Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Praha, Fakultní nemocnice Královské Vinohrady

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Fakultní nemocnice Královské Vinohrady
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko – porodnické oddělení
Adresa, ulice, číslo: Šrobárova 50
Www stránky: www.fnkv.cz
E-mail: fnkvred@fnkv.cz
Přednosta: Doc. MUDr. Eduard KUČERA, CSc.

2. Podrobná informace z porodnice

Podrobnější informace také na: www.porodnice-vinohrady.cz

4. Fotoreportáž

Přinášíme Vám fotoreportáž z porodnice Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Ke zvětšení fotografií dojde po kliknutí v novém okně. Fotoreportáž z porodnice byla pořízena v roce 2009.

Zobrazit fotoreportáž »

5. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.25)
Porod:
(4.24)
Poporodní gynekologická péče:
(4.38)
Poporodní péče o miminko:
(4.15)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

6. Zkušenosti pacientek z porodnice Praha - diskuze
Přidat textové hodnocení
 • Úžasný personál na všech odděleních - doporučuji!!!
  Zpočátku jsem se k porodu v porodnici ve FNKV vůbec registrovat nechtěla kvůli pověsti, jaká porodnici předcházela. S ohledem na blízkost od našeho bydliště jsem ale nakonec zapátrala a zjistila, že se ve velkém obměnil nejen tým vedení porodnice, ale nejspíše i většina lékařů... Toto zjištění rozhodlo a vyplatilo se!
  Na Královských Vinohradech jsem rodila časně ráno 26.4.2017. Všichni na sále byli naprosto úžasní! Jak při péči o mne, tak při kontrole miminka. Mé porodní přání bylo do posledního bodu respektováno. O všech úkonech jsem byla včas a srozumitelně informována.
  Naprosto skvělí byli také všichni lékaři i sestřičky z oddělení šestinedělí i z oddělení novorozeneckého.
  Využili jsme možnosti nadstandardního pokoje, kde jsme mohli být všichni tři, i s manželem, spolu po celou dobu strávenou v porodnici. (Stejně tak jsme využili i nabídky předporodního kurzu, který porodnice pořáda a který mohu jen doporučit. Cítila jsem se díky němu jistější do prvních dnů po porodu.)
  Jak samotný porod, tak následující 3 dny v porodnici na Královských Vinohradech byly úžasné a za mne mohu porodnici jen doporučit a zároveň všem z kliniky, kteří se o nás starali, ještě jednou moc a moc poděkovat.
  Zikinka   | 04.05.2017 12:34:40
  Reagovat | URL příspěvku
 • Doporučuji - menší porodnice, skvělí lékaři, porodní asistentky a sestřičky
  Ve Vinohradské porodnici jsem rodila 20.5.2016. Musím říct, že dle recenze jsem měla trochu obavy, ty mi ale rozptýlili už na předporodním kurzu- mimochodem moc doporučuji. Sestra Bieliková i sestřička z novorozeneckého byly moc milé a vstřícné. Samotný porod probíhal císařským řezem, byla jsem velmi překvapena, co vše je možné a jak moc se dívají na přání rodiček. Měla jsem připravený porodní plán, který byl hodně alternativní, kor. když byl porod kvuli KP veden operačně. Opravdu ho respektovali, pokud něco nebylo možné, přišla ke mně sestra nebo paní doktorka a prodiskutovala alternativu mého přání. Na sále moc fajn "parta" i jsem se zasmála, malou mi hned přiložili, poté každé 3 hodiny nosili na kojení. Přítel dostal malou hned po ošetření na bonding a byl s ní na pokoji (nadstandard doporučuji), já jsem se k nim připojila o den později z JIP. Sestřičky ho zaučily, poradily co s malou má dělat, poté jsme na pokoji strávili 3 dny dohromady jako rodina, na což moc pěkně vzpomínám. Jediný bod na zlepšení by byla delší "čekací" doba v poradně, ale myslím, že v jiných porodnicích je to ještě horší. Děkuji všem z FNKV, díky nim na narození své holčičky budu vždy vzpomínat, jako na krásný okamžik, který proběhl podle mých představ. Příště bych si určitě volila stejně.
  marina_k   | 26.08.2016 21:39:57
  Reagovat | URL příspěvku
 • Vřele doporučuji!
  V této porodnici jsem rodila dne 2. 12. 2015. Před tím jsem byla v rámci prenatálních poraden 4x v ambulanci uvedené nemocnice. Za sebe mohu říci, že jsem byla velmi spokojena s přístupem jak sester a lékařů v ambulantním traktu, tak posléze i s personálem při porodu, na šestinedělí a U Čápa. V prenatální poradně jsem byla u MUDr. Maliny a tento mne také přijímal k hospitalizaci. S lepším lékařským přístupem jsem se nesetkala a ačkoliv jsem na něj od jiných maminek slyšela negativa, za mne to je velmi zkušený lékař, pozorný a profesionální. Nehledě na to, že když se mu něco nezdálo, zval mě klidně každý den a CTG točil 2x, jen aby se něco nezanedbalo. Jako zdravotní sestra vím, že zkušenosti s personálem se odvíjejí hlavně od toho, na koho zrovna narazíte, ale já měla opravdu štěstí a po dobu pobytu (2.12. - 5.12.) jsem byla pod dohledem těch nejlepších z řad sestřiček i lékařů! Porod byl rychlý, na příjem jsem přijela při kontrakcích po 3 minutách a od první kontrakce do porodu to byly pouhé 4 hodiny ( prvorodička...), veden profesionálně, miminko ihned přiloženo k prsu, manžel po zašití epiziotomie ( naprosto perfektně odvedená práce MUDr. Dančovou) vpuštěn ke mně na sál a maličkého nám ihned po zabalení a uložení do postýlky dali na celou dobu pobytu na sále. Moc chválím i přístup lékařů na novorozeneckém. Za mne je to skvělá porodnice a jistě zde budu rodit znovu.  
  GW   | 20.01.2016 23:10:12
  Reagovat | URL příspěvku
 • Mohu jen doporučit
  Ano, je to starší porodnice, která nemá některé featury jako porodní stoličku nebo možnost rodit do vany. Jsou tam dva sály, na větším jsou dvě porodní lehátka, takže se vám může stát, že budete rodit dvě v jedné místnosti. já si pamatuju, že vedle mě zatáhli závěs, ale popravdě, jestli vedle mě někdo rodil nebo ne... po 21 hodinách kontrakcí to opravdu nevím.
  Na novorozeneckém byly dvě takové nepříjemné sestry.
  Tím bych ale "to zlé" vyčerpala. Vstřícnost a ochota personálu úplně všechno převážily. Předporodní kurz měl tři části a byl dost večerpávající. Byly to takové přednášky + besedy kde jsme se ptali na všechno možné a nemožné. Během porodu se o mě starala hlavně jedna asistentka a jedna doktorka, ale střídalo se u mě více lidí. A všichni byli hrozně fajn, se vším pomáhali. Asistentka mě při první době porodní poslala do sprchy, kde jsem si hopsala na míči a bylo to lepší. Nakonec jsem musela rodit císařem, protože miminko nesestupovalo, ale opravdu se snažili, abych rodila vaginálně.
  Po operaci mi na JIP vozili miminko na přikládání, díky tomu jsem neměla problém s kojením. S rozkojováním opravdu pomáhají, sestry byly ochotné se vším pomoct. Poté na šestinedělí: návštěvní hodiny jsou sice oficiálně od 14h, ale manžel byl se mnou téměř celý den na pokoji (nemuseli jsme sedět na chodbě nebo tak). A to jsem měla velmi malý pokojík spolu se dvěma dalšími maminkami. Záleží na domluvě, samozřejmě, ale ze strany nemocnice žádný problém.
  V poradně byli taky všichni hrozně milí a fajn, i když jsem tam jela 3x se strachem z uniklé plodové vody:D, nikdo na mě nekoukal jako na hysterku.
  Na kurzu říkali, že dávají vštříc i rodičkám se specifickými přáními jako porodu za tmy při svíčkách, hudbě atp. Já nemůžu soudit, nic takového jsem nevyžadovala. Termíny jako porodní plán nebo dula nicméně znají:)
  Polohu preferují "klasickou", na přání rodičky se může rodit i v jiné poloze.
  Je pravda, že v poradně se čekalo dlouho: rodila jsem 3. 7., což je asi největší nápor, a čekala jsem tam i 3 nebo 4 hodiny. To bylo blbý.
  Je to velká porodnice, takže nevím, jestli by to uspokojilo alternativní matky, které si přejí mít porod vedený co možná nejvíce přirozeně (praskli mi plodovou vodu a dělali klistýr i oholení (toho se ale nebojte, není to tak hrozné!)). Já taková nejsem, takže nemůžu soudit. Dost možná byste se s nimi ale i domluvili. Pro tu většinu, která chce mít normální porod můžu ale porodnici jenom doporučit. Pro mě byl zásadní lidský přístup personálu: všechno vysvětlili, navedli, ale pokud se mi při konci první doby porodní nedařilo "dýchat mašinku", ale začla jsem křičet, nedělali z toho žádné haló.
  Až budu rodit druhé dítě, bude to zase ve Vinohradech!
  nienor   | 01.10.2015 15:45:04 | Reakcí: 1, poslední: 30.10.2015 14:37:26
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Mohu jen doporučit
   Ahoj maminko, za pár týdnů v této porodnici budu rodit a chtěla bych se Tě, jako zkušené maminky, zeptat, kde dostanu "Dotazník k narození dítěte" a "Hlášení o narození", které má tato porodnice napsány v seznamu "Co do porodnice" ? Do první poradny jdu až 9.11. a ráda bych tyto informace měla předem, nevím, zda mi je dají v té poradně, či na matrice, či jsou někde ke stažení. Moc děkuji za pomoc.
   GW   | 30.10.2015 14:37:26
   Reagovat | URL příspěvku
 • Jako 35- léta prvorodička která se od jakživa bála porodu musím říct že lepší porodnici jsem nemohla sehnat Starostlivé,milé ,usměvavé sestřičky které mi vše vysvětlili a pomohli po celý můj čtyřdenní pobyt . Zvlášť děkuji paní doktorce Větrovské za její lidský a laskavý přístup . Všichni ke mě byli moc milí a já jsem jim všem za to moc vděčná.
  Petra Tutschová   | 07.03.2015 00:05:19
  Reagovat | URL příspěvku
 • To je snad vtip?
  Po přečtení článku o tom, že za zpackaný porod žádá rodina odškodné ... je mi zle, je mi do pláče a především se mi chce zvracet.
  Téměř na den a o jeden rok dříve mi ten samý "porodník" Daniel Brandejs zpackal porod. Hrozně spěchal na cigaretu a jakmile mě zašil, běžel na ni. Jenže nezkontroloval placentu, kdyby to udělal, nemusela bych bojovat o život. Po propuštění z porodnice jsem měla bolesti, ačkoliv jsem šití větrala, umývala speciálním mýdlem a dodržovala pokyny z porodnice, tak se mi zanítilo. S horečkou přes 40 stupňů jsem jela za svým gynekologem, který mě okamžitě poslal do porodnice, že mám v sobě kus placenty + zánět jak šití, tak dělohy a je třeba to vyčistit a přešít.
  V porodnici ve Vinohradské nemocnici se mi prvně doktorka vysmála a nechala mě i s malým a manželem čekat přes dvě hodiny v čekárně. Až po tom, co manžel ztropil skandál, tak mě milostivě přijala do ordinace. Na její - ale prosím Vás, žádný zánět a už vůbec ne placenta tam není, nikdy nezapomenu. Stejně jako na její výraz, když si přečetla jméno mého doktora ( měla jsem štěstí, že jsem chodila k vynikajícímu gynekologovi ). Zavolala si primáře a hned mě přijali - samozřejmě bez miminka, protože je už 4 dny z porodnice venku a tatínek se postará, jednu noc to přece zvládne. Vyčistili mě a když jsem se večer probrala z narkózy, cítila jsem tlak v podbřišku a protože jsem byla celá špinavá ( proč by se měli obtěžovat mě po čištění omýt ), šla jsem se osprchovat. Při sprchování ze mě vypadla sraženina o velikosti vepřových jater. Jaké štěstí, že jsem byla natolik v šoku, že jsem hned šla za sestrou a sraženinu nechala ve sprše. Sestra se mi vysmála, že je to nesmysl, když pak sraženinu viděla, seřvala mě, že jsem pila a že díky tomu nemohu jít pod narkózu hned. Ráno mě čistili znovu, tentokrát mě čistil primář - to pro mě přijel manžel, aby si mě vyzvedl. Zůstala jsem v nemocnici ještě další tři dny, navíc mi dávali prášky, po kterých se mi zastavilo mléko. Propouštěcí zprávu mi odmítli dát, že jim nejde počítač. Jako zázrakem se jim pod hrozbou právníkem rozjel a zprávu mi dali.
  Po třech dnech jsem jela za svým gynekologem, aby zkontroloval, jestli je všechno v pořádku. Šití bylo čisté, znovu přešité, ale jaké bylo jeho překvapení, když opět a světe div se, našel ten samý kus placenty. Zavolal si i kolegyni, které nic neřekl a jenom ať se podívá na obrazovku. Její: Paní je po porodu a vidím tam kus placenty, mi vyrazilo dech. Doktor se mi omluvil, že kdyby tušil, za jakými šmejdy mě posílá, vzal by mě k nim ( když mě posílal do porodnice, byl přesvědčen, že mě tam přijmou i s malým, zařízení, ve kterém pracoval, nebylo připraveno pro miminka ). Dostala jsem soukromý pokoj, kde jsme byli všichni tři. Odpoledne jsem šla na čištění a ráno jsme jeli domů. Vysadil mi léky, které mi dali v nemocnici a naštěstí se mi mléko vrátilo.
  Výsledek - podle výsledků laboratoře mi placenta začala znovu přirůstat a tvořily se na ní rakovinotvorné výrůstky. Chyběl jeden den a měla bych otravu krve.
  Byla jsem ráda, že jsem to všechno přežila a nechtěla jsem roky lítat po soudech ( pan doktor mi nabídl i svědectví ). Díky cigaretce D. Brandejse nemohu mít další dítě, protože mi trojité čištění odstranilo sliznici. Kdybych tušila, že ten ..... ( mám malou zásobu sprostých slov pro tohoto "doktora" ) bude vesele dál rodit a podělá další porod, tak bych se zachovala jinak.
  Snad bude můj příběh varováním a na účtu D. Brandejse nepřibude další oběť.
  Za svůj život vděčím svému úžasnému doktorovi, bez kterého bych už tady nebyla. Je smutné, že už není mezi námi.
  Eva11   | 19.06.2014 21:38:05
  Reagovat | URL příspěvku
 • 3x porod, 3x kluk, 3x Vinohrady a 3x velké ANO,ANO, ANO
  Všem maminkám, které se ještě nerozhodly, kde své milované miminko chtějí přivést na svět, jsem tady slíbila, že po svém srpnovém porodu sem pečlivě napíšu objektivní, nezaujaté, a snad spravedlivé hodnocení. Já osobně jsem v této porodnici porodila dnes vlastně již tři děti, a vždy jsem byla maximálně spokojená, a nenesla jsem si žádné traumatické pocity. Už proto, mne mrzeli všechny ty negativní skoro hororové komentáře, které na nemocnici vrhají většinou NESPRAVEDLIVĚ špatné světlo.Říkala jsem si, že se za tu dobu mohlo mnohé změnit,třeba má spokojenost byla jen ''klikou na dobrý lidi''či obyčejnou náhodou, a že mám tedy jedinečnou možnost to při posledním porodu trochu víc prozkoumat a ''inkognito'' prověřit zda jsem se ve své chvále spletla. Všímala jsem si každého detailu, hledala třeba jen drobné chybičky, sledovala vše od poradny,příjmu,porodního sálu až do doby propuštění a věřte, že s klidným svědomím mohu sdělit, že porodnice v globálu obstála na 200 procent, a jsem z ní opět a potřetí absolutně spokojená. Takže dávám ruku do ohně, a píši jedno velké MAXIMÁLNÍ DOPORUČUJI ...
  JAK JSEM VŠE TAM, VNÍMALA A VIDĚLA JÁ :-))
  Podotýkám, že je mi 34 let, a neměla jsem žádnou protekci-vystupovala jsem jako obyčejná rodící ženská.A Že zkoumám chování personálu abych jej mohla pak ohodnotit nikdo nevěděl-nebyli tímto ovlivněni
  P o r a d n a
  V poradnách to skutečně bylo vždy minimálně na hodinu a půl někdy déle. Jen jednou jsem tam čekala nejdéle přes 3 hodiny-ale dá se to vydržet, ukrátí to kniha, časopis, hry v mobilu...Já osobně na dobrého doktora počkám ráda, a ve Vinohradech je jich požehnaně.Asistenky většinou milé a ochotné.Utkvěla mi studentka Zuzanka, úžasná, milá, komunikativní.Lékaři v ordinacích ochotní, vždy o nálezu informují, zodpoví každé dotazy. Neměla jsem pocit, že bych byla někdy odbavena jak '' na běžícím pásu'' byť tam měli fakt vždy fofr. Byli opravdu ohleduplní.Za všechny lékaře jmenuji, ty na které jsem narazila,a které mohu skutečně tedy doporučit. Mudr.Gojiš vážně machr v oboru byl milý, usměvavý, Mudr.Malina dle mého docela kapacita,vtipálek avšak odborník,Mudr.Kubešová, geniální UTZ specialista, šikovná, takovej můj andílek, umí uklidnit.Mudr.Samec, fakt klučík ale klame tělem, odborník (vedl můj předchozí porod)dokonale-lékařů je tam víc, ale ty mne nevyšetřovali-takže u ostatních nemohu soudit...Ale odborníci jsou tam všichni
  P ř í j e m
  Přijela jsem s kontrakcemi po deseti minutách, jen pět minut jsem čekala než mne vyšetřil lékař, žádné papírovaní někde na chodbě, příjem proběhl až v porodnici. Tudíž pacientky, které mají kontrakce, nebo běžící porod, berou nejspíš přednostně, a vyřizujou formality až na oddělení. Žádné trápení, žádné protahování
  P o r o d n í s á l , p ř í p r a v a
  Můj porod nepostupoval, strašně dlouho jsem měla stejný nález, nikdo do mě nic nepíchal, nikdo nic neurychloval,nechávali plynout přirozeně, porodů přede mnou dost-nikdo se tam pomalu ani nezastavil. Přesto se mne stále ptali, jak se cítím, zda něco nepotřebuji, jestli nechci to či ono ... Lékaři mne povzbuzovali, dokonce pohladili, usmáli se, po každém vyšetření bez dotazů sdělili nález. Při zoufalství v mých očích vždy uklidnili, utišili ...
  Porodní asistentky skutečně ''kmitaly'' od jedné rodičky k druhé ( bylo nás víc, ale všechny jsme měly soukromí!!!! ) sledovaly nás, kontrolovaly a utišily bylo-li třeba. Nenutily mi ani monitor, radily jak si ulevit, a nabídly sice obyčejný, přesto blahodárný sprchový kout s relaxačním míčem. V kombinaci s teplou vodou doporučuju-funguje a bolesti jsou snesitelnější.Já osobně jsem v ní prožila snad celou 1.dobu porodní. Sprcha s teplou vodou mi tekla i hodinu v kuse, a NIKDO skutečně NIKDO mi tam nepřišel vynadat, jestli to nechci vypnout, že plýtvám, a když jsem to udělala sama,přece jen mi to bylo trochu trapné, a vylezla, ptaly se mne zda mi není třeba špatně-odpověděla jsem, že mi to sice dělá dobře, ale že se bojím aby mi nevynadaly kvůli plýtvání-zasmály se, a do sprchy nahnaly znova - Děvčátka děkuju :-* moje porodní cesty se neotevírali, a já v tichosti umírala v bolestech, zoufalství se prohlubovalo, ale přišel čas mi prasknout plodovou vodu.Po té bolesti ještě zesílili-ale nález stejný jako předtím. V duchu jsem si opakovala, že asi umřu, že to nevydržím a počla tiše propadat v paniku.Asistenka mne poprosila, abych šla s ní, že mi natočí monitor-ulehla jsem na porodním sále na lůžko, a v tom to přišlo. Porod je tady-se zděšeným výrazem kdy, se dělila směna jsem já začala rodit.Pochopitelně ze začátku mi málokdo věřil, nález zněl jasně-málo otevřená, ale já přesto rodila. Takže za ten povinný půl hodinový přesčas se dodatečně asistentkám omlouvám :-) Kdyby byly tak hrozné jak se zde popisuje, nechaly by mne tam a odešly by domů ať se již stará druhá směna. Né, né, mne odrodila ta původní...A já jsem vděčná. Po porodu si teprve předaly zbytek směny a odešly. Byla to pro všechny z nás nečekaná rychlovka.Mladá paní doktorka Lucie Hympánová byla skvělá, vedla můj porod báječně, bez nástřihu, nakonec i bez šití, usměvavá, milá, pohladila, pochválila. Vlastně si nestihla obléct chudinka ani tu gumovou zástěru. Lucinko, Vám ještě znova a neskonale děkuji...Zvládla to výbornou.
  Takže i personál porodního sálu nezklamal, a také ho chválím na maximální možné ohodnocení.I když opravdu měli mnoho práce, každé z nás se věnovaly s úsměvěm.
  Za celý personál sálu oceňuji práci asistentek Kamilky, Danušky, a Isabelky jsou to bezva ženské, a skutečně odbornice. Nic vám nevnucují, do ničeho nenutí...Respektují váš názor-děvčátka skutečně klobouk dolů...
  Maminky a jak si představujete funkci vedoucího lékaře??????? ... Já si myslela, že je to lékař s velkou odborností, jež většinou sedí v kanceláři, vypisuje různé dokumenty, a práci svých podřízených sleduje z povzdálí, a přijde jen zkontrolovat výsledek...Ve Vinohradech je vedoucím lékařem Doc.Mudr. Josef Záhumenský (mimochodem dost pěknej chlap :-D ), který těmto mým představám zcela uniká. To že je to odborník a machr je jasné už z titulů, je to také lékař který,nekontroluje, ale je aktivně na sále po celou dobu( je-li přítomen) vyšetřuje, a vede ... On jediný také odhadl, že i když můj nález nepostupuje, může porod přijít (a přišel) rychle.Stále ho vidíte jen v běhu, ale stejně se pokaždé zeptá jak se cítíte, pohladí, skutečně fyzicky po rameni a řekne jak statečně jste si vedla. a to nejen na sále, ale vybaví si vás i na šestinedělí. Chová se velice lidsky a záleží mu skutečně na tom, aby jste se cítily dobře a líbilo se Vám. Pane Docente, moje maximální spokojenost, funguje Vám to tam dokonale, a jak jsem při loučení řekla - NEDEJTE SE ODRADIT TĚCH NÁS SPOKOJENÝCH JE POŘÁD VÍC ...
  Š e s t i n e d ě l í
  Přijetí na pokoj, luxusní. Mohla jsem si i vybrat jaký pokoj. Péče o nás příkladná.Sestry zbytečně nechodily, ale pokud jsme něco potřebovaly, ochotně nám pomohly.A dokonce, mě pouštěly třeba na cigaretu i v noci. Většina je těch hodných, vstřícných,usměvavých, ale našli se i ty,které vypadaly,přísně, možná odměřeně, neosobně, což mohlo působit jako nesympaticky, zle,stroze ovšem uznávám, že tam nejsou na ''pokec'' ale na péči o nás, a ta byla vždy bez chyby.A v mnoha případech až za hranicí jejich povinností.Například ochotné vpuštění manžela na pokoj rodičky dlouho po návštěvních hodinách s věcmi. Za všechny ale jmenuji Marii Rejnkovou-tu si zapamatujte-je velice ochotná, milá, pomůže, poradí, vyhoví nad rámec své práce...Děkuji Maruško, že jsme vás mohly poznat :-*
  Ještě musím pochválit docela opomíjené Vinohradské sanitářky, i ty jsou velmi ochotné, za prvé jako jedny z mála vždy zaklepaly a pozdravily, ale mnohokrát za den se přišly zeptat zda nám nic nechybí, zda nepotřebujeme nový čaj a podobně. Ten mimochodem mají výtečný, a i když nemocniční čaj byl pro mne jakýmsi přežitkem, a my měly stolky plné limonád, i džusů, my ho rády přijímaly a skutečně s chutí pily.Z jejich strany nám nic nechybělo. Zkrátka dobře fungující oddělení. Úklid několikrát denně, čistota, relativně soukromí, a ochota. Takže i zde za mě jedno velké DOPORUČUJI ....
  N o v o r o z e n c i
  Tam není co vytknout.Péče dokonalá,odborná, a bezchybná, sestry ochotné, milé, vstřícné, laktační poradkyně, trpělivé, vše názorně vysvětlí, případně konkrétně demostrují, vyčkávají dokud není styl kojení ze stran matek pochopen, nikam při tom nespěchají...Bez připomínek nabídnou příkrmy, dokonce je vydají kdykoliv matka požádá, nebo přijdou na pokoj a sami se ptají zda něco není třeba, nebo zda potřebujeme radu, pomoc...Vše i tady bez jediné výtky.
  Lékařka Mudr. Petrová je skutečně kvalitní odborník, své práci rozumí, a vždy ví co dělá, není zlá, možná přísnější a rázná. Občas jsem se jí bála, ale všechny její případné výtky vůči mě( mé občasné kouření v těhotenství, jinak jsem dost silný kuřák )byly opodstatněné a spravedlivé.Dokonce to poznala okamžitě, byť v těh.průkazce to uvedeno nebylo.Nakonec ale dokázala uklidnit, utišit, nestresovat. A já jí mnohokrát děkuju :-) byla i přes můj strach vlastně skvělá.
  Za předpokladu, že je všechno v pořádku jste propuštěni s miminkem domů relativně brzy.Nejdříve za 72 hodin po porodu, v nemocnici jsem tedy byla dobu nezbytně nutnou, což považuji za obrovské plus ...
  Protože vším, tím si myslím odnášíte kromě miminka, i krásné pocity a vzpomínky.A už v pohodlí domova zjistíte, že se vám vlastně stýská, a že by jste se klidně vrátili...A když ještě narazíte na takovou spolubydlící jako jsem měla já ( Terezko, mockrát ti díky a mám tě ráda ) bude váš pobyt tam,jen krásným a klidným místem bez traumatických vzpomínek.
  Maminky, došly jste nakonec mé cesty touto porodnicí, děkuji, že jste můj příběh dočetly, a pokud dáte na můj dojem, a rozhodly se pro Vinohrady, přeji vám jen to nejlepší a takové pocity jaké jsem si odnesla já.
  A dovolte ještě malou prosbičku, budete-li i vy spokojené, prosím, neváhejte, a dejte o tom vědět ostatním, protože hanit dokáže každý, ale pochválit jen málo kdo, a já stále trvám na tom, že tato nemocnice si kladné hodnocení právem zaslouží ...Ničeho se nebojte, protože na konci té bolestivé cesty, čeká nádherná, nejkrásnější odměna. A pokud si vyberete tuto porodnici, myslím, že budete ještě o trošku šťastnější. Loučí se novopečená trojnásobná maminka Katka Gintschelová
  A celému pavilonu ''D'' gynekologie, a porodnice přeji mnoho spokojených maminek, a ještě jednou děkuji za příkladnou péči jež mi poskytli. S úctou a vděkem Katka       
  Kejca.g   | 29.08.2012 18:27:02 | Reakcí: 2, poslední: 19.11.2012 18:57:37
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: 3x porod, 3x kluk, 3x Vinohrady a 3x velké ANO,ANO, ANO
   Ahoj, myslela jsem, že patří mezi ty, které nikdy nikam nepíšou, ale tohle fakt musím udělat.
   ABSOLUTNĚ SOUHLASÍM SE VŠÍM CO JE ZDE NAPSÁNO! A děkuji!!
   Rodila jsem zde dvě děti s odstupem 10 let (1999, 2009) a teď se chystám již počtvrté k porodu zde. První dítě bylo u Apolináře v r.1996, dojem z péče absolutně převážen mateřstvím a novou životní situací.
   S druhým porodem padla volba na Vinohrady a jsem nesmírně šťastná, že to byla zrovna tato porodnice! DĚKUJI VŠEM VE VINOHRADSKÉ PORODNICI  A MAMINKY NEPODLÉHEJTE TOLIK INTERNETOVÝM DISKUZÍM!!
   Gabriela Maťková
   Gabča2   | 19.11.2012 18:05:13
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE: 3x porod, 3x kluk, 3x Vinohrady a 3x velké ANO,ANO, ANO
    Gábinko, jsem moc ráda, že jste byla spokojená, a jsem ráda, že jste se připojila k mému názoru, alespoň je vidět, že jsem snad byla objektivní a ostatním tak ukázala, že ve Vinohradské to není taková ''řezničina'' jak se někdo snaží prezentovat. Hodně štěstí Vám i miminku :-) a všem dětem krásné Vánoce Katka
    Kejca.g   | 19.11.2012 18:57:37
    Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×