Inzerce
Inzerce
Inzerce

Slabá menstruace při užívání HA

Dobrý den. Užívám 4. Rokem hormonální antikoncepci. Prášky beru každý den, snažím se přibližně ve stejnou dobu, ale někdy se to samozřejmě nepodaří. O co jde. Ve středu a v sobotu jsem měla pohlavní styk. Včera mi přišla menstruace, příznaky klasické - bolest hlavy den předem, bolesti břicha. Ale oproti mému normalu, kdy první dva dny krvácím silně, je to teď celkem slabé. Krev je pořád světle a jasně červená, žádné kusy. Přirovnala bych to k talovému 3.- 4. Dnu. Myslím, že pro nekoho je tato intenzita krvácení normální, ale já jsem opravdu první dva dny zvyklá téměř na vykrvácení. Otázka: Nemůžu být těhotná? Myslím, že pravděpodobnost je opravdu velmi malá, ale chci se ujistit. Poslední měsíc jsem byla dost ve stresu, měla jsem zkoušky a ty jsem udělala právě minulý týden v úterý. Myslíte, že to může být tím? Občas se mi stane, že první den je menstruace trochu slabší, ale druhý se to většinou rozjede. No a dneska nic moc, pořád stejne. Tak mám trochu strach. Děkuji za odpověď, doufám, že mě uklidnite. Hezký den.

Dobrý den, ujištění přes korespondenci bohužel nabídnout nedokážu, avšak otěhotnění je v tomto případě spíše málo pravděpodobné. Menstruační cyklus je velmi ovlivnitelný mírou psychického vypětí, stresu či fyzickou zátěží. Pravděpodobně se na Vašem menstruačním cyklu mohl podepsat stres za poslední období (zkoušky, ...). Užívání antikoncepce každý den přesně ve stejnou dobu je základem její efektivnosti. Je možné také provést těhotenský test. Hezký den.

MUDr. Andrea Liszková | Babyonline | 29.06.2020, 08:35
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce