banner
Monule1985 22. 02. 2017

Dobrý den, mám desitiměsíčního chlapečka a máme problém s nočním spánkem. Večer mi usne kolem osmé, ne-li deváté hodině u prsa. Poté ho dám do postýlky a za 2 hodiny, někdy za 3, je opět vzhůru. Vezmu ho, přiložím k prsu a během 5 min zase usne, ale moc nepije, jenom ho tak dudlá. Cumel nechce a z flašky také nepije. Když měl 3-4 měsíce, tak měl růstový spurt a spinkal s námi v posteli. Od šestého měsíce ho učím spát v postýlce a nic. Dál bez prsa neusne. Jídelníček: na snídani má ovesnou krupičku, na svačinu mateřské mléko, na oběd maso, masozeleninové jídlo, na svačinu jogurt, svačinka hamánek s tvarohem a ovocem a večer před spaním krupici. Prosím, prosím Vás o radu, jak ho naučit spát v postýlce celou noc.

Odpověď odborníka:

pediatr

Bohužel u desetiměsíčního dítěte usínání a spánek v noci u prsu je zlozvykem, v tomto věku po večerní kaši by měl dostat tekutinu - čaj, vodu, ovocnou šťávu ředěnou 1:1 vodou, v noci 1 - 2x mléko - t.j. kojení, ale jinak prso ne. Sama píšete, že jen dudlá. Odnaučování jde velmi pomalu a chce velkou trpělivost. Nabídněte tekutinu - lžičkou, injekční stříkačkou, pítkem, ale ne prso. Bude to chvíli trvat, zlozvyky se odnaučují těžko a pomalu.

Sdílejte reakci

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

17 %
11 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
5 hlasů

58 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Zodpovězené dotazy

Celkem 5 495 zodpovězených dotazů

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Dcera nyní prožívá osmý měsíc a začala se častěji v noci budit. Obvykle dostává jednu láhev mléka mezi třetí a čtvrtou v noci a usne a budí se okolo sedmé ráno. To se nyní posunulo, už asi tři týdny bývá vzhůru jednou nebo dvakrát před půlnocí, kdy jí stačí dát dudlík a spí dál a pravidelně je vzhůru mezi jednou a druhou hodinou.Zuby má zatím dva spodní. Koupu o půl sedmé, má svoje rituály a usíná v 19:00 h ve své postýlce, ve svém pokoji. Přes den jí téměř plné porce. Také má dva denní spánky dopoledne a odpoledne. Je schopna prospat dvě hodiny dopoledne a dvě hodiny odpoledne. Může to mít vliv na noční spánek?Začala také lézt. Je nutné posunutí večerky? Může to být pouze vývojová fáze, kterou není potřeba řešit? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, častější buzení v tomto věku je běžné, problém neřešte.

Dobrý den, paní doktorko, chtěla jsem se zeptat, zda spaní dnes již 19 měsíční dcery ve zvýšené poloze nezpůsobí nějaký problém s vývinem páteře. Máme klín pod matraci, výška klínu je pouze 5 cm, takže se jedná o mírný sklon. Dcera neblinká, ale nechci ji dávat polštářek, protože to je ještě čas, takže místo toho nechávám klín pod matraci. Rýmu jsme zatím neměli, ale přijde mi, že se ji takto lépe spinká. Nikde jsem nenašla informaci o dlouhodobém používání klínu. Až půjde do své první postele, pořídím ji klasický dětský polštářek. Děkuji za vaši odpověď.

Dobrá den. Není problém, dcera může spát ve zvýšené poloze.

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Set 5 dětských knížek 0–8 let

Předškolní vzdělávání
Včetně jediné komplexní předškolní přípravy s mnoha praktickými aspekty pro život. Předejte svému dítěti jedinečné kvalitní know-how lékařky-vzdělavatelky s vysokými nároky na všeobecné vzdělání. „Na prvních 6 letech extrémně záleží,“ říká Jana Martincová, matka ADHD dítěte, díky kterému se stala autorkou a vydavatelkou, a své dítě tak posunula ve vývoji.
cena pouze u nás: 1 425 Kč
Set 5 dětských knížek pro chytré hlavičky