Porod v 36.týdnu těhotenství

Dobrý den,kamarádka před měsícem v 36tt porodila mrtvou holčičku.Umřela ji v bříšku.Vsechna vyšetření v těhotenství byli v pořádku.V pitevní zprávě má napsáno.Dite umírá mechanismem intrautrinnu asfexie jejiz příčiny se pitvou ani vyšetřením placenty nepodařilo zjistit.Kamaradka kouřila,a teď má těžké deprese.Ze holčičku zabila.V pitevní zprávě má napsané že kouřila.Take placenta vážila jen necelych 300g. Podle mě neumřela na následek kouření,to by pitva prokázala ne?Prosím o zodpovězení otázky.Pri předání pitevní zprávy ,říkala doktorka, že nikdo neví co se stalo, že dítě bylo zdravé. Chtela bych kamarádce pomoct. Prosim o zodpovězení otázky děkuji moc.

Dobrý den, záleží na tom, kolik cigaret vaše kamarádka kouřila. Pokud např. 10 a více, pak to spolu s dalšími faktory mohlo přispět k intrauterinnímu umrtí. Pokud ale byla příležitostným kuřákem, pak toto samo o sobě by pravděpodobně umrtí nezpůsobilo. Jinak obecně příčin nedostatečné funkce placenty, která byla pravděpodobně příčinou (placenta byla menší a nic jiného se nezjistilo), může být celá řada.

 
MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 17.02.2020, 09:32
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×