Inzerce
Inzerce
Inzerce

Nárok na mateřskou u druhého dítěte?

Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat zda budu mít nárok na mateřskou v tomto případě viz. níže a zdali je možné čerpat Rodičovsky příspěvek do 4let věku dítěte a přitom se vrátit na stejnou pozici i stejný úvazek jako před mateřskou.

Příklad.

Malá se narodila 6/2021 Rodičovská dovolená mi běží do 5/2024. Rodičovský příspěvek mám až do 4 let věku dítěte. Rada bych v práci požádala o neplacené volno do 12/2024, pak bych se vrátila zpět do práce jako před těhotenstvím a během toho budu pobírat rodičovský příspěvek a chtěla bych druhé dítě tak musím otěhotnět, tak aby mi vycházel nástup na mateřskou ještě před 4 rokem malé? Kdybych nastupovala na mateřskou po 4 roku malé,tak už nemám nárok na mateřskou?

Předem děkuji za odpověď.

Nicol.

Dobrý den,

nárok na mateřskou dovolenou a peněžitou pomoc v mateřství (PPM) byste měla i po 4. narozeninách staršího dítěte.  Rozdíl je pouze v tom, že při trvání stejného zaměstnání a nástupu na další PPM do 4 let předchozího dítěte, se použije pro výpočet další PPM vyměřovací základ pro předchozí PPM, pokud je vyšší než aktuální. Po 4. narozeninách se toto porovnání neprovádí, vychází se z aktuálního vyměřovacího základu.

Ing. Lenka Poláková | Babyonline | 31.01.2023, 10:20
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
×