Inzerce
Inzerce
Inzerce

Cestování - jachta 3.-4. měsíc těhotenství

Těhotenství | kejsin | 10.06.2021, 11:29

Dobrý den, ráda bych se zeptala na dotaz ohledně cestování při těhotenství, jsem nyní začátek 9. týdne, za 2 týdny máme jet na firemní dovču na týden na jachtu do Chorvatska. Chci se zeptat, zda je to vhodné?

Je mi 24, první těhotenství, ivf kvůli endometrióze, první ET vyšel, srdíčko bije, nemám nevolnosti, jen únava, od začátku ani kapka krve, cítím se moc dobře, mám nasazený od doktora utrogestan 3*den, nikdy jsem těhotná předtím nebyla, nadváhu nemám.

Jednalo by se o 7 dní dovolenou na jachtě, každý den zastavuje v přístavu. Moc jsem se na odpočinek těšila, ale doktorka mě odrazuje, prý kvůli houpání lodi. Tak nevím. Nechci děťátku ublížit. Upřímně mě ani nenapadlo, že týden volna ve stínu na moři by mohlo uškodit. Je pravda, že na jachtě jsem nikdy nebyla, ale celkově nemám problém s nevolnostmi ani normálně ani teď, když jsem těhotná. Tam pojedeme autem a v půli cesty zastávka a přespání u jezera.

Myslíte,že je to vhodné nebo radši nejezdit - proč?

Moc děkuji za odpověď

Dobrý den, chápu, že se cítíte naprosto v pořádku a stejně tak momentálně probíhá i Vaše těhotenství a to je moc dobře. Nicméně je pravdou, že první trimestr je při každém těhotenství rizikovým obdobím, kdy je zvýšená pravděpodobnost potratu. Obecně se doporučuje vynechat cestování v prvních týdnech a obzvlášť pokud je to letadlo či loď, jelikož nikdy člověk neví, co změny tlaku, houpání, nevolnost, horko apod. s námi udělají. Sama píšete, že jste po IVF, takže bych popřemýšlela, zda paní doktorku neposlechnout. Samozřejmě nikdo Vám nemůže nic zakazovat, pouze doporučit a výsledné rozhodnutí je čistě na Vás.

MUDr. Elena Peschoutová | Babyonline | 13.06.2021, 20:18
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce