Dobrý den, trápí mě zápach moči po rybách. Pobolívá mě aji v podbřišku a křížové oblasti. Vyšetření moči mi dělali před měsícem - kyselina močová má hodnotu 128, ale neřešilo se to, tak nevím, zda to může být z toho nebo to má souvislost s ženskými věcmi, když mívám tuhý bílý výtok. Dávám si aji urologický čas, ale nezabírá. Nevím, co mám dělat, trápí mě to. Děkuji za odpověď.
Odpověď odborníka:

Dobrý den, pokud se jedná opravdu o zápach moči, pak vám bohužel nejsem schopna poradit - nejsem urolog. Pokud má výtok zápach po rybách, pak se může jednat o infekci gardnerella vaginalis. Domluvte se tedy se svým gynekologem, ať vám provede stěry z pochvy k vyloučení této infekce.
Pro akci je nutné přihlášení
Pro akci je nutné přihlášení
Související články
Aktuální soutěže
Aktuální testování
Těhotenská kalkulačka
Vypočtěte si v naší těhotenské kalkulačce, kdy Vás čekají ultrazvuky, kdy obdržíte těhotenskou průkazku, kdy se podrobíte triple testu, kdy se vyšetřuje streptokok, kdy se provádí amniocentéza, kdy byste si měla nachystat věci do porodnice, kdy nastupujete mateřskou dovolenou.
TĚHOTENSKÉ E‑MAILY
Zaregistrujte se na Babyonline.cz, uveďte termín porodu a každý týden vám automaticky přijde e-mail s informacemi o vašem těhotenství týden po týdnu a vývoji miminka!
Vybraná anketa
Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?
17 %
11 hlasů
0 %
0 hlasů
8 %
5 hlasů
58 %
38 hlasů
18 %
12 hlasů
Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků
Související články

37. týden těhotenství: A problémy s ledvinou!
Mohlo by vás zajímat
Zodpovězené dotazy
Celkem 5 495 zodpovězených dotazů
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co mám dělat, když jsem dostala menstruaci dřív při užívání antikoncepce - zůstaly mi ještě 3 tabletky. Nevím teda, zda je to jenom špinění, ale pocity mám jako při menstruaci. Včera jsem myslela, že je to jen nějaký hnědý výtok. Dnes druhý den mám hnědý výtok a k tomu aji trochu krve. Jenže momentálně se léčím na zápal močových cest, může to krvácení nějak souviset s těmi močovými cestami? Mám pokračovat nadále v užívání antikoncepce? Když by to případně byla opravdu menstruace, jak to potom mám řešit po 7 denní pauze?
Dobrý den, antikoncepci užívejte dle návodu bez ohledu na špinění či krvácení. Menstruace nemusí vždy nastat přesně v sedmidenní pauze. Tabletky doberte a po sedmidenní pauze opět nasaďte. Vaše onemocnění močových cest může mít na nepravidelné krvácení vliv, takže se ničeho neděste.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, jsem těhotná (35+2). Jsem po 3 ledvinových kolikách, kdy mi bylo sděleno, že kamínek tam zřejmě stále mám, ale rentgen a rozbití budou dělat až po porodu po šestinedělí. Poslední koliku jsem měla 2.2.2017, kdy jsem ležela 4 dny v nemocnici na kapačkách - zavodnění, léky na bolest + buscopan. Po propuštění mi dali tablety Buscopan, kdyby mě to doma zase chytlo. Od 19.2.2017 jsem měla tři dny bolesti - nešlo rozeznat, zda jsou to bolesti menstruační (spojitost s porodem) nebo močového měchýře, pálení jsem při močení nepociťovala. Ale třetí den jsem měla moč rudou, na kontrole mi řekli, že je krev v moči na 3 křížky. Dále mě vycévkovali a potvrdila se opět krev i bílkovina v moči obojí na 3 křížky, leukocyty negativní a dále nějaký další údaj prý nešlo hodnotit (sděleno mi po telefonu doktorkou). Prý si mám vzít při bolestech Buscopan, v nejhorším přijet do nemocnice na kapačky. Léky jsem nedostala žádné. Výsledky laboratorní z moče a krve budou až za týden, kdy mám přijít na kontrolu. Chci se zeptat, zda je tento postup normální. Vysoké stádium těhotenství, žádné léky a každý den mám stále krvavou moč a bolesti močového měchýře takové, že chvílemi nemůžu ani chodit. Děkuji za objasnění, případně radu, jak dále postupovat. PS: chodím již do poradny do nemocnice, kde takto postupují.
Dobrý den, předesílám, že toto je otázka spíše pro urologa. Nevím, zda jste někde na urologii sledovaná a zda Vám tato vyšetření prováděli na urologii či gynekologii. U nás jsou pacientky s opakovanými kolikami na urologii sledované. Pokud máte krev v moči a hlavně bolesti v oblasti močového měchýře, mohlo by se jednat o zánět močových cest. Ale pokud nemáte horečky, pak je lepší počkat na výsledky kultvace z moči a do té doby pouze dostatek tekutin, analgetika. Jinak by bylo vhodné vzhledem k Vaším opakujícím se potížím porod vyvolat po 38. týdnu. Tím by se mělo vše vyřešit.
Pro akci je nutné přihlášení