banner

Existuje nějaký rituál pro lepší otěhotnění? Např. nevstávat z postele apod....

Odpověď MUDr. Pavel Turčan, gynekologie:

Je možné po styku zůstat raději alespoň 30-40 minut ležet v posteli a nevstávat, být jenom v klidu, ale žádné takové rituály jako nohy nahoru či dělat svíci a podobně nemají smysl a ani žádný efekt. Spíše je vhodnější upravit frekvenci pohlavních styků, nebo spíše ejakulace. Spermiím trvá totiž 72 dní než dozrají, takže když je ejakulace příliš často, koncentrace spermií v ejakulátu je nižší a pravděpodobnost oplodnění se spíše snižuje, spermie se nestihnou dotvořit. Nejoptimálnější je v období před ovulací až po ovulaci mít styk s ejakulací u partnera ob den.

Sdílejte stránku

Následující článek:

Vhodné polohy k otěhotnění

Poradna

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. 2. 9. jsem měla nechráněný sex s přítelem. A měla jsem 2. den ovulace. Antikoncepci neberu, nedělá mi dobře. Ráno 5. 9. jsem zvracela a měla bolest v podbřišku, neustále chodím čůrat. Dneska se můžu najíst, protože jsem si našla, co můžu sníst, aby se mi neudělalo špatně, tak bych se chtěla zeptat, jestli nejsem těhotná. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, 

3 dny po styku je na jakékoliv příznaky těhotenství příliš brzy, i kdyby k oplodnění došlo, tak hCG se tou dobou v krvi ještě nenachází a celkové příznaky těhotenství nejsou.

Vybraná anketa

Souhlasíte s omezením odkladů za současného zrušení přípravných tříd?

25 %
17 hlasů

69 %
47 hlasů

6 %
4 hlasy

Celkem hlasovalo 68 unikátních návštěvníků

Diskuze 0