Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Praha Motol, Fakultní nemocnice v Motole

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Fakultní nemocnice v Motole
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko – porodnická klinika UK, 2. LF
Adresa, ulice, číslo: V Úvalu 84
Www stránky: www.fnmotol.cz
Přednosta: Doc. MUDr. Lukáš Rob, CSc.
Předporodní příprava: Porodní asistentka Darina Kopřivová
Telefon: 222 51 09 15 / 724 330 264
E-mail: koprivova.darina@pomad.cz

2. Podrobná informace z porodnice

Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

Předporodní kurzy a cvičení pro těhotné pořádá pro FN v Motole soukromá porodní asistentka Darina Kopřivová.
Předporodní příprava + pohybové aktivity (těhotenské cvičení + břišní tance + těhot. cvičení tancem):

 • FN-Motol, Praha 5
 • Záhřebská 30, Praha 2
 • Mateřské centrum Řepánek, Praha 13

Kurzy i cvičení běží denně od 10.00 hod do 19.00 hod.
Maminky mohou absolvovat všechná přednášená témata anebo si z nich vybírat.
Nastoupit mohou kdykoliv po 16. týdnů těhotenství.
Nabízíme i doprovod k porodu do porodnice dle výběru maminky. Spolupracujeme se zdravotními pojišťovnami.

Více informací naleznete na:
www.pomad.cz
www.chuvicka.jeslicky.cz

Porodnice pořádá informativní sezení před porodem.

Jak se u nás rodí?

Porodní sál má celkem 7 porodních boxů. Jednotivé boxy jsou odděleny přepážkou. Všechny jsou vybaveny polohovatelnými porodnickými lůžky.
1 porodní box je vybaven masážní vanou.
Na porodním sále tráví maminka 2 hodiny po porodu i s miminkem, které je umístěno ve vyhřívaném lůžku. K prsu dítě přikládáme bezprostředně po porodu (umožňuje-li to zdravotní stav matky i dítěte).

Jak probíhá poporodní péče?

Oddělení šestinedělí má 20 pokojů.
3 pokoje jsou pro maminky po porodu císařským řezem.
17 pokojů je v systému rooming-in. Pokoje jsou dvoulůžkové, jeden z pokojů je určen pro matky s doprovodem.

Jak probíhá péče o dítě?

Ihned po porodu, doporučujeme mamince několik hodin odpočívat - dítě je v této době v péči Novorozeneckého oddělení. Poté je již s maminkou na pokoji v systému rooming-in.

Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

 • Doprovod u porodu + informativní schůzka (není povinná): 700,- Kč
 • Nadstandardní pokoj na Odd. šestinedělí: 1000,- Kč / noc
 • Doprovod na jednolůžkovém pokoji: 1000,- Kč / noc

Další zajímavosti týkající se na šeho pracoviště:

Provádíme vyšetření pomocí 3D ultrazvuku.
Ucházíme se o titul Baby Friendly Hospital.

4. Fotoreportáž

Přinášíme Vám fotoreportáž z Perinatologického centra Gynekologicko-porodnické kliniky Fakultní nemocnice v Motole a rozhovor s panem Doc. MUDr. Tomášem Binderem, CSc. - jeho vedoucím lékařem.

Ke zvětšení fotografií dojde po kliknutí v novém okně. Fotoreportáž z porodnice s rozhovorem byla pořízena v roce 2009.

Zobrazit fotoreportáž »

5. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.54)
Porod:
(4.56)
Poporodní gynekologická péče:
(4.59)
Poporodní péče o miminko:
(4.44)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

6. Zkušenosti pacientek z porodnice Praha Motol - diskuze
Přidat textové hodnocení
 • továrna
  V Motole se narodil první syn v květnu 2012. U porodu se neptali na preventivní ATB proti streptokokovi, prostě jsem je dostala, než jsem stačila otevřít pusu. Můj názor brali v potaz, když se ptali na klystýr (ten jsem nicméně chtěla sama), epidurál (nechtěla jsem). V první době jsem půl hodiny v kuse zvracela a bylo to dost vyčerpávající, nikdo mi moc neporadil co s tím, píchli mi nějaká sedativa či co po kterých to naštěstí přešlo, ale nevím, jaký to mohlo mít vliv na další průběh porodu, bývala bych dala přednost nějaké jiné metodě, kdybych věděla, co dělat jiného. Oxytocin mi necpali, protože kontrakce jsem měla dostatečné - slyšela jsem PA, jak se ptá dr, jestli má dát oxy, a dr jí odpověděla, že není třeba, že to jde pěkně. při druhé době jsem neměla moc šancí si to řídit, prostě "teď je čas tlačit" i když jsem se na to absolutně necítila a říkala jsem jim to- myslím, že bych ráda měla víc času než jejich 20 minut... ale samozřejmě nevím, co viděli oni, jak byl na tom malej, třeba potřeboval rychle ven - šel napřed ručičkou, voda už byla pryč a měl šňůru kolem krku(apgar měl nakonec 7-9-9). Porod hodnotím celkem jakž takž kladně. Ovšem po porodu děs běs. Půjčili mi ho na slabé dvě minuty zabaleného pochovat! Byl tedy 37 + 2, leč s váhou 3 kg, 50 cm, ale prý nedonošený, tak prý musí na observaci, dohřát a dokrmit. Neměli pro mě pokoj a já bez něj byla 3 dny, ležela jsem na gyndě v jiné části budovy. Chodila jsem za malým 3x za den kojit (naštěstí se kojení rozjelo samo od sebe a on byl navzdory cpaní nutrilonem ochoten sát jako divej). Jinak sestry na šestinedělí se snažily být nápomocné a vstřícné, ale bylo vidět,že mají zoufalý nedostatek času. Takže, podruhé už tam nechci... Pokud tam mají tak často, jak slyším, takový přetlak maminek (říkala mi to i kamarádka, jejíž manžel je neonatolog v Motole), nechci už podruhé riskovat, že si moje dítě někdo odnese a já tam budu někde bloumat bez něho.
  hrus.ka   | 24.09.2014 17:52:46
  Reagovat | URL příspěvku
 • Katatrofa
  V Motole jsem rodila prvního syna a už nikdy bych se tam nevrátila. Sestry na porodnici jsou jako stroje na výrobu miminek. S ničím mě neseznámily, prostě mě daly na hekárnu, sem tam někdo přišel, když jsem se přesouvala na porodní box, ani jedna mi nepomohla s taškou, která byla sakra těžká, ve sprše jsem ještě dostala vynadáno, že jsem na ně nezazvonila, když jsem dostala kontrakci, která mě srazila na kolena (přitom zvonek byl na druhém konci místnosti mimo sprchu). Lékaři se mě také na nic neptali, frkli mi Oxitocin aniž by mi něco řekli, na "koze" mě nechali se slovy kdyby se něco dělo volejte jednička atd. Takže 23 hodinový porod byl i díky personálu pro mě utrpením a o odd. šestinedělí ani nemluvím. Jedna mladá sestra mi odmítla přinést léky proti bolesti se lovy, že už mě to přece nemůže bolet (ruptura pochvy po porodu zvonem, poporodní hematom, nemohla jsem ještě 14 dní chodit natož sedět) a co se týče kojení ani nemluvím. Motol už nikdy
  katawo   | 18.09.2014 14:24:58
  Reagovat | URL příspěvku
 • pokud chcete mít dítě u sebe, určitě ne Motol...
  V Motole jsem rodila před 15 měsíci, v červnu 2012. Když jsme do porodnice dorazili, dozvěděli jsme se, že den předtím měli hodně porodů a oddělení šestinedělí je plné, ale že to nějak vyřešíme. Vyřešilo se to tak, že mě dali na oddělení gynekologie a dcera byla první noc na novorozeneckém, úplně jinde. Byla jsem z toho špatná, dost mi záleželo na tom, abychom byly spolu. Opravdové zoufalství se mě ale zmocnilo ve chvíli, kdy mi sestra na gynekologii oznámila, že za dcerou na novorozence nesmím, protože nemají personál, který by mě tam doprovodil.. Prý co kdyby to se mnou seklo po porodu na chodbě a oni by to měli na triku... A dceru mi přivézt z novorozenců taky nemůžou, protože tam na to taky nemají personál - sestry mají plné ruce práce a nemůžou vozit mimina po celé nemocnici!!! Na kojení po třech hodinách mi ji také vozit nebudou, ze stejného důvodu... Mám si prý ráno v sedm - to je celých 12 hodin po porodu - sama na novorozence dojít a přiložit ji tam k prsu... Zdůrazňuji, že jsem měla naprosto hladce probíhající porod, tedy se strašnými bolestmi, ale z hlediska stavu mne a dítěte bylo vše naprosto v pořádku, dcera měla Agpar skore 10-10-10. To, že považovali za normální, že matka po porodu leží sama bez dítěte někde úplně jinde a přestože jí je dobře, nemůže se na něj jít ani podívat, navíc dvanáct hodin vůbec netrénuje kojení, je podle mě naprosto šílené, to se nedělo snad ani za socialismu, alespoň nosili děti po třech hodinách... O tom, že jsem musela rodit s nohama nahoru ve vidlích, přestože jsem z toho měla hrozné křeče ve svalech, ani nemluvě, to byl oproti tomu, co se dělo pak tu první noc, úplný detail..
  kiitta   | 19.09.2013 10:41:55
  Reagovat | URL příspěvku
 • nic moc :(
  Rodila jsem v Motole poprvé, dvě předchozí děti jsem rodila v Havlíčkově Brodě, musím říci, že se to nedá vůbec, ale vůbec srovnat. Co se týče péče o mě samotnou před porodem, při porodu hodnotím 100 %, ale co se týče malého bod mrazu. Péče poporodní i pediatrická v naprostém pořádku, ale co bylo pro mě nejhorší, že mi malého po porodu odnesli pryč, byl sice přiložen k prsu, ale nepřisál se, sestřička mi ho hned odnesla, ač bylo vše v pořádku na novorozenecké oddělení, já zůstala na porodním boxe, z důvodu, že neměli volný pokoj, což se může pochopit. Nechali mě tam do odpoledne, já se ptala sestřiček, zda můžu jít malého nakojit, ony mně řekly, že si to hlídají sestřičky na novorozeneckém odd.Na pokoj jsem se tedy dostala někdy po třetí hodině odpoledne. Ptala malého jsem u sebe míti opět nemohla, protože neměli volný pokoj rooming-in. Ptala jsem se, jestli můžu malého nakrmit, to prý není nutné, že má co trávit, tak mě sestra setřela... já byla z předchozích porodů zvyklá mít dítě u sebe, toto bylo pro mě hrozné, malého mi nosili pouze na kojení, po 3 hodinách a v noci naposledy kolem půlnoci a potom až v 6 !!!!! vždy mi ho nosili rozzlobeného... což mi nervy drásalo, takhle dlouho nechat bez jídla... takhle to bylo bohužel celé 3 dny , co jsem tam byla... tím, že mi v podstatě bylo " bráněno" v kojení ,řekli mi, že mám málo mléka a i přes můj nesouhlas dávali malému stříkačkou Nutrilon, který mi byl doporučen pořídit si domů, obě děti jsem plně kojila půl roku a následně až do roku a půl, takže jsem věřila svému tělu a žádný Nutrilon si nekoupila. Laktace mi nastoupila až doma, kdy, jsem byla v klidu.... nyní plně kojím a vše je v naprostém pořádku.
  Romule   | 06.06.2013 09:02:38
  Reagovat | URL příspěvku
 • naprostá spokojenost
  Rodila jsem zde v listopadu 2012,byl to můj druhý porod / první proběhl o 2 roky dříve a již jsem ho zde hodnotila/.Rodila jsem krátce po ukončené rekonstrukci porodních sálů a musím říct,že prostředí mě velmi potěšilo.Nevím jestli tam jsou ještě čekatelské pokoje,u prvního porodu jsem tam trávila asi 12 hod. bez možnosti doprovodu,protože jsme tam byli 4 rodičky,pak se šlo do přípravny a doprovod mohl až na sál.Tentokrát jsme šli s taťkou rovnou do porodního pokoje,kde se mnou mohl být celou dobu,k dispozici je vlastní WC a koupelna,takže to mě velmi potěšilo.
  Velký dík patří porodní asistentce, byla velmi milá a příjemná,starala se o mě od příjmu až do konce porodu,vše vysvětlovala,prostě perfektní.Miminko rodila rovněž asistentka,lékařky dohlížely.Jen ošetření poporodních poranění bylo podstatně bolestivější než po prvním porodu,nějak se to paní doktorce zřejmě nepodařilo umrtvit (tvrdila že to víc nejde...nevím,poprvé to šlo ).
  Ještě musím pochválit pediatry,skvělá péče o miminko a moc hezký přístup jak na sále,tak potom na oddělení. Gynekologický personál na šestinedělí taky v pohodě a dětské sestry taky bez problémů.
  Takže na závěr...pokud budu ještě někdy rodit,tak doufám,že opět zde.
  helena.nemcova   | 21.02.2013 23:56:53
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce