Inzerce
Inzerce
Inzerce

Diskuze: Fakultní nemocnice Brno, pracoviště Obilní trh (strana 5) - diskuze

Přidat textové hodnocení
 • Veliké díky!
  V porodnici jsem byla spokojená téměř se vším. Úžasná porodní asistentka mi vše vysvětlovala, ochotně reagovala na mé prosby. Neměla jsem sepsaný porodní plán - asistentka se mě sama zeptala na mou představu porodu a celou dobu mě v mé touze po přirozeném porodu podporovala. První doba porodní probíhala v co největším soukromí, cítila jsem se bezpečně a porod postupoval rychle. Když na konci první doby porodní přišly komplikace (omotaný pupečník kolem krku - dítě nesestoupilo do porodních cest, porod se na téměř 2 hodiny zasekl) a hrozil porod císařským řezem, asistentka dělala vše proto, aby se dítě mohlo narodit vaginálně, jak jsem si přála (lidská i profesionální podpora - obětí, útěcha, podporovala mě, ať klidně křičím, motivovala mě). Kvůli komplikaci byla postupně k porodu přivolána další porodní asistentka a lékařka - všichni byli úžasní! Na tom, že se dítě nakonec narodilo vaginálně má porodní asistentka obrovské zásluhy a jsem jí za to nekonečně vděčná! Po narození mi dítě bylo dáno na chvilku na břicho (cca. 1 minuta, možná méně) a pak byl přestřižen pupečník a dítě zkontrolováno - kvůli náročnému závěru porodu bylo potřeba zkontrolovat dítě rychle a chápu, že nebylo možné pupečník nechat dotepat. Po krátké kontrole (cca. 3 minuty), která probíhala metr ode mě, mi dítě bylo dáno na břicho a strávili jsme všichni společně (i s manželem) následující 2 hodiny. Poté bylo dítě odneseno k další kontrole - manžel mohl mimino doprovodit. 4 hodiny strávilo dítě na dětském. Měla jsem teplotu a potíže se zašitým nástřihem hráze. Jak to bylo možné, bylo mi dítě předáno do péče. Péče na šestinedělí byla též příjemná, sestry i lékaři ochotní, respektující. Drobnou nevýhodou byly 4lůžkové pokoje, trochu nevzhledné nemocniční prostředí a krátné návštěvní hodiny (ale to je maličkost). Výhrady mám pouze ke kontrolám na ambulanci před porodem - ambulance byla přetížená a kontroly nepříjemné (nedostatek soukromí, spěch, dlouhé čekání). Naopak předporodní příprava byla bezvadná a velmi přínosná - zvlášť kurz o kojení. Jinak s celým průběhem porodu i následnou péčí jsem byla maximálně spokojená! Měli jsme veliké štěstí na úžasné zdravotníky a moc jim (především skvělé porodní asistentce) děkuju!! Z porodu mám krásný zážitek a s vděčností si často vzpomenu na dny, které jsme v porodnici strávili.
  acolta   | 02.03.2017 14:51:08
  Reagovat | URL příspěvku
 • velká spokojenost
  S celým pobytem v porodnici jsem velmi spokojená. Porod proběhl plánovaným císařským řezem, vše mi bylo podrobně vysvětleno a přístup personálu bych velmi vstřícný a milý. Velmi mi pomohl přístup laktačních sester, které to s námi nevzdávaly a pomohly nám se rozkojit. Moc děkuji
  PetraO   | 27.09.2016 11:01:02
  Reagovat | URL příspěvku
 • Porod na Obilňáku super!!!
  Tímto bych chtěla poděkovat celému týmu který dne 15.5.2016 pomohl na svět mé dceři. Hlavně velké poděkování za profesionální práci patří porodním asistentkám paní Evě Bedřichové a paní Kristýně Vráželové.
  Ještě jednou velké díky!!!
  Radka1986   | 13.07.2016 01:15:49
  Reagovat | URL příspěvku
 • Porod na Obilnaku OK!
  Timto bych chtela podekovat predevsim porodni asistentce Bc. Pavle Nagy, ktera udelala neuveritelnou praci a pomohla mi na svet miminku. Pani asistentka byla mila a velice profesionalni.
  Dale velka spokojenost s panem Dr. Martin Szetei a jeste jedne mlade cernovlase doktorce (jmeno si bohuzel nepamatuji).
  Vsem budoucim maminkam doporucuji si napsat porodni plan zahrnujici i peci na sestinedeli (klidne zminte v planu i zakon o zdravotnich sluzbach - 372/2011 paragraf 31, 32, 33, 34).
  Na sestinedeli sestry byly fajn, na laktacnim velka pomoc.
  Spokojenost s polonadstandartnim pokojem - pokoj oddeleny s moznosti prespani tatinka, toaleta, sprcha, lednicka pro 2 maminky dohromady. (Jinak hluk pri splachovani toalety o patro vys...)
  Jedna nevyhoda - neni wifi...
  Dale neverte socialni pracovnici pokud chcete pojmenovat vase miminko neobvyklym jmenem, kdyz vam bude tvrdit, ze jmeno neni v jakemsi 'rejstriku' a ze mate kontaktovat nejakou 80tiletou duchodkyni pro radu, protoze jinak nedostanete Rodny list. Prestoze ten stejny nesmysl vam budou tvrdit pracovnice na Matrice, nenechte se odradit a odvolejte se na matriční zákon č. 301/2000 Sb. paragraf 62, 63... protoze podle zakona staci donest dukaz, ze jmeno existuje (treba v jinych zemich, kontinentech z internetu) a tak nevznikne "pochybnost o pravopisne podobe jmena", tudiz po vas nikdo nemuze chtit "predlozit doklad vydany znalcem". Navic o "rejstriku jmen" neni v zakone ani zminka!
  Doporucuji si vyzadat pisemny duvod v pripade, ze statni pracovnice nechteji vydat rodny list a oznamit jim, ze na jeho zaklade zahajite soudni rizeni. A pamatujte, ze statni pracovnice jsou tu pro nas a placeny z nasich dani!
  Hodne zdaru!:)) 
  jazzy   | 14.09.2015 19:32:32
  Reagovat | URL příspěvku
 • Měsíc a půl na Obilňáku
  V porodnici na Obilním trhu jsem strávila měsíc a půl. Byl to pro mne měsíc a půl plný strachu a hrůzy. Za tu dobu se u mne prostřídali snad všichni lékaři a měla jsem možnost dobře poznat celý systém porodnice. Nikdy jsem ještě recenzi na internet nepsala, ale tohle mi nedá, a tak se chci o svůj příběh podělit.
  Ve 31. týdnu těhotenství jsem byla hospitalizována z důvodu hrozícího předčasného porodu (lehké špinění, krátký čípek, sraženina, časté tvrdnutí břicha). Byl mi podán Tractocil a miminku provedena maturace plic. Po Tractocilu jsem ležela na kapaném magnesiu.
  Nejprve jsem ležela na JIP porodního sálu. Porodní asistentky, které se zde starají o ženy na rizikovém těhotenství, jsou vesměs velice příjemné a ochotné. Staniční sestra tohoto oddělení Mgr. Miloslava Kameníková je člověk na svém místě. Velice mi pomohla, stará se o pacienty jako o ,,vlastní“. Co se týče lékařů, byla jsem velice zklamaná. Tolik arogance bych na tomto místě rozhodně nečekala. Střídají se zde mladé lékařky a lékaři, kterým je naprosto jedno v kolikátém týdnu těhotenství jste, staví se k situaci tak, že rodit ve 31. týdnu těhotenství je v pohodě. Nic o pacientech neví, když se střídají, ani si nepročtou zprávu pacienta. Vyslechla jsem zde i rozhovory lékařů, že se chtějí pacientky ,,zbavit“ a tak jí udělají zátěžový test apod. Po necelých dvou týdnech na tomto oddělení jsem byla přesunuta o patro výš na jiné oddělení, na udržení těhotenství. Zde byli ti stejní lékaři a lékařky. Bohužel už zde nebyly porodní asistentky, ale sestry, které se starají o ženy po porodu. Ty chodily i na náš pokoj. Člověk měl často pocit, že je obtěžuje a že je tam ,,navíc“. Když jsem měla bolesti, trvalo jim velice dlouho, než přišly na pokoj a ještě se tvářily, že je člověk obtěžuje. Lékaři mají snahu po pár dnech vysadit všechny kapačky a poslat člověka domů. Že jsem měla stále kontrakce a to v noci tak silné, že jsem byla otevřená na dva prsty, je opravdu nezajímalo. Horšily se mi i monitory, na kterých občas na pár sekund klesalo miminku srdíčko. Bylo to doprošování, abych mohla v porodnici zůstat a aby udělali maximum pro to, aby moje těhotenství pokračovalo a miminko bylo na monitorech pod dohledem. Poklesy nebyly nijak dramatické, ale bylo potřeba miminko hlídat, aby se mu v bříšku dařilo. Měla jsem ale velké štěstí. Po delší nemoci se do nemocnice vrátila asistentka MUDr. Zuzana Hodická, Ph.D., která je vedoucí lékařkou a která se mne ujala. Jako jediná mi vysvětlila celou situaci, domluvily jsme se na dalším postupu, najednou mne nikdo propouštět domů nechtěl… Díky paní asistentce jsme to dotáhli až do 36. týdne. Porod byl 11. 3. 2015, byl velmi komplikovaný, miminku na monitoru velice poklesly ozvy, a když jsem byla otevřená na 8cm, musela našeho chlapečka paní asistentka vytáhnout kleštěmi. Díky její rozhodnosti a profesionalitě, nám zachránila dítě. Patří jí moje velké poděkování. Stejně tak i paní Mgr. Kameníkové, která také u porodu byla. PA byla Bc. Soňa Švestková, se kterou jsem byla také naprosto spokojená. Po porodu jsem byla dost vyřízená a skvěle se o mne postarala. I jí děkuji. Byla jsem šťastná, že je moje miminko v pořádku.
  Po té vší hrůze jsem netušila, co mne ještě čeká. Po porodu jsem měla hrozné bolesti. Lékařům jsem to říkala stále dokola, že je mi opravdu špatně, že mě porodní rána hrozně bolí… Slyšela jsem stále stejnou odpověď – těžký porod, nemůžete se divit. Za pár dní mi přinesla MUDr. Petrová propouštěcí zprávu. Opět jsem si stěžovala na bolesti, ale nejen že mne nevyšetřila, ani mi nechtěla dát lék proti bolesti. Protože jsem se nemohla udržet na nohách, vyžádala jsem si paní asistentku Hodickou. Ta mne vyšetřila a zjistila, že se mi po porodu vytvořil hematom. Následovala operace, evakuace hematomu pod úplnou narkózou. Operovala mne přímo paní asistentka. Za pár dní po operaci jsme šli domů. Nyní mám měsíc po porodu a dávám se stále dohromady. Můj stav je však již nesrovnatelný. Za pár týdnů budu úplně v pořádku.
  V mém případě naštěstí vše dobře dopadlo. Mám doma zdravého Martínka. Bohužel, však na tohle období strachu a tragický přístup a chování lékařů nikdy v životě nezapomenu. Ještě, že zde byly dvě osoby, které mi zachránily miminko, asistentka MUDr. Zuzana Hodická, Ph.D. a Mgr. Miloslava Kameníková. Patří jim můj obrovský dík.
  Ráda bych vzkázala všem budoucím maminkám, pokud máte nějaký problém, nedejte se. Jenom díky naší neodbytnosti (mojí a mé rodiny) se podařilo moje těhotenství udržet. Je potřeba žádat o vysvětlení situace, o vyšetření, o pozornost tak dlouho, dokud se Vám někdo nezačne věnovat. Většina lékařů je zde velice laxních a nemají špinavé svědomí z toho, když se k Vám obrací zády a posílají Vás s problémem domů. Je to opravdu smutné, ale je to tak. Přeji všem hodně štěstí. Lucie Urbanová
  Luciiii   | 10.04.2015 22:13:59
  Reagovat | URL příspěvku
 • Velice doporučuji!
  Březen 2015
  Pro Obilní trh jsem se nakonec rozhodla po několika doporučeních z mého okolí a nelituji. Cca měsíc a půl před termínem jsem byla přijata na pokoj intermediační péče pro hrozící předčasný porod. Hospitalizace trvala 5 dní a za tu dobu jsem se utvrdila v tom, že bych zde chtěla rodit. Sestřičky i doktorky velice příjemné a profesionální. Už v té době jsme začali řešit porod císařským řezem ze zdravotních důvodů a určili si při dalších kontrolách po propuštění jeho termín. Nakonec jsem byla přijata o 2 dny dříve s rozjíždějícím porodem. Paní doktorka na nočním příjmu (jméno nevím, Slovenka) velice příjemná. Samotný porod císařem a příprava na něj naprosto bez chybičky. Sekce proběhla v epidurálu a po celou dobu jsem byla průběžně seznamována s průběhem, co se bude dít a co se zrovna děje. Anestezioložka si se mnou povídala, abych nevnímala ony nepříjemné tahy spojené se zákrokem. Všichni na sále příjemní, komunikativní, profesionální. Pobyt na pooperačním a následně na šestinedělí také naprosto bez chybičky. Lékaři a sestřičky ochotní zodpovídat jakékoliv dotazy, aniž bych se cítila jako hlupák, který něco neví. Jednu chvíli jsem měla problémy s kojením, ale za pomocí sestřiček jsme to také zvládli. Když si potřebujete odpočinout (i přes noc) nebo odskočit do sprchy, ochotně vám vaše mimčo pohlídají. Co se zázemí týče, určitě by potřebovalo nějakou rekonstrukci (hlavně sprchy), ale pokud jde někomu o profesionální péči a lidský přístup, toto se pro vás stane nedůležité. Takže za mě určitě doporučuji.
  qerose   | 06.04.2015 11:25:45
  Reagovat | URL příspěvku
 • porod cervenec 2014
  Velka spokojenost s porodnici. Obzvlast s porodni asistentkou a sestrickama na novorozeneckym. Ve dve rano jsem si sla pro kapky na prdiky - usmevavy a ochotny sestricky, poradily i s kojenim. Personal celou dobu usmevavej. Za me 99% spokojenost. to 1% byla doktorka na porodnim boxu, ktera nebyla moje krevni skupina - myslim si, ze nebyla nici krevni skupina.... ale to je muj jedinej negativni pocit z celyho porodu a pobytu. a to byl spital narvanej!!!
  Makaronika1+   | 11.07.2014 21:09:32
  Reagovat | URL příspěvku
 • hrůza, už nikdy více
  můsím se podělit o svoji hroznou zkušenost. Do této porodnice jsem byla převezena rychlou v lednu 2014. Byla jsem ve 30 týdnu, masivně jsem krvácela pro placentu previa.Bylo to brzy ráno, na příjmu jipky byla velice mladá lékařka.Na ultrazvuku mimnko dělalo kotrmelce a tato lékářka říkala, jak je to neuvěřitelný. Podle ní nebyl stav závážný. Takových nezkušených lékařek je tam více. Byla jsem prvorodička, neměla jsem zkušenosti a důvěřovala jsem jí. Ale teď už vím, že tato reakce způsobovala ztrátu kyslíku pro miminko vlivem krvácení. Tředí den se uvažovalo o propuštění, stále jsem špinila. Týž den miminko ztratilo ozvy. Byl proveden akutní císařský řez. Následkem ztráty kysliku došlo k závažnému poškození mozku u miminka. Jedenáctý den zemřelo. Tímto apeluji na všechny maminky u kterých nastane problém, ať nenechají rozhodovat o svoje miminka tyto nezkušené mladé lékařky. Je smutné, že na porodní jipce, kde se mají zachraňovat miminka, jsou tak neprofesionální lékaři. Dle mého názoru je tato porodnice továrna na děti.
  blanka32   | 29.04.2014 17:30:01
  Reagovat | URL příspěvku
 • Naprostá spokojenost
  Rodila jsem poprvé, byl to komplikovanější porod koncem pánevním, ale vše proběhlo nad očekávání dobře. Museli jsme vyvolávat, aby malá nebyla "moc velká". Všechno mi vysvětlili a neustále mě kontrolovali. U porodu byl specialista na porod koncem pánevním. Nevím, jaké by bylo rodit hlavičkou, ale mě to přišlo naprosto v pohodě. I s poporodní péčí jsem byla spokojená. Všechno mi ukázali, vysvětlili. Když byl problém, tak mi poradili. Jen teda jídlo by mohli maličko vychytat ... brokolice nebo zelný salát po porodu nebylo zrovna ideální jídlo :-). Ale jinak děkuju moc za všechno. Další dítko budu určitě rodit ve stejné porodnici. Doporučuju.
  stanice13   | 24.02.2014 15:18:47
  Reagovat | URL příspěvku
 • Výborná porodnice
  Poprvé jsem na „Obilňáku“ rodila v únoru 2012. Teď jsem tam rodila znovu – listopad 2013. A dlouho jsem si to po té první zkušenosti rozmýšlela, zda bych neměla rodit jinde. Personál byl tehdy většinou nepříjemný, nedokázali mi poskytnout adekvátní stravu a tudíž jsem byla kvůli potravinové nesnášenlivosti většinu času hlady, s kojením nikdo moc nepomohl, vše se tak nějak odbývalo. Teď v listopadu jsem ale byla jako bych trávila čas v úplně jiné porodnici. Stravu se podařilo bez problémů a bez arogance zajistit, u personálu jsem se nesetkala s ničím negativním ani v jediném případě, dokonce jsme dostali i vlhčené ubrousky pro miminko, úplně jsem byla jako v Jiříkově vidění. Podle mě udělal Obilňák velký krok kupředu. Ano, budova a vybavení je stále předpotopní, ale to není nic, co by se nedalo zvládnout (a třeba ten přístup a pomoc personálu je pro mě osobně mnohem důležitější).
  Porod proběhl v obou případech bez problémů, vždy ctili můj porodní plán do maximální míry.
  Propuštění domů proběhlo dříve než po 72 hodinách (cca po 66 hodinách). Bála jsem se, co mi na to řeknou, zda nebudou chtít podepsat reverz nebo tak (na reverz bych nešla, sama jsem chtěla odejít až když bych měla potvrzené, že je vše ok). Neměla jsem žádné potvrzení od naší pediatry, ta s dřívějším odchodem z porodnice nesouhlasila. Lékařka z pediatrie z porodnice s tím však neměla zásadní problém – že nás tam držet přece nemůže. A především syn ten den ráno již přibral, neměl žloutenku, byl jsem vícerodička, přitom předchozí dítě jsem dlouho kojila… Zkrátka po zhodnocení okolností nám bylo řečeno, že není problém a do dvou hodin už jsme drželi v ruce propouštěcí zprávu. (Naše pediatra nás převzala do péče hodinu po propuštění a taky s tím nakonec problém neměla, že ještě neuplynulo 72 hodin :D).
  Ale zkrátka chci říct, že jsem se tentokrát setkala jen se samými vstřícnými a rozumnými lidmi, pobyt byl velmi příjemný, dokonce jsem chvíli váhala, jestli mám skutečně odejít dřív a nemám tam ještě ten jeden den být, když je to tam tentokrát tak fajn. Rozhodně bych nyní po této zkušenosti Obilňák doporučila!
  kedlubka   | 05.12.2013 07:06:07
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce