Inzerce
Inzerce
Inzerce

NEpřirozený porod - diskuze

 • NEpřirozený porod
  Nejsem z těch, které píšou někam recenze na druhou stranu i já, když jsem byla těhotná, jsem se snažila najít co nejvíce zkušeností maminek a zvolit si tak tu nejlepší porodnici a byla bych vděčná, kdybych tyto informace věděla předem a rozhodla se jinak. Mé hlavní přání bylo, aby byl porod vedený co nejpřirozeněji a aby byl dodržen můj porodní plán. Ani jedno z toho se nestalo. Byla jsem "nenápadně" dotlačena k indukci porodu lékařkou na prohlídce v ambulanci porodního sálu (bez popsání rizik, racionálního zdůvodnění - bylo mi řečeno, že takový je obvyklý postup) a jelikož pracuji ve zdravotnictví, rozum zvítězil nad pocitem a věřila jsem, že lékařka ví co dělá a že indukce je tedy opravdu nutná.
  Ve smluvený den jsem byla přijata, byl nám přidělen pokoj a proběhla indukce zavedením prostaglandinů a následným píchnutím vody. Samotný porod běžel dobře a rychle. Porodní asistentka chodila kontrolovat zhruba co hodinu, její chování bylo profesionální, ale rozhodně ne podporující, byla jsem ráda, že je tam partner, který se o mne staral. U samotného porodu potom byla porodní asistentka, ženská lékařka, dětská sestra a dětská lékařka plus studentka.
  Co mi vadilo - nabízené porodní polohy byly pouze na boku a nakonec mi stejně bylo doporučeno rodit na zádech, i přesto, že by mi bylo nejpříjemnější rodit na čtyřech (ve statistikách hodnocení jsem později našla, že maminky často uvádí, že jim zde byla tato poloha nejčastěji doporučena). Další věc, která mi vadila bylo to, že v průběhu kontrakcí mi asistentka oznámila, že je potřeba provést nástřih, jestli souhlasím. V tomto stavu o sobě přece jen člověk není schopen plně rozhodovat...Zpětně vím, že pokud by byla vůle asistentky na hrázi "zapracovat" nemuselo by k nástřihu (následné poporodní inkontinenci a bolestivé jizvě) vůbec dojít. Nezapomnělo se ale po porodu přijít s papíry, kde jsem dodatečně podepisovala, že jsem se zákrokem souhlasila. Poslední věc, která mi zde při porodu vadila bylo to, že jsem dodatečně z propouštěcí zprávy vyčetla, že mi píchli oxytocin, aniž by mě o tom informovali a i přesto, že jsem si to v porodním plánu nepřála.
  Oddělení šestinedělí bylo bez problémů, lékařky i sestry byly velmi milé.
  Lékařky na novorozeneckém oddělení byly taky všechny moc milé, odpovídaly na všechny dotazy s ochotou. O sestrách se to zde již tak úplně říci nedá, rady o kojení má každá zcela jiné, některé s miminky manipulují velice nešetrně, celkově s ničím moc neporadí - v laktační poradně příliš nekontrolují správné přisátí miminka, násilím mu tlačí hlavičku k prsu apod.. Na dotaz, zda by byla možná instruktáž koupání (byla jsem prvorodička, nikdy jsem miminko nekoupala) mi bylo řečeno, jestli si myslím, že je na koupání něco světoborného...Byla jsem ve stresu vždy, když jsem za nimi musela kvůli něčemu jít a rozkojila jsem se nakonec stejně až doma, ovšem s velkými potížemi.

  Pokud si přejete, aby byl váš porod vedený přirozeně a podle vašich představ doporučuji jít určitě do jiné porodnice, případně si najít svoji porodní asistentku.

  Na co si dát pozor:
  Nevěřit všem informacím uvedeným na webu, v mnoha věcech je potom realita jiná.
  Dopředu si zjistit co nejvíce informací o kojení, případně navštívit nějaký z odborných kurzů.
  Ptát se a nenechat se odbýt, taky se nenechat do ničeho natlačit.
  editaBr   | 25.06.2020 14:21:50
  Reagovat | URL příspěvku

Téma: Fakultní nemocnice Brno, pracoviště Obilní trh (strana 6)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce