Dobrý den paní doktorko, když u dcery (6 let) naměřím zvýšenou teplotu rtuťovým teploměrem, například 37,1 °C a vidím, že je mírně unavená, ale bez viditelných příznaků nějaké infekční nemoci, je lepší si to zařídit a nechat ji odpočívat doma, než ji klesne teplota pod 37°C, anebo ji můžu dát do kolektivu dětí ve školce /v budoucnu ve škole/? Je teplota u dětí, která mírně překročí těch 37°C nějak nebezpečná pro dětský organismus? U dětí je prý zvýšená teplota vnímána jinak, než u dospělých a dcera je i při vyšších teplotách docela aktivní a moc nepoleží, vyšší teploty pak srážím nurofenem, či panadolem, na nižší zvýšené teploty léky nepoužívám. Co byste, prosím, doporučovala, co se týká návštěvy dětského kolektivu, když teplota u dcery překročí právě tu hranici 37 °C ? Dcera žádnými vážnějšími nemocemi netrpí, mívá jen ty běžné. Děkuji a hezký den. Jeř
Odpověď odborníka:

Dobrý den,
zvýšená nad teplota nad 37 je u malých děti častá. Záleží na klinickém stavu dítěte. Pokud je unavená, doporučuji klidový režim, pokud se jeví normálně, může do kolektivu. Taková teplota není nebezpečná. Pokud teplota přesáhne 38, to je již známka nějakého onemocnění, doporučuji 2 dny sledovat a podávat léky proti teplotě, pokud teplota neklesne, navštívit pediatra.
Pro akci je nutné přihlášení
Pro akci je nutné přihlášení
Související články
Aktuální soutěže
Aktuální testování
Těhotenská kalkulačka
Vypočtěte si v naší těhotenské kalkulačce, kdy Vás čekají ultrazvuky, kdy obdržíte těhotenskou průkazku, kdy se podrobíte triple testu, kdy se vyšetřuje streptokok, kdy se provádí amniocentéza, kdy byste si měla nachystat věci do porodnice, kdy nastupujete mateřskou dovolenou.
TĚHOTENSKÉ E‑MAILY
Zaregistrujte se na Babyonline.cz, uveďte termín porodu a každý týden vám automaticky přijde e-mail s informacemi o vašem těhotenství týden po týdnu a vývoji miminka!
Vybraná anketa
Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?
20 %
14 hlasů
0 %
0 hlasů
9 %
6 hlasů
54 %
38 hlasů
17 %
12 hlasů
Celkem hlasovalo 70 unikátních návštěvníků
Související články

E-book 20x péče o dítě ZDARMA
Mohlo by vás zajímat
Zodpovězené dotazy
Celkem 5 505 zodpovězených dotazů
Dobrý den, mám dvojčátka narozená o 7 týdnů dříve, dnes je jim 10 měsíců a stále se nám nechce lozit... Od čtyř měsíců cvičíme Vojtu. Teď už je ale cvičení nad mé síly, kluci se brání, z daných pozic mi "utíkají". Má takové cvičení vůbec smysl? Kluci se od 6 měsíců přetáčí, plazit se začali mezi 8.-9. měsícem a tohle jim zatím zůstává. Žádná další dovednost se jim nechce. Je ještě nějaká možnost, jak podpořit k lezení? Děkuji za váš čas!
Doporučuji pokračovat ve cvičení - jak Vám to čas a děti dovolí, cvičení podporuje rozvoj a zapojování správných svalových skupin k danému pohybu - tedy i k lezení. U předčasně narozených dětí jde rozvoj pohybu pomaleji, vytrvejte. Doporučuji kontrolu na rehabilitaci.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, můj teď už 15 týdenní syn má už přes 5 týdnů rýmu, tedy spíše pořádně ji měl 3 týdny, byl nachlazen, dostal antibiotika do nosu Pamycon. Ten mu to zmírnil, ale nevyléčil. Paní doktorka nám pak řekla, ať koupíme sprej Nasodrill, ale ten mi přijde, že nepomáhá. Hlavně z nosu už nejde nic vysát, ale furt slyším, jak má nos ucpaný, občas i problémy s pitím, protože nemůže pořádně dýchat. Paní doktorka tvrdí, že ty miminka to tak mají, že chrčí, ale ani ho neviděla, pred týdnem řekla, že zahleněný je teď jen po telefonu, že to nic nebude... Už nevím, co vyzkoušet, abych malému ulevila. Paní doktorka se mnou mluvila jak s nějakou hysterickou ženskou, která plaší kvůli rýmě, ale on ji opravdu má, sice mu z nosu neteče, ale drží se mu to někde v zadu. Prosim poraďte, děkuji.
Děti v tomto věku mohou být zahleněné dlouhodobě, pokud ale zahlenění brání kojení, doporučuji vyšetření ORL.

Pro akci je nutné přihlášení