Třetí doba porodní (k lůžku)

3. doba porodní začíná porodem plodu a končí porodem plodového lůžka. Po porodu plodu zůstává tento spojený s matkou pupeční šňůrou, kterou je nutno přestřižením přerušit. Na tomto aktu, probíhá-li vše bez obtíží, se může podílet přítomný otec u porodu - může to ještě více umocnit sdílený společný zážitek obou rodičů z porodu.

Autor: As. MUDr. Romana Gerychová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Autor: As. MUDr. Romana Gerychová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související témata

3. doba porodní - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí
  • Velká placenta
    Ahojky,
    narazila jsem na tyto stránky - hledám nějaké info o placentě. Jsem 18+1, a minulý týden v poradně mi Dr. sdělil, že mám velkou placentu, přes půl dělohy. Sice říkal, že je vše v pořádku, ale já se chci dopátrat něčeho konkrétnějšího. Nemáte některá podobnou zkušenost? Mějte prima večer!
    Lekor   | 26.09.2011 20:22:45
    Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Těhotenství

| Verunka Šramková | 06.06.2019, 10:45

Dobrý den, jsem prvorodička a jsem 35+3 tt. Od včerejška mě bolí záda a celé břicho skoro při každém pohybu. Mohla by to být příprava na porod od mého těla? Také strašně málo malá kope, vždy kopala hlavně ráno a večer když jsem ležela na boku, ale ráno už vůbec nekope akorát odpoledne párkrát kopne nebo vidím boule na bříšku jak se hýbe. Po jak dlouhé době nečinnosti bych měla začít plašit a jet na pohotovost kdyby celý den nekopala?
Děkuji za odpověď

Dobrý den, pobolívání v podbřišku je v 36. týdnu již normální a značí připravování se těla na budoucí porod. Pokud se nejedná o pravidelné stahy několikrát do hodiny, pak se o porodní stahy nejedná. Co se týče pohybu miminka, je těžké hodnotit a radit, kdy se znepokojovat či nechat se zkontrolovat lékařem. Obecně platí. že lékaře byste měla  navštívit pokud je výrazná změna v pohybech a aktivitě miminka, na které jste běžně zvyklá. Některé děti se v děloze hýbou hodně, nekteré méně, ale duležitá je změna charakteru pohybu.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 11.06.2019, 21:16
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce