Inzerce
Inzerce

rodicovsky prispevek

Dobry den,
chtela bych se optat,kdyz mi skonci rodicak tak muzu nastoupit do prace jako by a doktor mi tedy muze napsat neschopenku,nebo to takto nefunguje?a z ceho budu platit najem a naklady jine,na bydleni atd?ani socialka nic nedava ?
diky moc
viz nize
pokud máte zdravotní pojištění se zaměstnavatelem vyřešeno do ledna a v únoru už budete na mateřské dovolené, nemusíte to tedy řešit a nemusíte prodlužovat rodičovský příspěvek. Po ukončení rodičovského příspěvku budete tedy dál na neplaceném volnu už bez vyplácené dávky až do nástupu na mateřskou dovolenou a peněžitou pomoc v mateřství. Na náhradu mzdy za pracovní neschopnost od zaměstnavatele ani nemocenské od OSSZ nemáte po dobu neplaceného volna nárok.
Dobrý den,
ano, po dočerpání rodičovského příspěvku budete na neplaceném volnu bez příjmu.

Dobrý den, 

abyste mohla čerpat nemocenské, nemůžete být na neplaceném volnu ani rodičovské dovolené (rodičovský příspěvek čerpat lze), tedy musela byste se dohodnout se zaměstnavatelem na zrušení dohodnutého neplaceného volna. Záleží pak také na lékaři, jestli by Vám vystavil neschopenku. Pro rodiny s nízkými příjmy existují dávky státní sociální podpory (příspěvek na bydlení, přídavek na dítě) a dávky hmotné nouze, u kterých záleží na příjmech dalších členů domácnosti a dalších okolnostech. Informace o jednotlivých dávkách Vám poskytne úřad práce.

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 02.08.2020, 10:37
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce