Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Zlín, Krajská nemocnice T. Bati

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Krajská nemocnice T. Bati, a.s.
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko – porodnické oddělení, perinatologické centrum
Adresa, ulice, číslo: Havlíčkovo nábřeží 600, 762 75, Zlín
Www stránky: www.bnzlin.cz
E-mail: bnzlin@bnzlin.cz
Primář: MUDr. Zdeněk Adamík, Ph.D.

2. Podrobná informace z porodnice

Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

Předporodní přípravu vedou porodní asistentky pracující na gynekologicko-porodnickém oddělení. Náplň předporodních kurzů si každá porodní asistentka vede ve své režii.

Součástí přípravy je prohlídka porodního sálu a oddělení šestinedělí, tedy míst, kam přijdou maminky při porodu.
Kurzy probíhají na porodnici v zasedací místnosti oddělení, kde se účastníkům porodní asistentky snaží vytvořit příjemné prostředí včetně občerstvení.
Vlastní cvičení v rámci kurzu probíhá na rehabilitačním oddělení, kde se těhotným věnují kvalifikované rehabilitační pracovnice a lze zde využít i bazén k plavání.

Jak se u nás rodí?

Na gynekologicko-porodnickém oddělení ve Zlíně rodí ženy na polohovatelném porodnickém lůžku, ale i v alternativních polohách včetně porodu do vody.
V indikovaných případech císařským řezem. Operační sál pro císařské řezy je umístěn hned vedle jednotky intenzívní péče pro novorozence.

Jak probíhá poporodní péče a péče o dítě?

Poporodní péče probíhá v uzavřeném porodním boxu. Pokud není třeba ošetření porodního poranění, přikládáme novorozence do 30 minut po porodu k prsu matky.
Partner zůstává  po celou dobu s maminkou.
Pokud není potřeba péče neonatologa, pokládá porodní asistentka dítě ihned po porodu na hrudník rodičky. Teprve potom se přeruší pupeční šňůra. Číslem označujeme matku a dítě.
Než je matka ošetřena, stará se o dítě pod dohledem novorozenecké sestry partner.
Po dvou hodinách po porodu jsou matka a dítě převezeni na oddělení šestinedělí.

Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

  • Porod v nadstandardním boxu: 1715,- Kč
  • Pobyt na nadstandardním pokoji: 600,- Kč / den

Další zajímavosti týkající se našeho pracoviště

Novorozenecké oddělení nabízí možnost využít rad laktační poradkyně.
Další nabídkou jsou služby terénních porodních asistentek, které mají v našem regionu dlouholetou tradici. Už před porodem si může rodička vybrat porodní asistentku, která po propuštění do domácího ošetření poradí jak s péčí o novorozence, tak s kojením nebo s problémy s hojením poporodního poranění.

4. Fotoreportáž

Přinášíme Vám velmi zajímavou fotoreportáž porodnice z Krajské nemocnice T. Bati, a. s. a rozhovor s MUDr. Zdeňkem Adamíkem, Ph.D., primářem gynekologicko-porodnického oddělení.

Ke zvětšení fotografií dojde po kliknutí v novém okně. Fotoreportáž z porodnice s rozhovorem byla pořízena v roce 2009. Aktuální fotografie z porodnice naleznete ve fotogalerii.

Zobrazit fotoreportáž »

5. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.54)
Porod:
(4.45)
Poporodní gynekologická péče:
(4.59)
Poporodní péče o miminko:
(4.69)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

6. Zkušenosti pacientek z porodnice Zlín - diskuze
Přidat textové hodnocení
  • dva porody
    Tak jak to tady pročítám tak se přidávám také.Mám za sebou dva porody jeden v roce 2010 a 2013 v té porodnici a musím říct,že opravdová spokojenost.První porod byl v pohodě a u druhého menší komplikace,ale s tím člověk musí počítat.PA Olga Trtková byla skvělá i studentka Iveta shodou okolností mně oba porody vedla ona a dokonce i tentýž pan doktor.Musím dát jen samou chválu na porodní sály a i péči na šestinedělí celou dobu pobytu.Tuto porodnici můžu jen doporučit. 
    Simona 2   | 27.10.2013 13:40:56
    Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce