banner
Gejbina6 14. 11. 2018

Dobry den,18.10.2018 jsem vysadila HA. Po cca tydnu od vysazeni jsem si zacala merit bazalni teplotu. Od vysazeni se zatim jeste nedostavila menstruace. Podle grafu mi prijde,ze tehotna bych klidne byt mohla, ze probehla i ovulace. Moc to nepoznam, brala jsem HA asi 6 let bez pauzy. Jeste bych rada zminila, ze 3.11 jsem odletela do Asie,tak jestli ta vyse teploty nemuze byt zpusobeno i tim. Dekuji moc za odpoved,Gabina

Odpověď odborníka:

Dobrý den, odlet do jiného zeměpisného pásma samozřejmě může způsobit rozkolísání hormonálních hladin a tedy i bazální teploty. Pokud nemůžete vyloučit thotenství, pak si udělejte těhotenský test. Pokud bude negativní, pak vyčkávejte. Pravděpodobně je vše způsobeno změnou prostředí.

Sdílejte reakci

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

17 %
11 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
5 hlasů

58 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Související články

Mohu být těhotná?

Mohu být těhotná?

Zatímco část žen na tomto portálu dychtí a prahne po co nejrychlejším otěhotnění a zdárném donošení miminka, nám téměř denně chodí na e-mail dotazy se stejným jmenovatelem – čiší z nich strach a obavy z nechtěného těhotenství.To chápeme. Vždy není nejvhodnější období na to mít dítě. Co nás ovšem nepřestává udivovat, tak možná opakované je...

Mohlo by vás zajímat

Zodpovězené dotazy

Celkem 5 495 zodpovězených dotazů

Dobrý den, chtěla jsem se vás zeptat, v neděli jsem měla ovulaci a zároveň pohlavní styk. Za jak dlouho si můžu udělat těhotenský test? Děkuji mnohokrát Milerova Daniela.

Milá Danielo, těhotenský test má smysl si provést až tak 2-3 dny po datu očekávané menstruace, přikládám proklik na příslušný text: http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/tehotensky-test#tehotensky-test2. Přeji krásný večer, Jana Martincová

Furolin
avatar Veronika606 19. 10. 2016

Dobry den,mám zánět močového měchýře, včera jsem byla u praktického lékaře, předepsal mi antibiotika Furolin. Úplně jsem ale zapomněla sdělit mu zásadní věc, že se s přítelem snažíme o miminko. Sice teprve od 9. 10.,ale i tak mám strach. Na těhotenský test je ještě brzy. Včera jsem snědla prášky Furolin tři, dnes uz žadny, s tím, ze si zítra zajdu raději pro jiné. Chtěla jsem se zeptat, jestli by ty tři prášky mohly nějak plodu uškodit i v tak raném stádiu těhotenstvi (pokud tedy vůbec těhotna jsem ). Byla jsem dnes i u gynekologa, tam mě ale k lékaři sestra bez objednání nepustila, prevenci mám u něj až v listopadu. Proto zkouším psát sem. Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den, rozhodně kvůli snaze o těhotenství léky neměnte. Za prvé ani nevíte, zda jste vůbec těhotná. Na první pokus by to byla celkem náhoda. Za druhé i kdybyste byla těhotná, v prvních 14 dnech, kdy se oplozené vajíčko teprve posouvá do dělohy a uhnízduje, nemají tyto věci žádný vliv. Většina žen ani neví v tomto stádiu, že je těhotná, užívají různé léky a chovají se stejně, jako před těhotenstvím.

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Set 5 dětských knížek 0–8 let

Předškolní vzdělávání
Včetně jediné komplexní předškolní přípravy s mnoha praktickými aspekty pro život. Předejte svému dítěti jedinečné kvalitní know-how lékařky-vzdělavatelky s vysokými nároky na všeobecné vzdělání. „Na prvních 6 letech extrémně záleží,“ říká Jana Martincová, matka ADHD dítěte, díky kterému se stala autorkou a vydavatelkou, a své dítě tak posunula ve vývoji.
cena pouze u nás: 1 425 Kč
Set 5 dětských knížek pro chytré hlavičky