Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Plzeň Lochotín, Fakultní nemocnice Plzeň, klinika Lochotín

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Fakultní nemocnice Plzeň, klinika Lochotín
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko – porodnické oddělení
Adresa, ulice, číslo: Alej Svobody 80
Www stránky: www.fnplzen.cz, www.gpk.fnplzen.cz
Primář: Prof. MUDr. Vladimír Kališ, Ph.D.
Předporodní příprava: Porodní sál: Mgr. Lenka Sosnovcová, Bc. Kristýna Kurzová, Bc. Lucie Kryslová, Bc. Lucie Paternová
Telefon: 377 105 234

2. Podrobná informace z porodnice

Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

Informace, obrazová dokumentace včetně virtuální prohlídky, informace pro nastávající matky jsou na webové stránce Fakultní nemocnice (viz výše) - pracoviště: Gynekologicko - porodnická klinika.

Předporodní kurzy na Gynekologicko - porodnické klinice jsou určeny těhotným ženám přibližně od 30. týdne těhotenství. Probíhají buď formou klasického kurzu, tj. 5 lekcí á 90 minut (950,- Kč), nebo je možno docházet i na tzv. maxilekce trvající 120 minut (500,-Kč). Vzhledem k provozním možnostem a velkému zájmu je třeba se objednat včas, nejlépe do 22. týdne, na e-mailové adrese: gynkurzy@fnplzen.cz , event. v odpoledních hodinách na telefonním čísle 377 105 243 (uveďte termín porodu a kontakt).

Cvičení pro těhotné probíhá pod odborným vedením porodní asistentky Mgr. Lenky Sosnovcové. Doporučujeme začít od ukončeného 12. týdne těhotenství. Cvičíme ve skupinách max. 10 žen, cvičení probíhá 1 x týdně.

Přihlášení  na emailové adrese gyncviceni@fnplzen.cz.

Cena 1 lekce je 100kč.

Jak se u nás rodí?

Máme k dispozici porodní pokoje s vanou, masážním sprchovacím koutem, gym-ballem. Je možno rodit na porodnické posteli, porodní stoličce, eventuálně v jiné poloze po konzultaci s personálem porodního sálu.

Jak probíhá poporodní péče?

Na oddělení šestinedělí - pokoje rooming in (jedno a třílůžkové pokoje), doba hospitalizace po spontánním porodu 72 hodin, po císařském řezu 5 - 6 dnů.

Jak probíhá péče o dítě?

Na oddělení šestinedělí ve spolupráci s dětskými sestrami z novorozeneckého oddělení, které jsou zde trvale přítomny.

Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

 • Přítomnost otce u porodu: zdarma
 • Přítomnost otce u porodu císařským řezem: zdarma
 • Na oddělení rizikového těhotenství a na oddělení šestinedělí jsou nadstandardní jednolůžkové pokoje vybavené TV, DVD, pevnou linkou a možností připojení na internet. Cena 500,- Kč. Na nadstandardních pokojích je prodloužená doba pro návštěvy.

Další zajímavosti týkající se našeho pracoviště

Zajímavosti o nově otevřené o gynekologicko-porodnické klinice s obrazovou dokumentací jsou k dispozici na webové stránce Fakultní nemocnice (viz výše).

4. Fotoreportáž

4. Fotoreportáž

Přinášíme Vám velmi zajímavou fotoreportáž z porodnice FN Plzeň a rozhovor s přednostou Gynekologicko-porodnické kliniky FN panem Doc. MUDr. Zdeňkem Novotným, CSc.

Ke zvětšení fotografií dojde po kliknutí v novém okně. Fotoreportáž z porodnice s rozhovorem byla pořízena v roce 2009.

Zobrazit fotoreportáž »

5. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.24)
Porod:
(4.05)
Poporodní gynekologická péče:
(4.45)
Poporodní péče o miminko:
(4.41)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

6. Zkušenosti pacientek z porodnice Plzeň Lochotín - diskuze
Přidat textové hodnocení
 • 2019
  Aktuální zkušenost, velká spokojenost, hlavně na oddělení šestinedělí byli všichni velice příjemní a ochotni
  Kros tina   | 27.05.2019 23:39:35
  Reagovat | URL příspěvku
 • Šla bych znovu
  Personál byl milý. Přijeli jsme s kontrakcemi po pěti minutách, porod několik hodin poté. Manžel chtěl čekat na chodbě, s personálem jsem mluvila sama. Nemyslím, že na mě s něčím tlačily nebo nutily podepisovat v nevhodnou chvíli. Asistentka i slečna v zácviku se snažily. Polohu při porodu jsem si ale vybrat nemohla.Po dlouhém tlačení bez kontrakcí a bez výsledku se postupně vystřídaly tři doktoři. Rozhodně nechci strašit, naopak spíš říct, že právě když to vypadá s děckem blbě, bude se vám fakultka stokrát hodit. Dcerka byla přidušená, apgar skóre naprd,oživili jí a hned odvezli na jipku. Jediná výtka že mi i přes prosbu nezavolali manžela z chodby. O malou se starali velice dobře. Já se na gyn.odd.měla taky normálně, akorát bez dítěte. Na Jip nás pouštěli s mužem často. Mlíko se mi díky návštěvám a masážím spustilo v pohodě, laktační poradkyně nic moc musím říct. Nemít nastudováno z domova, z odstříkávání/kojení by asi nic nebylo. Po týdnu malou odpojili z posledního přístroje a mohly jsme si na sebe začít zvykat. Rodit jinde, kde dětská jipka není, tak by to s malou bylo všelijaký. Nyní (po roce) je pravděpodobné, že následky přidušení nebudou žádné, a věřím, že je to díky rychlé a kvalitní péči. Možná by to mohli dovést k dokonalosti a mít v rámci poporodní péče o matky k dispozici cvokaře. Beze srandy, určitě by se tam uživil. Poporodní deprese se se mnou táhla tak půl roku. S dalším prckem půjdu zas tam.
  Sabina2   | 06.02.2018 22:02:42
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×