Jsem těhotná bez práce a partnera

Dobrý den. Chci se zeptat... Jsem ve čtvrtém týdnu těhotenství. Do pondělí mám čas rozmyslet co bude dál. Přítel mě včera vyhodil. Je závislý na marihuaně a já mu dala na výběr. Buď rodina nebo tráva. Vyhodil mě s tím že doufá že potratim atd. Teď nekomunikuje. Nemám odpracovaný ani rok doposud jsem dělala na dpp a teprve před týdnem jsem podepsala hpp na dobu neurčitou ale s 3mesicni zkušební dobou s tím že dělám v zemědělství takže jakmile oznámím že jsem těhotná musím být doma. Prozatím žijí u rodičů ale tady nemůžu být věcné moje máma je v insolvence a má malou holčičku a s jejím přítelem nevychazim už vůbec. Absolutně nevím co dělat. Na co mám vlastně nárok a na co ne? Když si dítě nechám nebudu s ním moc kde žít a z čeho žít... Je mi 18 let. Dítě pryč dát nechci ale nevím co dál. Děkuji za každou radu.

Dobrý den, na Váš dotaz jsem odpověděla v předchozím příspěvku. Zkuste svou situaci probrat s někým podrobně, nejlépe osobně, případně telefonicky. Můžete se obrátit na sociální odbor městského úřadu nebo vyhledat nějakou neziskovou sociální poradnu ve Vašem okolí. Případně si o problému můžete popovídat na některé lince pomoci. Některé organizace se specializují přímo na těhotné ženy a ženy s dětmi v obtížné situaci. Bezplatnou linku pomoci pro tyto situace provuzuje například Hnutí pro život, tel: 800 108 000.

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 06.12.2018, 17:49
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce