banner
Denhan 13. 12. 2017

Dobrý den, mám dotaz. Je mi 18 let a před dvěma měsíci jsem ze zdravotních důvodů vysadila antikoncepci. Následující měsíc jsem menstruacu dostala tak, jak jsem ji dostat měla, ale tenhle měsíc se menstruace nedostavila a dnes je to 4 den, navíc mne začaly bolet bradavky, což jsem nikdy před tím neměla. Těhotenský test jsem si ještě nedělala, protože po pohlavním styku kondom kontroluji a nikdy prasklý nebyl. Bojím se ale, že i tak došlo někde k chybě. Mou otázkou ale je, jestli to nemůže být spíše následkem vysazení antikoncepce? Předem děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, meškání menstruace o 4 dny je stále ještě považováno za normu (cyklus 28 dní +- 7 dní je norma), takže se nemusíte zneklidňovat. Těhotenství se samozřejmě vyloučit nedá nikdy - proto tedy doporučuji vyloučit jej těhotenským testem. Pokud se těhotenství vyloučí, pak vyckejte, menstruace se jistě dostaví.

Štítky: #menstruace
Sdílejte reakci

Vybraná anketa

Souhlasíte s omezením odkladů za současného zrušení přípravných tříd?

25 %
17 hlasů

69 %
47 hlasů

6 %
4 hlasy

Celkem hlasovalo 68 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Související články

Cesta Barči k miminku po zamlklém těhotenství

Cesta Barči k miminku po zamlklém těhotenství

Baru, certifikovaná poradkyně symptotermální metody a autorka projektu Za lepší menstruaci, otevřeně sdílí svou cestu k vytouženému těhotenství. Po zkušenosti se zamlklým těhotenstvím a dalších nelehkých chvílích se jí nyní plní sen, čeká miminko!

Mohlo by vás zajímat

Zodpovězené dotazy

Celkem 5 547 zodpovězených dotazů

Dobrý den, chtěla bych se s Vámi poradit ohledně gynekologického problému. Den před menstruací jsem měla pohlavní styk, kdy došlo k "ejakulaci do pochvy". Nyní mám již dva dny zpoždění. Mám jinak zavedené nitroděložní tělísko - to malé, pro ženy, které ještě nerodily. Chtěla bych se zeptat, je zde nějaká pravděpodobnost otěhotnění den před menstruací a s tělískem? Mockrát děkuji za odpověď, Markéta

Nitroděložní tělísko brání otěhotnění po celou dobu zavedení bez ohledu na menstruační krvácení.

Dobrý den, chci se zeptat, v pátek mi bylo po 5 letech vyndáno nitroděložní tělísko a už třetí mám hnědý výtok bez zápachu. Chci se zeptat, zda je to pořádku.

Dobrý den, hnědý výtok může být špinění po vytažení tělíska, nijak se tím nemusíte znepokojovat. O infekci se pravděpodobně nejedná.

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Set 5 dětských knížek 0–8 let

Předškolní vzdělávání
Včetně jediné komplexní předškolní přípravy s mnoha praktickými aspekty pro život. Předejte svému dítěti jedinečné kvalitní know-how lékařky-vzdělavatelky s vysokými nároky na všeobecné vzdělání. „Na prvních 6 letech extrémně záleží,“ říká Jana Martincová, matka ADHD dítěte, díky kterému se stala autorkou a vydavatelkou, a své dítě tak posunula ve vývoji.
cena pouze u nás: 1 759 Kč
Set 5 dětských knížek 0–8 let