Dobrý den,kožní lékařka mi předepsala Prothazin na alergickou reakci na oční kapky Kanamycin, kterém jsem užívala na zánět rohovky. Diagnóza byla: celotělově urtikariální plochy a erytem a otok víček a rukou. Otok i vyrážka po injekci už relativně polevily, nicméně Prothazin mám užívat i přesto do další kontroly. Zatím jsem jej neužila, protože v příbalovém letáku je uvedeno, že se nesmí brát v prvních třech měsících těhotenství. V současné době jsem cca v 6 tt, je bezpečné tento lék brát? Můj gynekolog má bohužel dovolenou, proto píšu dotaz sem.Děkuji a přeji hezký den
Odpověď odborníka:

Dobrý den, krátkodobé užívání Prothazinu (několik dní) určitě vývoj plodu negativně neovlivní
Pro akci je nutné přihlášení
Pro akci je nutné přihlášení
Související články
Aktuální soutěže
Aktuální testování
Těhotenská kalkulačka
Vypočtěte si v naší těhotenské kalkulačce, kdy Vás čekají ultrazvuky, kdy obdržíte těhotenskou průkazku, kdy se podrobíte triple testu, kdy se vyšetřuje streptokok, kdy se provádí amniocentéza, kdy byste si měla nachystat věci do porodnice, kdy nastupujete mateřskou dovolenou.
TĚHOTENSKÉ E‑MAILY
Zaregistrujte se na Babyonline.cz, uveďte termín porodu a každý týden vám automaticky přijde e-mail s informacemi o vašem těhotenství týden po týdnu a vývoji miminka!
Vybraná anketa
Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?
17 %
11 hlasů
0 %
0 hlasů
8 %
5 hlasů
58 %
38 hlasů
18 %
12 hlasů
Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků
Související články

Míša 29. týden těhotenství: Čeká mě hospitalizace v nemocnici
Mohlo by vás zajímat
Zodpovězené dotazy
Celkem 5 495 zodpovězených dotazů
Dobrý den - jsem měsíc těhotná - mám šílený suchý kašel už týden a k tomu teď teploty- co si mohu koupit za léky? Děkuji Světlana
Dobrý den, na kašel si můžete koupit cokoliv volně prodejného na suchý kašel (lékárnice poradí). Na teploty možno Paralen od 38 st. C - 1 tabletku á 6 hodin.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, paní doktroko. Včera jsem psala ohledně antibiotik Dalacin. Teplota klesla, ale gynekolog trvá na nasazení Dalacinu z důvodu, že se tahaly nervy ze zubů a zánět se mohl dostat do krve a ohrozit miminko. Já mám ale taky pocit, zda antibiotika Dalacin v prvním trimestru nejsou pro něho větší hrozbou. Poraďte, nasadit nebo nenasadit? Děkuji.
Dobrý den, moje odpověď je stále stejná. Jen na základě mírně zvýšené teploty bych antibiotika nenasazovala. Před léčbou bych doporučovala krevní testy k vyloučení zánětu. Pokud v těle zánět je, zánětlivé parametry budou zvýšené. Pokud budou v normě a vy nemáte jiné potíže, antibiotika bych nenasazovala. Nejsem ovšem váš lékař a neznám všechny podrobnosti vašeho stavu, jedná se pouze o názor na základě skutečností, které jste mi popsala.
Pro akci je nutné přihlášení