Dobrý deň, snažíme sa o bábätko, druhý mesiac beriem Duphaston od 15 do 25 dna cyklu. Teraz som ho začala brať a hneď na to som začala špiniť a teraz sa mi už akoby rozbehla menštruácia. Normalne by mi mala prísť až 14.12. , no teraz to začalo 5.12, môže toto spôsobovať duphaston? Mam to brať ako novy cyklus? Predtym som mala presne 28 dňový cyklus, presný ako hodinky, nemám žiadne problémy a neberiem žiadne iné lieky. Môže ísť aj o uhniezdovanie vajicka, ked uz zo mna ide cista krv? Ďakujem za radu, môj gynekológ je nedostupný.
Odpověď odborníka:

Dobrý den, jakákoliv nepravidelnost krvácení může značit těhotenství - udělejete si tedy cca 14 dní po oplozující souloži těhotenský test. Pokud jste měla pravidelný 28 denní cyklus a žádné potíže, pak tedy příliš nerozumím nutnosti užívání Duphastonu, ale rozhodně vám neublíží. Pokud by se jednalo o slabé zakrvácení např. 2 dny, pak toto jako normální menstruaci neberte a začnete 15. den počítat až od menstruace, která by měla přijít po dobrání.
Pro akci je nutné přihlášení
Pro akci je nutné přihlášení
Související články
Aktuální soutěže
Aktuální testování
Těhotenská kalkulačka
Vypočtěte si v naší těhotenské kalkulačce, kdy Vás čekají ultrazvuky, kdy obdržíte těhotenskou průkazku, kdy se podrobíte triple testu, kdy se vyšetřuje streptokok, kdy se provádí amniocentéza, kdy byste si měla nachystat věci do porodnice, kdy nastupujete mateřskou dovolenou.
TĚHOTENSKÉ E‑MAILY
Zaregistrujte se na Babyonline.cz, uveďte termín porodu a každý týden vám automaticky přijde e-mail s informacemi o vašem těhotenství týden po týdnu a vývoji miminka!
Vybraná anketa
Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?
17 %
11 hlasů
0 %
0 hlasů
8 %
5 hlasů
58 %
38 hlasů
18 %
12 hlasů
Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků
Související články

Menstruace v těhotenství
Mohlo by vás zajímat
Zodpovězené dotazy
Celkem 5 495 zodpovězených dotazů
Dobrý den, chtěla bych se s Vámi poradit ohledně gynekologického problému. Den před menstruací jsem měla pohlavní styk, kdy došlo k "ejakulaci do pochvy". Nyní mám již dva dny zpoždění. Mám jinak zavedené nitroděložní tělísko - to malé, pro ženy, které ještě nerodily. Chtěla bych se zeptat, je zde nějaká pravděpodobnost otěhotnění den před menstruací a s tělískem? Mockrát děkuji za odpověď, Markéta
Nitroděložní tělísko brání otěhotnění po celou dobu zavedení bez ohledu na menstruační krvácení.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, chci se zeptat, v pátek mi bylo po 5 letech vyndáno nitroděložní tělísko a už třetí mám hnědý výtok bez zápachu. Chci se zeptat, zda je to pořádku.
Dobrý den, hnědý výtok může být špinění po vytažení tělíska, nijak se tím nemusíte znepokojovat. O infekci se pravděpodobně nejedná.
Pro akci je nutné přihlášení