Inzerce
Inzerce
Inzerce

Dovolená po rodičovské dovolené

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně nároku na dovolenou. Na mateřskou dovolenou jsem nastupovala v listopadu 2020. Teď mi končí a zažádala jsem u zaměstnavatele o vyplacení dovolené z minulého roku (zbývá mi tam 136 hodin) a následně nástup na rodičovskou dovolenou (do 3 let dítěte). Chtěla jsem se zeptat, zda mi během rodičovské dovolené vzniká nějaký nárok na klasickou dovolenou, jako bych byla v práci? Samozřejmě počítám s nějaký krácením. Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,
v letošním roce se Vám jako výkon práce pro nárok na dovolenou započítává doba čerpání mateřské dovolené a dovolené v plném rozsahu. Rodičovská dovolená je částečně započitatelná překážka v práci. Započítává se maximálně v rozsahu 20 týdnů (přesněji dvacetinásobku stanovené týdenní pracovní doby) při splnění podmínky, že mimo dobu částečně započitatelných překážek v práci odpracujete alespoň 12 týdnů (přesněji dvanáctinásobek stanovené týdenní pracovní doby). Tuto podmínku letos splňujete započítáním mateřské dovolené, takže Vám letos vznikne nárok na poměrnou část dovolené i za dobu rodičovské dovolené. Za kalendářní rok, ve kterém budete po celý rok čerpat rodičovskou dovolenou, Vám nárok na dovolenou nevznikne.

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 10.05.2021, 21:49
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce