280 Kč
 • Nadstandardní pokoj - Porodnice - lůžkové oddělení 1 den 700 Kč
 • Vyžádaný pobyt jedné matky na dvoulůžkovém pokoji 1 den 400 Kč
 • Využití druhé postele pro pobyt otce 1 den 300 Kč
 • Nadstandardní pokoj - Gynekologie 1 den 700 Kč
 • Inhal. analget. Entonoxem u menších operačních zákroků (šití u nástřihu hráze apd.) 450 Kč
 • Infiltrativní místní anestézie po operaci 3 500 Kč

Další zajímavosti týkající se našeho pracoviště

Naše porodnice byla jedna z prvních, která získala certifikaci "Baby friendly hospital". Převážná část maminek, které opouští naše poporodní oddělení, své děti plně kojí. Pokud je po propuštění v domácím prostředí zastihne problém s kojením, je jim k dispozici informační linka +420 596 192 721. Průměrná doba hospitalizace na oddělení šestinedělí je 5 dnů.

Maminkám v průběhu porodu můžeme poskytnout tlumení bolestí formou tzv. epidurální analgesie a inhalací entonoxu. O vašem požadavku k zavedení epidurální analgezie je vhodné informovat personál porodního sálu již při přijetí.

Porodnice MNO nabízí možnost odběru pupečníkové krve pro uchování kmenových buněk pro eventuelní budoucí potřebu vašeho miminka.

4. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.44)
Porod:
(4.33)
Poporodní gynekologická péče:
(4.44)
Poporodní péče o miminko:
(4.67)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

5. Zkušenosti pacientek z porodnice Ostrava Fifejdy - diskuze
Přidat textové hodnocení
 • Úžasný porod
  Porodnici Fifejdy mohu vřele doporučit. Nenarazila jsem tam na jediného nepříjemného človíčka. Přijímali mě v noci a všichni byli milí. Byla mi přidělena porodní asistentka, která mě každou chvilku chodila kontrolovat a profesionálně a hlavně lidsky se o mě starala až do porodu. Paní doktorka byla mladá a moc hodná. Lékaři i sestřičky na šestinedělí taky úžasní. Na všechny dotazy jsme dostaly řádnou odpověď a sestřičky se pořád chodily ptát, zda něco nepotřebujeme. Ani to jídlo nebylo nejhorší. Dokonce i na štědrý den, kdy mě s dcerkou pouštěli domů, nebylo na nikom znát nepříjemné chování, že musí být na svátky v práci.První děti - dvojčata, jsem rodila v Porubě a tam už nikdy více. Domů jsem odcházela totálně vyčerpaná a s láhví um. mléka místo kojení.
  Porod a pobyt v porodnici na Fifejdách řadím k mým nejlepším dnům v životě. Děkuji.
  Merryčka   | 06.06.2014 09:22:43
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×