Nedaří se mi otěhotnět v 35 letech
V dubnu jsem vysadila antikoncepci, ale stále se mi nedaří otěhotnět. Je mi už 35 let. Jak dlouho mám čekat?
Odpověď MUDr. Marcela Pastorčáková, IVF - léčba neplodnosti:
Dobrý den, všeobecně platí, že pokud se vám nedaří otěhotnět do 12 měsíců od počátku snahy o těhotenství, pak je vhodné provést podrobnější vyšetření. Samozřejmě v 35 ti letech je šance na spontánní těhotenství o něco nižší než v 25 ti letech, ale doporučení 12 měsíců bych doporučila dodržet.
Předchozí článek:
Je nutné doporučení do IVF centra?
Následující článek:
Přirozené těhotenství po IVF?
Poradna
Dobrý den,
dcera má rýmu a kašel, ale nemá teplotu. Zároveň má oteklé oči, i když se vyspala, a přivírá je. Má rok a půl. Může to být tou rýmou?
Dobrý den,
ano , může to způsobovat rýma. Zkuste Ocuflash kapky, pokud by otok přetrvával, kontaktujte svého pediatra.
Pro akci je nutné přihlášení
Související články
Aktuální soutěže
Aktuální testování
Těhotenská kalkulačka
Vypočtěte si v naší těhotenské kalkulačce, kdy Vás čekají ultrazvuky, kdy obdržíte těhotenskou průkazku, kdy se podrobíte triple testu, kdy se vyšetřuje streptokok, kdy se provádí amniocentéza, kdy byste si měla nachystat věci do porodnice, kdy nastupujete mateřskou dovolenou.
TĚHOTENSKÉ E‑MAILY
Zaregistrujte se na Babyonline.cz, uveďte termín porodu a každý týden vám automaticky přijde e-mail s informacemi o vašem těhotenství týden po týdnu a vývoji miminka!
Vybraná anketa
Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?
24 %
25 hlasů
2 %
2 hlasy
13 %
14 hlasů
46 %
49 hlasů
15 %
16 hlasů
Celkem hlasovalo 106 unikátních návštěvníků