Celkem výsledků pro tag/y "kojení, nemoc, těhotenství": 100
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak velký je problém, že můj syn si neumí odříhnout. Jsou mu 3 týdny a jestli si odříhl tak 3x, tak je to moc. Jenže už 3 noci nespím, protože mi od 18 hodin do 1 hodiny ráno stále pláče a má hlad. Pokaždé ho přiložím, on saje průměrně 10 minut a pak usne, poté ho zkusím ho dát odříhnout. Polohy pro odříhnutí měním a zkouším nové, ale po 10 minutách v jakékoliv poloze začne strašně plakat, mlátit sebou a nelze ho uklidnit. Stejně si neodříhne. A má zase hlad. Vždy po takovém večeru ho bolí břísko. Už nevím, jak mám postupovat. Poraďte prosím. Děkuju.
Dobrý den, já jako laktační poradkyně bych musela vidět celé jedno kojení, co chlapeček u prsu dělá, jak je přisátý, zda polyká mléko, jakou máte polohu, a pak teprve bych vám mohla pomoci. Takže rada je, že potřebujete kontakt s laktačním poradcem - buď za vámi přijede domů nebo vy se vypravíte za ním. Zjistěte si ale i cenu, kterou za poradenství je třeba uhradit. Seznam poradců je na internetu dostupný. Pro více info nabízím kontakt 728214430 - Kameníková.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, mám 11 denního syna a již z porodnice plně kojím, ale již druhý den se syn špatně přisává na levý prs dnes jsem si všimla, že mám na něm zarudlou, teplou a mírně svědící červenou skvrnu. Poradíte mi, prosím, co s tím? Děkuji.
Dobrý den, ve vašem případě je třeba kontakt s laktačním poradcem. Problém se nedá vyřešit nějakou odpovědí v emailu, ale je třeba vidět přisávání chlapečka a průběh celého jednoho kojení. Zkontroluje se uzdička jazýčka a upraví vzájemná poloha vás a vašeho chlapečka u prsu. Dle toho by se poté řešil problém s bradavkou. Jste 11 dnů po porodu a plně kojíte, a to je dobrá zpráva. Je třeba, aby vás co nejdříve někdo viděl. Seznamy laktačních poradců jsou na internetu, někteří chodí k maminkám domů, za některými musíte přijet sama. Většinou se jedná o placenou službu, dopředu si to určitě zjistěte.Pokud jste z Brna o okolí, můžete mi zavolat a konzultaci s praktickou pomocí domluvíme - 728 214 430 - Kameníková.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den.Naší Karolínce je čerstvě půl roku, už od 4,5 měsíce papá ze lžíčky. Celý měsíc se učila pěkně papat, domácí jí moc nechutná, ale kupované spapala všechno. Po 3 týdnech jsme přidali kaši a po dalších dvou ovoce s rozmáčeným piškotem.Poslední dva týdny je ale krmení peklo. Dopoledne sní bez problémů celou ovocnou svačinku (dávám jí cca 70g), po pár lžičkách při obědě se začíná kroutit, kníká, strká si prsty do pusy, matlá si obličej, ale když si počkám, pusu otevře a sní, co jí tam strčím. Večeře vypadá bohužel podobně. Sní pár lžiček kaše a pak si mne oči, kroutí se a naříká, jako bychom jí ubližovali.Zkoušela jsem jí změnit jídelníček, ubrat na dávce, nenutit jí jídlo a dát jí další dávku dříve, nechat jí krapet vyhladovět... Když má dobrý den, jí pěkně alespoň do půlky. Když jí nutím to sníst všechno, mám skoro slzy na krajíčku, pak si jdeme umýt ruce a ona se tváří, že se jako nic nedělo, že se báječně najedla a s čím si teď budeme hrát.Můžete mi prosím poradit?
Bohužel na to není žádná rada, jen trpělivě nabízet a podávat lžičku, je to takový přechodný nešvar - snad, že ovoce je dobře sladké a zelenina ne, tak zavírá pusinku, ale ne že by zelenonivý příkrm a večeři nechtěla. Vydržte.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, neřekla bych, že je to vyloženě problém, ale mám dcerku, má 6 týdnů a kojíme co hodinu. Paní doktorka říká, že je to v pohodě, ale ne že by mi to vyloženě vadilo, ale taky nic neudělám, když je ke mě malá permanentně přicucnutá. Večer vstává tak dvakrát, ale přes den fakt hezky poctivě co hoďku. Nevíte jak bychom to mohli změnit?
Po ukončení šestinedělí by kojení mohlo být po 2 - 4 hodinách, pokud ale mléko nemá výživovou hodnotu, tak se dítě kojí často. Zhodnoťte svoji stravu - jíte pravidelně, jíte maso, méčné výrobky, nejste vegetarián? To je nejčastěji důvod častého kojení. Jinak postupně do 3 měsíců by měly být intervaly po 3 - 4 hodinách.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Kojím dceru skoro 12 měsíců, jsem nyní v 7. týdnu. Mužu dál kojit nebo je to pro dítě nebezpečné? Někdo říká ano,někdo ne. Bohužel mě to už docela bolí, ale zase dcera je závislá a nedokážu přestat kojit ze dne na den. Mateřského mléka mám hodně. Děkuji Adéla
Dobrý den, bez obav můžete kojit. Kojení neohrozí vaše těhotenství. Bohužel se v okolí setkáte s nesprávnými informacemi, které vás budou od kojení odrazovat. Ale vy sama už nyní víte, že to nebude jen tak - jak naráz přestat? Co s mlékem, které mám v prsou? Co budu dávat dítěti místo mateřského mléka? Kojení není jen o jídle, dítě tím upokojuji, uspávám.... Takže kojte dále. Frekvence kojení už není tak častá, jaká byla, když jste přišla z porodnice domů, už dáváte příkrmy. A až se narodí miminko, často maminkykojí tandemově, tj. dají napít i staršímu dítěti. A bradavky na počátku těhotenství mohou být citlivé, ale to přejde. Opatrujte se.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý večer, narodilo se nám miminko jsou mu dnes 3 týdny a 3 dny, a víte včera kakal jen jednou, a dnes ještě vůbec. Tak se chci zeptat a poprosit Vás, zda je to v pořádku? Jinak miminko je plně kojené, cca 4 - 5x denně. Děkuji mockrát za odpověď. :(
Kojené děti v období šestinedělí nemusí mít stolici denně, mateřské mléko ještě nemá plnou výživovou hodnotu, jako zralé mléko po šestinedělí. Pokud je dítě spokojené, větry odcházejí, nemusíte se obávat.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, dceři je 7 měsíců a stále ji kojím. Jednou denně zkoušíme příkrm, pak ji dokojím. Mám dávat na zapití čaj nebo mateřské mléko? Stále stačí. Děkuji Ryšavá
Dobrý den, mateřské mléko stačí. V této fázi zavádění příkrmů není potřeba jiné tekutiny přidávat.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, mohu koupit mrkev, atd. pro první příkrm v běžném obchodě? Viděla jsem video od Hamé, kde mají dodavatele přísně kontrolované, aby nepoužívali postřiky, a jejich produkty byly vhodné pro přípravu kojenecké stravy. Co Bio potraviny? Děkuji za odpověď. Ottová
Dobrý den, mezi první příkrmy je u nás zvykem podávat zeleninu – mrkev. Mrkev řadíme spíše do skupiny zeleniny s nízkým obsahem dusičnanů. Přesto – vysoký příjem dusičnanů obecně by mohl být rizikem vzniku methemoglobinémii – tzv. modrání kojenců. Toto riziko se týká kojenců do cca 3.- 4. měsíce. Jistá opatrnost by tedy v podávání zeleniny z preventivních důvodů byla na místě před 4. měsícem, resp. 6. měsícem – a to zvláště u listové zeliny – špenát. Obsah dusičnanů v zelenině, resp. v mrkvi podléhá přísným legislativním normám a není dán pouze způsobem hnojení, ale i způsobem pěstování (období pěstování, zavlažování, skladování, sklizeň a a kuchyňské zpracování), což se týká i kvality mrkve Bio. Není důvod se dusičnanů natolik obávat, abychom zeleninu nepodávali, ale na druhou stranu bychom toto neměli podceňovat. Vzhledem k tomu, že mrkev tepelně zpracováváme, doplňuji i informaci: Technologické zpracování může vést ke snížení obsahu dusičnanů – vařením ve vodě až o 75 %, blanšírováním o 75 %, očištěním, oloupáním o 25-50 %. Vodu po vaření není tedy vhodné dál používat.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,mám osm dní starého syna. Během těhotenství se mi mlezivo netvořilo/nevytékalo. Během tří dnů od porodu se mi rozběhla laktace. Kvůli novorozenecké žloutence a úbytku na váze jsem ho přikládala častěji. Přibližně po hodině. Začal opět nabírat a já krmím po třech hodinách. Po návratu domů jsem měla velká plná prsa, mléko mi neustále vytékalo, ale od včera se mi sploštily a jsou měkké. Může to znamenat, že mám málo mléka? Malého kojím pořád stejně, ale třeba i půl hodiny. V porodnici mě stresovali tím, že by měl mít po 10ti minutách dost. Také mám pocit, že mě vycucne na max a už tam nic není. Bojím se, aby jeho porodní váha nešla dolů. Co mám prosím dělat, abych navýšila množství mléka? Četla jsem o laktační krizi, může to být můj případ? Dekuji za odpoved.Soberova
Dobrý den,
kojte chlapečka tak jak chce, nedělejte mu režim ani nehlídejte čas (např. 10 minut u prsu). Takto malé miminko potřebuje k tomu, aby se nakojilo, mnohem více času. Kojení se totiž netýká pouze jídla, chlapeček si u prsu řeší i jiné věci - chce se najíst, napít, uklidnit, uspat, chce kontakt s maminkou. Nenechte se vystresovat nějakou laktační krizí nebo měkkými prsy. Dávejte dítě k prsu tak, jak ono chce. Někdy bude při jednom kojení stačit jeden prs, někdy dáte obě prsa. I tím, že si dáte dítě k sobě do postele, budete kojit v noci, zvýšíte si tvorbu mléka.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, máme syna, kterého stále ještě kojím, beru Femibion 2, kde je obsah kyseliny listové nižší než je doporučená dávka pro období před a v těhotenství. Plánujeme druhé dítě, prosím o radu, jaké vitamíny jíst, abych měla dostatečný přísun kyseliny listové a nijak neubližovala dosud kojenému synovi? Např. mám doma Nosifol. V minulém těhotenství jsem musela brát Maltofer kvůli velmi nízkému tlaku, doporučili byste mi začít s ním ještě před otěhotněním? Děkuji, Petra.
Dobrý den, v žádné směsi vitamínových doplňků není tolik kyseliny listové, kolik je doporučená dávka před otěhotněním. Nepředopokládám, že syna kojíte á 3 hodiny (zřejmě je již starší), pak tedy můžete užívat množství kyseliny listové jako před prvním těhotenstvím. Co se týče Maltoferu - to jste jistě na tlak nebrala. Jedná se o železo, a to rozhodně nemá na krevní tlak vliv.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, mám 3 týdenní dcerku a nějak nám hapruje kojení. Dokáže být u prsu i dvě hodiny a pak má hlad, prsa taky střídám, ale pořád nic. V noci používam Nutrilon, protože pořád sála a nic neteklo. Teď mám mlíko přes den, ale je to časový boj. Někdy se budi po půl hodině a chce znova.Co byste mi poradila? Děkuji za odpověď.
Dobrý den,
zde je velmi dobré říkat si větu "kojení není jenom o jídle". Vaše dcerka chce jít k prsu z různých důvodů, má hlad, žízeň, chce ukonejšit, chce uspat, chce si ověřit, že je maminka tady, je to hodně o vašem vzájemném kontaktu. Takže, vždy si u prsu něco z tohoto řeší a když chce k prsu, dejte ji tam. Není dobré dělat jí nějaký pravidelný režim.
Pak je nutné sledovat, co u prsu dělá. Pokud pije mléko, tak slyšíte jak polyká, obyčejně může mít miminko otevřená očíčka a při polknutí plné pusy mléka jí vždy poklesne bradička - zastaví se pohyb brady.
Dvě hodiny u prsu je moc, tak dlouho děti nepijí, hodně z toho bylo o tom, co jsem psala - upokojení, usínání, kontakt s vámi.
A to, že vzbudí za půl hodiny a chce znovu - předtím totiž nepila, jen tam u vás prostě byla a usnula. Teď se vzbudila hladem, takže rychle než se začne rozčilovat, jí nabídněte psro
Pokud máte zájem kojit, radím kojit i v noci, nedávat umělé mléko. Děvčátko dávat k prsu jak chce a sledovat, co u prsu dělá. Pokud usíná, je možné, že se snížil tok mléka (také byste spala, kdyby vám nic moc neteklo), proto ji v tuto chvíli dejte k druhému prsu. Uvidíte - otevře oči a začne polykat, protože jí poteče mléko.
Přeji hodně úspěchů.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, prosím, kolik by mělo vypít průměrně šestiměsíční miminko mléka, když je na UM a má příkrmy? V noci vypije 2x 120 ml, ráno 120 ml, pak dávám masozeleninový příkrm, ke svačině ovocný, po ovocné svačině vypije 90 ml a večer 120 ml, někdy má kaši. Dohromady to tedy je 570 ml mléka, není to málo? Děkuji za zodpovězení dotazu a přeji pěkný den.
Dobrý den, příjem mléka je dostatečný.

Pro akci je nutné přihlášení