Otěhotnění při sportu a nadměrné fyzické zátěži
Dobrý den, s manželem se pokoušíme o miminko a v nějakém článku na internetu jsem se dočetla, že by cvičení, zvláště různé otřesy a posilování břišních svalů, mohlo mít vliv na uchycení vajíčka, a nebo by to mohlo způsobit potrat. Může tedy mít intenzivnější cvičení vliv na otěhotnění a dále pak udržení těhotenství? Už asi 4 roky se věnuji crossfitovému cvičení, ale v poslední době jsem raději přešla na cvičení pro začátečníky, minimalizuji různé poskoky a běhání, pokud se více zadýchám, tak zpomalím, ale nadále posiluji břišní svaly. Jsou tato "opatření" nutná? Děkuji za Vaši odpověď.
Odpověď MUDr. Veronika Ťápalová, gynekologie:
Dobrý den, nadměrná fyzická zátěž (bavíme se ale o vrcholovém sportu) může mít vliv na ovulaci ve smyslu její absence. Cvičení v běžném režimu by ale na uhnízdění vajíčka a jeho udržení vliv mít nemělo.
Předchozí článek:

Délka působení injekční antikoncepce, otěhotnění po vysazení injekce, Depo-Provera
Následující článek:

Otěhotnění po potratu, otěhotnění po interupci
Poradna
Dobrý den, poslední menstruaci jsem měla 28.4., většinou mám cyklus 25 dní. Tedy už mám dva dny zpoždění. Co mě znervózňuje,20.5.jsem byla na prohlídce na gynekologii, kde jsem začala krvácet a Mudr říkala, že vidí silnější sliznici, takže jsme si obě myslely, že jde o menstruaci. Od středy už nekrvacím. Tedy menzes jeden den? Dnešní těhotenský test negativní. Dekuji
Dobrý den,
možné to je, v případě pochybností můžete těhotenský test opakovat s odstupem min. 48hod.

Pro akci je nutné přihlášení
Související články
Aktuální soutěže
Aktuální testování
Těhotenská kalkulačka
Vypočtěte si v naší těhotenské kalkulačce, kdy Vás čekají ultrazvuky, kdy obdržíte těhotenskou průkazku, kdy se podrobíte triple testu, kdy se vyšetřuje streptokok, kdy se provádí amniocentéza, kdy byste si měla nachystat věci do porodnice, kdy nastupujete mateřskou dovolenou.
TĚHOTENSKÉ E‑MAILY
Zaregistrujte se na Babyonline.cz, uveďte termín porodu a každý týden vám automaticky přijde e-mail s informacemi o vašem těhotenství týden po týdnu a vývoji miminka!
Vybraná anketa
Souhlasíte s omezením odkladů za současného zrušení přípravných tříd?
18 %
3 hlasy
82 %
14 hlasů
0 %
0 hlasů
Celkem hlasovalo 17 unikátních návštěvníků