Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Teplice, Krajská zdravotní - Nemocnice Teplice

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Krajská zdravotní a.s. - Nemocnice Teplice, o.z.
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko – porodnické oddělení
Adresa, ulice, číslo: Duchcovská 53
Www stránky: www.nemtep.cz
E-mail: gynekologie@nemtep.cz
Primář: MUDr. Lukáš Pondělíček
Předporodní příprava: Staniční sestra porodnice
Telefon: 417 519 336

2. Podrobná informace z porodnice

Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

Promítání filmu o fyziologickém vedení porodu v Teplicích a prohlídka porodnice, cena 200,- Kč, účast není nezbytná pro otce u porodu.

Cvičení těhotných provádí porodní asistentka v Domě plném pohybu, více na www.dumplnypohybu.cz

Jak se u nás rodí?

Na porodním sále máme místnosti pro pobyt v I. době porodní - jsou uzpůsobeny jako jednolůžkové pokoje s možností pobytu doprovodu u porodu i s možností využití alternativních poloh, včetně vany s perličkovou lázní či masážní sprchou.

Ve II. době porodní je rodička přemístěna na klasický porodní sál, kde jsou jednotlivé porodní boxy od sebe odděleny zdí a je možnost využití alternativních metod porodu - vleže, polosedě, na porodní posteli v různých polohách. Rodičky mají možnost využít úlevových prostředků - perličkovou koupel, masážní sprchu, míče, respektujeme porodní plán rodičky, je možnost epidurální analgézie, aromaterapie.

Jak probíhá poporodní péče a péče o dítě?

V poporodní péči praktikujeme individuální přístup. Po spontánním porodu je fyziologický novorozenec ihned po položen na břicho matky, pupečník je přurušen až po jeho dotepání. Novorozenec je ošetřen na břiše matky (osušení, definitivní podvaz pupečníku a označení identifikačním náramkem), poté je přikryt nahřátou plenou a flísovou červenou dekou k udržení teploty.

Po celé dvě hodiny, kdy je matka na porodním sále, zůstává novorozenec s ní, nejlépe v kontaktu "skin-to-skin" (kůže na kůži), kde je podpořen v samopřisátí (breast crawl) nebo je přiložen k prsu s pomocí novorozenecké sestry.

Další ošetření novorozence probíhá nejčastěji v době, kdy se matka přesouvá z porodního sálu na pokoj, tomuto ošetření může být přítomen doprovod rodičky (zvážení, změření, injekce kanavitu do svalu jako prevence krvácivé nemoci, O-Septonex jako prevence zánětu spojivet a podepsání novorozence na stehno - podepsat může doprovod rodičky).

U rizikových novorozenců se postupuje individuálně, umožňuje-li to jejich zdravotní stav. I rizikoví (např. nedonošení) novorozenci jsou přikládáni "skin-to-skin" a pupečník se nechává dotepat.

Poté je matka podporována v nepřetržitém kontaktu s dítětem, na celém oddělení je zaveden systém rooming-in.

Při operativním porodu je novorozenec přiložen ke tváři matky, event. položen na horní část hrudníku matkyihned na operačním sále. V kontaktu "skin-to-skin" zůstává dle stavu novorozence a matky. Dalšímu ošetření novorozence může být přítomen doprovod rodičky a je podporován v kontaktu "skin-to-skin" místo matky, umožňuje-li to zdravotní stav novorozence.

Šestinedělí a podpora kojení

V porodnici mají ženy k dispozici zdarma základní oblečení pro dítě (košilka, zavinovačka, dupačky nemáme) a dětské jednorázové pleny - 5 ks na první den, další pleny si musí matka zajistit sama nebo může používat pleny látkové.

Porodnice nabízí pomoc při kojení po propuštění a nabízí kontakt na soukromé laktační poradkyně.

V regionu je také k dispozici služba soukromé porodní asistentky - tato služba není hrazena pojišťovnou, kontakt je umístěn na webových stránkách porodnice.

Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

 • Nadstandardní pokoj: 700 Kč - možnost ubytování rodinného příslušníka, neomezené návštěvní hodiny.
 • Určení pohlaví plodu UTZ na žádost rodičů: 200 Kč
 • Videozáznam plodu: 350 Kč
 • Vyžádaný snímek sono plodu: 120 Kč
 • Těhotenský test na žádost pacientky: 180 Kč
 • Předporodní kurz: 200 Kč
 • Účast osoby blízké u porodu: 0 Kč
 • Aplikace Entonoxu při porodu : 900 Kč

Další zajímavosti týkající se našeho pracoviště:

Návštěvní hodiny po-pá 14-18 hod., so-ne-svátky 10-18 hod. 2 a 3 lůžkové pokoje s vlastním soc. zázemím, vstřícný personál.

Dále je na oddělení možné zajistit bezlepkovou dietu, makrobiotickou, vegetariánskou či veganskou stravu.

Porodnice umožňuje oběr pupečníkové krve, dále je možnost zajištění epidurální analgézie u porodu - kontakt lékaři ARO při přípravě k porodu.

Oddělení získalo certifikát PPP  - přirozený porod v porodnici.

4. Fotoreportáž

Přinášíme Vám fotoreportáž z porodnice Nemocnice Teplice, o.z. (Krajská zdravotní, a.s.) a rozhovor s bývalým primářem Gynekologicko -porodnického oddělení panem MUDr. Michalem Šoltésem.

Ke zvětšení fotografií dojde po kliknutí v novém okně. Fotoreportáž z porodnice s rozhovorem byla pořízena v roce 2009, aktualizována v roce 2016.

Zobrazit fotoreportáž »

5. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.41)
Porod:
(4.21)
Poporodní gynekologická péče:
(4.71)
Poporodní péče o miminko:
(4.50)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

6. Zkušenosti pacientek z porodnice Teplice - diskuze
Přidat textové hodnocení
 • Porod koncem pánevním
  Rodila jsem v roce 2007 v Usti koncem pánevním,byl to můj druhý porod po dvou letech od prvního porodu,malá se rozhodla přijít na,svět o 10 dní před termínem přímo na Štědrý den,odhad miminka byl dle utz do 3500g a při příjmu kdy jsem měla kontrakce po pěti minutách mě porodní asistentka vyšetřila,že se krásně otvírám,už to bylo myslím na 8 prstů a pak to šlo vśechno ráz na ráz ani nestihly udělat klistýr a šlo se hned na porodní sál i když to bolelo moc tak to bylo snesitelné a poporodní zraněni jen šití po nástřihu,miminko mělo 3400g,proč to tady píšu,protože o devět let později tedy jsem čekala další mimčo,rozhodla jsem se rodit v Teplicich a stejné v tom,že se od 30 týdne neotočila hlavičkou dolů,ale s tím rozdílem,že se jí na svět až tak nechtělo porod tedy vyvolávaný naplánoval se na první termín dle utz chápu to dělá se to aby miminko nebylo příliš velké a šlo to přirozenou cestou,když je u mě předpoklad,že by to mohlo tak jít jako minule.Ale tím,že tento porod byl vyvolávaný dvěma tabletkami a vliv třeba i věku tak byl velmi bolestivý i když všechno šlo rychle,príjem v 7 hodin to se ještě nic nedělo,jen mi dva dny před tím odešla hlenová zátka pak kolem 8 první tabletka to ještě ni nedelo pak monitor miminka to bylo ještě jen trochu bolestivé a po druhé tabletce po 10 už to bylo více bolestivé až když mě dovolily chodit tak se to rozjelo opravdu zhusta potřebovala jsem na záchod na velkou a klistýr už jsem nezvládla a pak už na porodní sál..Na starost mě měla Dr. Eliška Humplová a prý,že během dopoledne porodím,odhad to byl dobrý a porodila jsem po 12 h ,ale tento porod byl pro mě,strašně bolestivý,malá měla 3350g a rodila mě tedy Dr.Humplová a přizvala si i primáře kdyby byly komplikace,musím ji poděkovat za profesionální přístup,byl tam ještě jeden Dr. kterého jsem se držela za ruku jako klíště,který se jen díval,protože konec pánevní se nerodí každý den,mám jen nástřih a dva stehy,ale byla jsem z tohoto porodu hodně,psychicky rozhozená,nevěděla jsem skoro,která jsem,je to pro mě ještě čerstvé, ale miminko za to,stojí přeci..?,sestřičky na šestinedělí nebyly všechny úplně příjemné,chápu,ze jsem jim mohla pripadat jako polovicni blázen a vybavení vypadá už ,že má hodně za sebou,potřebovali by určitě finační injekci,ale nejdůležitější jsou lidi a tým kolem Dr. Humplové byl super a profesionální.
  matali   | 24.07.2017 22:10:08 | Reakcí: 1, poslední: 24.07.2017 22:50:53
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce