Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Praha Krč, Fakultní Thomayerova nemocnice s poliklinikou

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Fakultní Thomayerova nemocnice s poliklinikou
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko – porodnické oddělení
Adresa, ulice, číslo: Vídeňská 800
Www stránky: www.ftn.cz
E-mail: info@ftn.cz
Primář: MUDr. Petr Kolek
Předporodní příprava: Porodní asistentka Ilona Setničková
Telefon: 261 082 260

2. Podrobná informace z porodnice

Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

3 x 2 hodiny

 • 1. přednáška o porodu + prohlídka porodního sálu
 • 2. přednáška o úlevových polohách + šestinedělí
 • 3. přednáška o kojení a péče o dítě

Jak se u nás rodí?

Polohovatelná lůžka, míče, vaky, polštáře  U na polohování, vaky, žíněnky, sprcha jsou určeny pro I. dobu porodní.

Porodní sál tvoří 4 uzavřené porodní boxy.
II. doba porodní - tj. tlačení, probíhá na lůžku v polosedě.

Jak probíhá poporodní péče?

2 hod. po porodu je žena na porodním sále, poté odchází na oddělení šestinedělí nebo  oddělení s individuálním režimem.

Jak probíhá péče o dítě?

Dítě se na chvíli dá k matce - hned po porodu (pokud je dítě i matka v pořádku), poté se na dětském boxu zváží, změří a doprovod může dítě popsat. Dítě přikládáme matce ke kojení na porodním sále.

Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

Ceník služeb je na  internetových stránkách naší kliniky.

Další zajímavosti týkající se našeho pracoviště:

Veškeré informace a fotografie o chodu naší kliniky ženám poskytujeme na internetu a aktuálně je obnovujeme.

4. Fotoreportáž

Přinášíme Vám fotoreportáž z porodnice a rozhovor s panem MUDr. Tomášem Peterkou, primářem Gynekologicko - porodnického oddělení Thomayerovy nemocnice s poliklinikou v Praze.

Ke zvětšení fotografií dojde po kliknutí v novém okně. Fotoreportáž z porodnice s rozhovorem byla pořízena v roce 2009.

Zobrazit fotoreportáž »

5. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.34)
Porod:
(4.21)
Poporodní gynekologická péče:
(4.48)
Poporodní péče o miminko:
(4.45)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

6. Zkušenosti pacientek z porodnice Praha - diskuze
Přidat textové hodnocení
 • porod 09/2021
  Rodila jsem zde koncem září 2021. Porod nejprve začal přirozeně a vše postupovalo v pořádku a idylicky. Bohužel nastaly komplikace, které musely být řešeny akutní sekcí. Musím poděkovat celému porodnickému týmu, který jednal velmi rychle a díky tomu jsme já i můj syn v pořádku. Po porodu jsem první noc strávila na JIP, kde byly sestřičky milé a co nejdříve mi přivezly ukázat syna. Druhý den jsem byla přesunuta na šestinedělí a k mému štěstí jsem byla umístěna na jednolůžkový pokoj. Po celou dobu pobytu (7 dní) se ke mne chovaly všechny sestřičky z gynekologického a dětského oddělení (až na jednu výjimku jedné starší odměřené dětské sestry) ohleduplně, nápomocně a především lidsky. Jejich péči a přístup bych opravdu ráda vyzdvihla, protože jsem musela nakonec postoupit ještě jednu operaci a tak se mnou a synem měly o to více starostí a práce. Také musím ocenit, že mne zde navštívila několikrát laktační poradkyně, která se mi dostatečně věnovala, abych se rozkojila. Tuto porodnici mohu určitě jen a jen doporučit!!!!!!!!
  ivcapoko   | 11.10.2021 22:34:48
  Reagovat | URL příspěvku
 • Porod 4/2021
  V Krci ksem rodila v 4/2021 a byla jsem maximalne spokojena. Porod jsem mela snadny, presto jsem mela veskerou peci. U porodu byly 2 porodni asistentky (z toho 1 z vedlejsiho porodniho boxu), lekar a zakynka. Pediatr prisel behem par minutek po porodu. Mimi skoncilo kvuli zkalene plodove vode a streptokokovi radeji na par dni na novorozenecke JIP, poznala jsem tak vetsinu personalu na sestinedeli a na nJIP. Vsichni byli profi, ale predevsim meli lidsky pristup a byli velmi ochotni mi pomoci, predevsim s kojenim. Sestricky se mnou u kojeni stravily hodiny pomoci - na JIP jsem dochazela kazde 3 hodiny kojit, maly se nechtel na zacatku prisat a vztekal se, sestricky nade mnou staly a pomahaly mu se prisat. To same na sestinedeli. Porodni boxy jsou po rekonstrukci a pokoje jsou tez v peknem stavu. Nejvice jsem ocenila pristup ke kojeni (vypomoc suplementorem s mym MM). Urcite bych zde rodila znovu.
  lena.slavikova@seznam.cz   | 24.06.2021 05:30:08
  Reagovat | URL příspěvku
 • Doporučuji
  V Krči jsem rodila neplánovaně, poté co mě z důvodu plné kapacity nepřijmuli do Podolí, kde jsem byla zaregistrovaná. Až na nepříjemného doktora u příjmu, který si dával načas a jedné PA na oddělení na šestinedělí byli všichni milí, příjemní a snaživí, ikdyž jsem u nich nebyla registrovaná. Sestřičky mi pomáhaly s rozkojením, některé byly ráznější, ale o žádný kojoteror se rozhodně nejednalo. Porodní sály už něco pamatují, ale oddělení šestinedělí bylo hezké. Porodnici celkově hodnotím velmi kladně a určitě ji doporučuji. Rodila jsem v říjnu 2019.
  KristýnaŠ   | 27.11.2019 15:40:21
  Reagovat | URL příspěvku
 • Určitě doporučuju
  Rodila jsem v srpnu 2019 a určitě bych si tuto porodnici vybrala znovu. Personál byl velmi příjemný, se vším poradil a pomohl. Při porodu mi velmi pomohli s tlačením, které mi moc dobře nešlo a tak se porod zbytečně neprodlužoval. Líbilo se mi i prostředí. Na pokoji jsem byla dokonce sama, což také nebývá všude. Snad jen to jídlo, nestálo za moc, ale s tím jsem počítala.
  Lucie262   | 27.09.2019 09:23:05
  Reagovat | URL příspěvku
 • Krč doporučuji
  V Krči jsem koncem července 2018 porodila své první dítě. Celkově porodnici hodnotím kladně, ale zpětně bych si na pár věcí dala větší pozor.
  Nejlepší dojem na mě udělaly doktorky a sestry na porodním sále. Zpočátku, kdy byl porod poměrně rychlý a bez komplikací, bylo zajištěno dostatečné soukromí, porodní asistentka byla moc milá a cítila jsem se příjemně. Poté se objevily komplikace - naprosto profesionální přístup všech přítomných (nakonec 2 porodní asistentky a 2 lékařky) mi zajistil, že na porod nemám žádné negativní vzpomínky. Všechny byly velmi milé a skvěle mě povzbuzovaly a chválily, i když průběh porodu nebyl zrovna ideální. Ihned po narození jsem dostala chlapečka na holé břicho (na jak dlouho si nepamatuji), poté byl za přítomnosti partnera ošetřen a potom jsme ho měli jen pro sebe. Vše probíhalo v porodním boxu. Následná péče na šestinedělí ale oproti skvělému týmu u porodu trochu pokulhávala. Některé sestry byly moc milé a pokud vycítily nejistotu, pomohly samy od sebe. Některých sester bylo třeba se aktivně ptát a jedné jsem se cíleně vyhýbala. Dvakrát se mi stalo, že jsem řešila problém v době střídání směn, sestry si info nepředaly, takže vysvětlování proběhlo také dvakrát a nakonec i řešení bylo od každé sestry jiné. Některé sestry si i protiřečily... "Kojoteror", ze kterého jsem měla největší obavy (a kterým je díky Laktační lize Krč pověstná) se naštěstí nekonal. Zkrátka je to o lidech. Jinak prostředí a ostatní služby jsou skvělé (měla jsem jednolůžkový pokoj), jídlo bylo děsné, ale hlad zahnalo. Navíc můžete využít společnou lednici na chodbě. Pokud bude další dítě, tak také v Krči. Ale více otázek - méně nejistoty.
  Adelaba   | 17.08.2018 10:23:19
  Reagovat | URL příspěvku
 • Porodnice na jedničku
  S porodnicí v Krči jsem byla během svého prvního porodu v květnu naprosto spokojená. Počínaje vyšetřeními před porodem, kde byla na oddělení jedna mimořádně milá a sympatická sestřička, po personál a přístup sester, por.asistentek a lékaře během porodu až po následnou péči na jipu a dále na pokoji. Velmi oceňuji soukromí na pokoji, kde jsem byla sama, aniž by se jednalo o nadstandard, celé oddělení je navíc po zdařilé rekonstrukci. Zvláštní poděkování bych pak ráda věnovala sestře, na kterou jsem měla několikrát štěstí během její noční směny. Malá se navzdory velké snahy všech sester nechtěla přisát a právě tato 'noční' sestra (jméno si bohužel nevybavím) se trpělivě snažila malou přikládat a mě po nocích uklidňovala. Už hladové a dost plačící dítko si navíc ochotně brala na hlídání přes noc, abych se rozlámaná po císařském řezu trochu vyspala. Zároveň mi i předala spoustu cenných rad včetně přinesení počůrané plínky domů k očuchání našemu pejskovi, aby si na nového člena rodiny trochu přivykl ještě před jeho příchodem. Porodnici tak hodnotím celkově velmi pozitivně a pokud se poštěstí, další dítko bych určitě ráda přivedla na svět opět v Krči.
  D.Chal.   | 12.11.2017 23:19:56
  Reagovat | URL příspěvku
 • PŘEDPORODNÍ KURZ
  V kolikátém týdnu těhotenství jste ho absolvovali,prosím Vás?
  Děkuji za odpovědi
  Sestřička   | 09.05.2017 16:18:43
  Reagovat | URL příspěvku
 • Porodnice Krč
  S porodem a péčí v porodnici jsem byla naprosto spokojená. Porod byl velice rychlý a proběhl v naprostém pořádku s asistencí porodní asistentky, doktora a sestry. S péčí o mě a miminko v porodnici jsem byla naprosto spokojená také. Hodnotím vše pozitivně.
  spacice2804   | 08.12.2016 17:25:10
  Reagovat | URL příspěvku
 • Porodnice - Krč
  Výběr porodnice jsem nenechávala úplně náhodě. Snažila jsem se na internetu najít nějaké objektivní hodnocení/porovnání porodnic. Jsem z Prahy, takže jsem hledala Prahu. Nejsem zastánkyně „porodnické turistiky“, ale nikoho za to neodsuzuji. Já jsem prostě chtěla, abych to do porodnice měla blízko a aby se o mě a miminko postarali. Tak nakonec zvítězila porodnice v Krči. Z recenzí neměla moc pozitiv, ale náhodou jsem zjistila, že tam rodila kamarádka a byla spokojená. O Podolí jsem zase věděla, že je v posledních letech hodně profláknuté a rodí tam téměř každý, ač jsou recenze povětšinou pozitivní. Tak zvítězila Krč nad Podolím. Určitě mne hodně ovlivnil názor kamarádky a fakt, že právě probíhala rekonstrukce šestinedělí.
  Jak to bylo v reálu? Aneb moje osobní zkušenost!
  Čekací doba v prenatální poradně někdy až 2 hodiny, slyšela jsem, že i více. V prenatální poradně jsou samé ženy, sestry i lékařky. Od některé lékařky je vyšetření bezbolestné, u jiné dost utrpení, ale vydržet se to dá. Některá lékařka se Vás ptá na vaše pocity, jiná ne. O jejich „příjemnosti“ rozhoduje pravděpodobně aktuální nálada.
  Manžel mne odvezl do porodnice v pátek ráno cca v 6:15, přijali mne na ambulanci. Kontrakce jsem měla už od čtvrtka 18:00. K ránu se rozjely po 5 minutách a tak jsme po telefonátu s porodním sálem jeli i s taškou do porodnice. Od příjmu na ambulanci do ošetření lékařkou uplynuly asi 2 hodiny. Bohužel lékařka byla u komplikovaného porodu, a ač sestra několikrát volala telefonem a snažila se najít náhradu, trvalo to. Já jsem prodýchávala na chodbě a v kabince. Lékařka mi řekla, že mne nechají na šestinedělí a bude se čekat, až to přijde. Mladá porodní asistentka mne odvedla, manžel jen došel pro tašku. Bylo to tak rychlé, že jsme se téměř ani nestihli rozloučit.
  Šestinedělí mne ohromilo hned při příchodu – ač jsem jeden pokojík viděla v rámci předporodního kurzu. Pokojíky jsou po 2 lůžkách – možná někde i po jednom – s koupelničkou. Vždy je v pokojíku sprcha a WC (je to kombinace WC a bidetu – k WC je ještě sprška). Platová okna a vnitřní žaluzie, nehledě na balkonek příslušející ke každému pokoji. Balkónky k pokojům patří od dob dávných.
  Rodila jsem v neděli dopoledne, na sále (pokojíku) jsem byla od brzkého nedělního rána. Manžel přijel včas, volala jsem mu na pokyn porodní asistentky ze šestinedělí. U porodu se mi měnila směna. Nepamatuji si jméno první asistentky, ale ta určující, která se o mne starala většinu téměř celou dobu, byla Jaroslava. Mile se představila a snažila se mi pomáhat, jak jen to šlo. Povzbuzovala mne a radila, zda správně dýchám. Přinesla mi míč, na kterém jsem seděla asi hodinu, snažila se mi pomoct najít úlevovou polohu – od nocí a dnů kontrakcí mne bolela třísla. Bylo to horší než samotné kontrakce. Při samotném porodu jsem však třísla už nevnímala.
  Porod byl ve výsledku hodnocen jako RIZIKOVÝ. Nejsem zastánce domácích porodů, ale proč ne. Každopádně já bych doma takhle neporodila, nebo by to nedopadlo dobře. Jednak se mi kontrakce rozjížděly vždy v podvečer a vrcholily okolo šesté ráno a přes den byl útlum, a jednak byla zakalená plodová voda a Tobík měl sníženou srdeční činnost. Finále muselo být rychlé! U porodu nakonec bylo několik lidí, minimálně 2 porodní asistentky a lékařka. Pak vím o mladé asistentce, která mne odváděla na šestinedělí v den příjmu, ale nevím, kdy přišla. Každopádně byly všechny ženy výborné, milé a usměvavé! Manžel byl u porodu a jeho názor je opět pozitivní. Celou dobu mne povzbuzoval, otíral mi žínkou čela, když bylo třeba a dával mi ve finále dýchat kyslík. Po narození Tobíka museli miminko rychle prohlédnout a tak jsem ho jen viděla, nebyl mi položen na břicho a neproběhl plánovaný odběr pupečníkové krve (chtěli jsme ji darovat). Nevadí mi, že jsem Tobíka neměla hned na břiše, hlavně že byl v pořádku. Manžel byl u jeho ošetření celou dobu s ním a pak ho přinesl v náručí. Já jsem miminko dostala k prsu, až když bylo dokončeno šití. Po porodu jsme byli všichni tři na sále ještě asi hodinu, možná hodinu a půl. Nikdo mne nenutil hned vstávat a jít na toaletu.
  Po převozu na šestinedělí jsem nesměla sama vstát. Hned jsem dostala oběd, abych měla sílu (snídani jsem ráno nestihla), manžel byl se mnou na pokoji a Tobiáška sestřičky přivezli až odpoledne (nevím v kolik hodin), musel být důkladně prohlédnout pediatrem. Nebyl pak problém, aby se o něj první noc staraly dětské sestřičky, měla jsem ho jen o pár dveří vedle. Vždy ho přivezly na kojení a pak jsem si ho k nim mohla zase odložit. Byla jsem hodně vyčerpaná. Od neděle do úterního dopoledne jsem byla na pokojíku sama. Všechny dámy, od porodních asistentek, dětské sestřičky po sanitářku byly výborné. Žádná se nemračila, ač každá z nich měla jiný přístup. Stačilo s nimi jednat slušně, usmívat se a nebyl problém s ničím. Rády maminkám uvařily vodu do termosky (místní) a tak jsem si mohla dělat vlastní čaj kdykoliv jsem chtěla. Na šestinedělí jsem slavila narozeniny, nebyl problém zapůjčit si skleničky nebo o něco požádat. Mohla jsem se na cokoliv zeptat a mé dotazy byly zodpovězeny. Ano, přístup například dětské lékařky mi nebyl moc příjemný, ale nic hrozného.
  Osobně mi dětská sestřička přišla ukázat jak miminko přebalit – ač tohle bych zvládla, druhý den přišla ukázat jak ho umýt. Sestry pomohly a poradily s kojením, protože jsem měla problém s nalitými prsy a miminku se najednou nechtělo sát. Druhý den po porodu přišla fyzioterapeutka a ukázala pár cviků vhodných pro šestinedělí. Ano, sestřičky chodí ukazovat zacházení s miminky i maminkám, které už doma děti mají. Ale na škodu to asi není a překousnout se to dá.
  Strava byla typu menza. Jídlo se jíst dalo, s ničím jsem neměla problém. Ano, všude se píše (i v informacích v porodnici), že bílé pečivo při kojení není vhodné a další. A hnedle máte k snídani 2 rohlíky. Holt na to asi není taková kapacita vařit různá dietní jídla. I když v nemocnicích by se na to dbát mělo a co vím, nikde to tak není. Nesmíte být člověk vybíravý a nesmíte mnoho očekávat, pak se určitě najíte.
  Markittka20   | 15.08.2016 22:43:49
  Reagovat | URL příspěvku
 • Můj porod 11/2015
  Podle recenzí jsem se ze začátku Krčské nemocnice bála, ale pak jsem zašla s přítelem na prohlídku celé porodnice, která na mne působila čistě a útulně. S několika porodními sestrami jsem absolvovala předporodní kurzy, na kterých mi odpověděli na jakkékoliv otázky a všechny byly moc příjemné. Pak už jsem se porodu opravdu tolik nebála a naopak jsem se začala těšit až jej budu mít za sebou.

  Vzhledem k tomu, že se mi miminko neotočilo hlavičkou dolů, byla mi dána možnost vybrat si, zda zkusit rodit přirozeně, nebo císařským řezem. A vzhledem k pochybám ohledně krátké či zamotané pupeční šňury kolem miminka jsem se nakonec rozhodla pro císaře. S paní doktorkou i anestezioložkou jsem si po dohodě vybrala poloviční (epidurální) anestezii, tedy císaře při vědomí. Moc jsem si přála miminko hned vidět a všem váhajícím maminkám to mohu jen doporučit. Opravdu je to nepopsatelný zážitek! Ano, necítíte se hned fit jako po normálním porodu a opravdu jsou první dny po porodu hodně těžké, ale když vám pak sestřičky přinesou miminko na kojení, veškerá bolest se rázem vytratí. Za mně osobně bylo nejhorší po zákroku vstát, ale pak už to bylo jen a jen lepší. Jak dospělé, tak dětské sestřičky byly úžásné a se vším moc rády pomohly, když bylo potřeba. Bohužel si jméno svého porodního doktora nepamatuji, ale jak jemu, tak všem porodním sestrám jsem za vše moc vděčná! Neměla jsem od zákroku žádné komplikace a jizva se mi po porodu krásně hojí. Při volbě porodnice u dalšího miminka zůstanu asi věrná Thomayerově nemocnici. :-)
  lyx   | 20.07.2016 13:26:42
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×