banner

Hodnocení: 5

(2020 - 2025)

Adresa a kontakty

Podrobné informace

Orientace

Prenatální poradna modrá budova, 5. patro, výtahy A

Ultrazvuk modrá budova, 5. patro, výtahy D

Porodní sál modrá budova, 5. patro, výtahy A

Oddělení šestinedělí modrá budova, 5. patro, výtahy B

Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

Porodnice pořádá tematické informativní schůzky trojího druhu. Představení porodnice je určeno všem těhotným, které mapují terén a „svou“ porodnici teprve hledají. Porod a Kojení jsou určeny budoucím maminkám, které se rozhodly přivést své děťátko na svět ve FNM. Schůzky jsou vedeny zkušenými porodními asistentkami a laktační poradkyní. Délka je přibližně 2 hodiny, účast po předchozím telefonickém objednání na prenatální poradně, zdarma.

Jak se u nás rodí?

Porodní sál má celkem 5 samostatných porodních pokojů s vlastním sociálním zařízením. Všechny jsou vybaveny polohovatelnými porodnickými lůžky.

V jednom z porodních pokojů je umístěna vana, která je určena k relaxaci a úlevě od bolesti v I. době porodní. Porody do vody neprovádíme. Na všech porodních pokojích je zařízení k reprodukci hudby. Nabízíme možnost využití dalších pomůcek – gymnastické míče, žíněnka, porodní stolička, aromaterapie. K úlevě od bolesti můžete využít také epidurální analgezii, nebo vdechování Entonoxu (směs kyslíku a rajského plynu).

Přítomnost doprovodu u porodu je samozřejmostí a je zdarma. Episiotomie není rutinní záležitostí, přistupujeme k ní jen v indikovaných případech. Zohledňujeme porodní přání rodičky. První ošetření novorozence probíhá přímo na porodním pokoji. Po porodu provádíme bonding. Podmínkou bondingu je dobrý zdravotní stav matky i dítěte a trvalá přítomnost doprovodu. Poprvé přikládáme dítě k prsu bezprostředně po porodu.

Na porodním pokoji tráví maminka společně s miminkem 2 hodiny po porodu. Pokud nemá děťátko po celou dobu přímo na svém těle, je umístěno ve vyhřívaném lůžku. Poté jsou společně převezeni na oddělení šestinedělí.

Jak probíhá poporodní péče?

Oddělení šestinedělí je rozděleno na dvě samostatné stanice.

Všechny pokoje jsou v systému rooming-in, umožňují trvalý kontakt matky a dítěte. Standardní pokoje jsou dvoulůžkové, každý s vlastním sociálním zařízením. V případě zájmu nabízíme ubytování na nadstandardních pokojích, na nichž je samozřejmostí možnost trvalé přítomnosti doprovodu. Cena nadstandardního ubytování je 2 900 Kč/den. FNM také nabízí možnost nadstandardního stravování. Délka hospitalizace po nekomplikovaném spontánním porodu je 3 – 4 dny, po nekomplikovaném císařském řezu 5 – 6 dnů. Návštěvy probíhají denně, od 14 do 19 hodin.

Jak probíhá péče o dítě?

Pokud je stav matky i dítěte po porodu fyziologický, neoddělují se a celou dobu pobytu v porodnici stráví pohromadě. Důvodem k separaci mohou být výhradně zdravotní problémy jednoho či druhého. O dítě pečujeme za přítomnosti a se souhlasem matky. Oddělení šestinedělí je vybaveno pojízdnými průhlednými dětskými postýlkami, hygienické prostředky určené k péči o miminko i jednorázové plenky jsou k dispozici. Jsme Baby friendly, podporujeme kojení. Na oddělení šestinedělí mají maminky možnost využít pomoci zkušené laktační poradkyně.

Pracoviště má statut perinatologického centra, poskytuje vysoce specializovanou zdravotní péči i těžce nezralým a nemocným novorozencům. Jsme úzce navázáni na Pediatrickou kliniku a Dětské kardiocentrum.

Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

  • Informativní schůzka k porodu zdarma
  • Vyžádaný UZ snímek 100 Kč
  • Nadstandardní pokoj na šestinedělí 2900 Kč/den
  • Nadstandardní stravování
    - snídaně 90 Kč
    - oběd 150 Kč
    - večeře 150 Kč
    - celodenní menu 350 Kč
  • Wifi zdarma

Fotogalerie

Hodnocení (2020 - 2025) 5

1 | Porod: 5

2 | Poporodní gynekologická péče: 5

3 | Poporodní péče o miminko: 5

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

Fakultní nemocnice v Motole - diskuze

továrna

V Motole se narodil první syn v květnu 2012. U porodu se neptali na preventivní ATB proti streptokokovi, prostě jsem je dostala, než jsem stačila otevřít pusu. Můj názor brali v potaz, když se ptali na klystýr (ten jsem nicméně chtěla sama), epidurál (nechtěla jsem). V první době jsem půl hodiny v kuse zvracela a bylo to dost vyčerpávající, nikdo mi moc neporadil co s tím, píchli mi nějaká sedativa či co po kterých to naštěstí přešlo, ale nevím, jaký to mohlo mít vliv na další průběh porodu, bývala bych dala přednost nějaké jiné metodě, kdybych věděla, co dělat jiného. Oxytocin mi necpali, protože kontrakce jsem měla dostatečné - slyšela jsem PA, jak se ptá dr, jestli má dát oxy, a dr jí odpověděla, že není třeba, že to jde pěkně. při druhé době jsem neměla moc šancí si to řídit, prostě \"teď je čas tlačit\" i když jsem se na to absolutně necítila a říkala jsem jim to- myslím, že bych ráda měla víc času než jejich 20 minut... ale samozřejmě nevím, co viděli oni, jak byl na tom malej, třeba potřeboval rychle ven - šel napřed ručičkou, voda už byla pryč a měl šňůru kolem krku(apgar měl nakonec 7-9-9). Porod hodnotím celkem jakž takž kladně. Ovšem po porodu děs běs. Půjčili mi ho na slabé dvě minuty zabaleného pochovat! Byl tedy 37 + 2, leč s váhou 3 kg, 50 cm, ale prý nedonošený, tak prý musí na observaci, dohřát a dokrmit. Neměli pro mě pokoj a já bez něj byla 3 dny, ležela jsem na gyndě v jiné části budovy. Chodila jsem za malým 3x za den kojit (naštěstí se kojení rozjelo samo od sebe a on byl navzdory cpaní nutrilonem ochoten sát jako divej). Jinak sestry na šestinedělí se snažily být nápomocné a vstřícné, ale bylo vidět,že mají zoufalý nedostatek času. Takže, podruhé už tam nechci... Pokud tam mají tak často, jak slyším, takový přetlak maminek (říkala mi to i kamarádka, jejíž manžel je neonatolog v Motole), nechci už podruhé riskovat, že si moje dítě někdo odnese a já tam budu někde bloumat bez něho.

Katatrofa

V Motole jsem rodila prvního syna a už nikdy bych se tam nevrátila. Sestry na porodnici jsou jako stroje na výrobu miminek. S ničím mě neseznámily, prostě mě daly na hekárnu, sem tam někdo přišel, když jsem se přesouvala na porodní box, ani jedna mi nepomohla s taškou, která byla sakra těžká, ve sprše jsem ještě dostala vynadáno, že jsem na ně nezazvonila, když jsem dostala kontrakci, která mě srazila na kolena (přitom zvonek byl na druhém konci místnosti mimo sprchu). Lékaři se mě také na nic neptali, frkli mi Oxitocin aniž by mi něco řekli, na \"koze\" mě nechali se slovy kdyby se něco dělo volejte jednička atd. Takže 23 hodinový porod byl i díky personálu pro mě utrpením a o odd. šestinedělí ani nemluvím. Jedna mladá sestra mi odmítla přinést léky proti bolesti se lovy, že už mě to přece nemůže bolet (ruptura pochvy po porodu zvonem, poporodní hematom, nemohla jsem ještě 14 dní chodit natož sedět) a co se týče kojení ani nemluvím. Motol už nikdy

pokud chcete mít dítě u sebe, určitě ne Motol...

V Motole jsem rodila před 15 měsíci, v červnu 2012. Když jsme do porodnice dorazili, dozvěděli jsme se, že den předtím měli hodně porodů a oddělení šestinedělí je plné, ale že to nějak vyřešíme. Vyřešilo se to tak, že mě dali na oddělení gynekologie a dcera byla první noc na novorozeneckém, úplně jinde. Byla jsem z toho špatná, dost mi záleželo na tom, abychom byly spolu. Opravdové zoufalství se mě ale zmocnilo ve chvíli, kdy mi sestra na gynekologii oznámila, že za dcerou na novorozence nesmím, protože nemají personál, který by mě tam doprovodil.. Prý co kdyby to se mnou seklo po porodu na chodbě a oni by to měli na triku... A dceru mi přivézt z novorozenců taky nemůžou, protože tam na to taky nemají personál - sestry mají plné ruce práce a nemůžou vozit mimina po celé nemocnici!!! Na kojení po třech hodinách mi ji také vozit nebudou, ze stejného důvodu... Mám si prý ráno v sedm - to je celých 12 hodin po porodu - sama na novorozence dojít a přiložit ji tam k prsu... Zdůrazňuji, že jsem měla naprosto hladce probíhající porod, tedy se strašnými bolestmi, ale z hlediska stavu mne a dítěte bylo vše naprosto v pořádku, dcera měla Agpar skore 10-10-10. To, že považovali za normální, že matka po porodu leží sama bez dítěte někde úplně jinde a přestože jí je dobře, nemůže se na něj jít ani podívat, navíc dvanáct hodin vůbec netrénuje kojení, je podle mě naprosto šílené, to se nedělo snad ani za socialismu, alespoň nosili děti po třech hodinách... O tom, že jsem musela rodit s nohama nahoru ve vidlích, přestože jsem z toho měla hrozné křeče ve svalech, ani nemluvě, to byl oproti tomu, co se dělo pak tu první noc, úplný detail..

nic moc :(

Rodila jsem v Motole poprvé, dvě předchozí děti jsem rodila v Havlíčkově Brodě, musím říci, že se to nedá vůbec, ale vůbec srovnat. Co se týče péče o mě samotnou před porodem, při porodu hodnotím 100 %, ale co se týče malého bod mrazu. Péče poporodní i pediatrická v naprostém pořádku, ale co bylo pro mě nejhorší, že mi malého po porodu odnesli pryč, byl sice přiložen k prsu, ale nepřisál se, sestřička mi ho hned odnesla, ač bylo vše v pořádku na novorozenecké oddělení, já zůstala na porodním boxe, z důvodu, že neměli volný pokoj, což se může pochopit. Nechali mě tam do odpoledne, já se ptala sestřiček, zda můžu jít malého nakojit, ony mně řekly, že si to hlídají sestřičky na novorozeneckém odd.Na pokoj jsem se tedy dostala někdy po třetí hodině odpoledne. Ptala malého jsem u sebe míti opět nemohla, protože neměli volný pokoj rooming-in. Ptala jsem se, jestli můžu malého nakrmit, to prý není nutné, že má co trávit, tak mě sestra setřela... já byla z předchozích porodů zvyklá mít dítě u sebe, toto bylo pro mě hrozné, malého mi nosili pouze na kojení, po 3 hodinách a v noci naposledy kolem půlnoci a potom až v 6 !!!!! vždy mi ho nosili rozzlobeného... což mi nervy drásalo, takhle dlouho nechat bez jídla... takhle to bylo bohužel celé 3 dny , co jsem tam byla... tím, že mi v podstatě bylo \" bráněno\" v kojení ,řekli mi, že mám málo mléka a i přes můj nesouhlas dávali malému stříkačkou Nutrilon, který mi byl doporučen pořídit si domů, obě děti jsem plně kojila půl roku a následně až do roku a půl, takže jsem věřila svému tělu a žádný Nutrilon si nekoupila. Laktace mi nastoupila až doma, kdy, jsem byla v klidu.... nyní plně kojím a vše je v naprostém pořádku.

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

17 %
11 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
5 hlasů

58 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Zdravé těhotenství

těhotenství
Unikátní publikace pro těhotné i šestinedělky věnující se současně zdravé výživě, zdravému vaření krok za krokem a zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu. O tom nejdůležitějším, co rozhoduje o zdraví Vašeho miminka! Zkuste to!
cena pouze u nás: 199 Kč
Zdravé těhotenství