Výbava kojence či batolete na procházku, návštěvu lékaře, ...
Procházka, návštěva lékaře, přátel - co by nemělo chybět ve výbavičce kojence či batolete?
Vše potřebné pro dítě při cestování na delší vzdálenost je popsáno v kapitole Cestování s dítětem.
Ale i při běžné procházce, návštěvě lékaře, příbuzných a přátel může dojít k nějaké nehodě, kdy bude třeba dítě přebalit, převléknout, ale také nakrmit. Protože, i když plánujete jen krátkou návštěvu či vycházku, zákony schválnosti fungují naprosto spolehlivě – a vy najednou zjistíte, že to či ono prostě chybí (náhradní dudlík, plena apod.).
Proto je účelné pořídit se pro potřeby dítěte tašku vybavenou mnoha kapsami pouze pro tyto situace, kterou vždy vezmete sebou – v kočárku ji snadno uvezete. Je samozřejmě nutné obsah tašky průběžně kontrolovat a doplňovat podle potřeby.
Jaká by měla být výbava tašky pro dítě?
2 - 3 přebalovací podložky
cca 5 ks plen
čistící ubrousky a papírové kapesníčky
láhev s čistou vodou, malý ručníček (k omytí úst či ruček)
náhradní dudlík s krytem (starší kojenec s oblibou dudlík vyhodí z kočárku)
láhev s kojeneckou vodou, příp. dětským čajem (pokud je dítě zvyklé) – v zimním i letním období jistě oceníte termoláhev (k udržení teploty tekutiny)
náhradní košilku či tričko, body či kabátek (podle ročního období) – bude-li nutné dítě převléknout
bryndáček
oblíbené 2 - 3 hračky
Zdržíte-li se déle a bude nutné dítě nakrmit?
u plně kojeného dítěte není problém
dítě uměle živené - přibalíte kojeneckou vodu, mléčný přípravek a kojeneckou láhev – dávku připravíte čerstvou, nikdy s sebou neberte doma připravenou mléčnou dávku! Množství mléčného prášku doma odměříte a nasypete do láhve, na místě jen přidáte potřebné množství převařené vody.
konzumuje-li vaše dítě přídavky, je vhodné použít pro takové situace hotovou dětskou výživu (ovocné pyré, jogurt, zelenino-masové příkrmy - není problém s ohřátím). Nezapomeňte přibalit lžičku ke krmení (raději vždy 2 kusy), pro staršího kojence či batole hrneček.
Tento seznam samozřejmě přizpůsobíte jednak předpokládané délce plánované návštěvy, ročnímu období (v létě je nutné zvýšit množství tekutin) a individuálním potřebám dítěte.
Předchozí článek:

Cestovní pas: Jak jej vyřídit nejen dítěti?
Následující článek:

Cestování s dětmi – očkování minimalizuje rizika
Výbava kojence či batolete na procházku, návštěvu lékaře, ... - diskuze
Poradna
Dobry den pani doktorko, muj syn ma 23 mesicu a strasne malo ji. Dnes napriklad snedl 10 těstovin se syrovo rajcatovou omackou, ovocnou kapsicku, pak par lzicek těstovin od obeda k veceri, 1 syrovou tyčinku a par kuliček hroznu. Ve 23 mesicich ma 88 cm a 12,1 kg. Jeste kojim. Probírala jsem to s pani doktorkou a rekla mi, ze je to tim, ze kojim a ze mam prestat. S pani doktorkou tento nazor nesdílím. Spis me napada, jestli tam nemuze byt nejaka jina příčina. Pred casem jsem posilala foto s tim, ze ma hlen ve stolici napadlo me, jestli nemuze mit nejakou alergii nebo intoleranci. Je pravda, ze malo pije, takze vetsinou je stolice rozkouskovana do spojených bobku. Ale tvrda ta stolice neni. Jaka myslite, ze je ta příčina hlenu? Hlen ma i kdyz ta stolice je normalni, ale neni to nejak velke mnozstvi, vetsinou tak jako na fotografii. Asi by mohl mit vice kilo. Ta vyska je ted na 50 percentilu, predtim míval nad 50 percentilem. Bojim se, aby mu neco nechybelo. Jeste doplním, ze obvod hlavy ma jen 48 cm. Myslite, ze ty miry jsou v poradku? Jinak bolesti bricha nema, prujmy nikdy. Je hodne aktivni a veselý. Dekuji moc za odpoved

Dobrý den. Pokud máte obavy, že dítě málo ji, požádejte o vyšetření v interní ambulanci, nebo gastroenterologii.
Pokud je stolice tužší, je přítomen vždy hlen.

Pro akci je nutné přihlášení