Inzerce
Inzerce
Inzerce

Různé techniky-i pro děti

Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Zdobení velikonočních vajíček
Na zdobení velikonočních kraslic se hodí nejlépe bílá vajíčka. Ale i ta hnědá mají své kouzlo a dají se ozdobit, třeba cibulovými slupkami. Velikonoční vajíčka se buď vaří v osolené vodě nebo se vyfukují a bílek se uchovává, např. k pečení beránka. Obarvit vajíčka lze hned několika způsoby. Mohou se použít přírodní prostředky, a to tak, že žlutohnědá barva se získá odvarem z cibulových slupek. Zelená barva odvarem ze špenátu nebo mladých kopřiv a červená barva šťávou z červené řepy. Někdy bývá jednodušší zajít si do obchodu a vybrat si ze široké nabídky barev na vajíčka. Ke ozdobení odmaštěných vajíček se používají samolepící obtisky, různé ornamenty vyrobené z papíru nebo z vosku a ornamenty namalované tuší. Nakonec se vajíčka vyleští máslem nebo sádlem.

Zdobení velikonočních vajíček společně s dětmi
Při zdobení velikonočních vajíček mohou pomoci i děti. Mezi jednodušší tipy patří např. vajíčka zdobená krepovým papírem. Krepový papír se natrhá na malé kousky a vajíčko se potře lepidlem herkules. Pak už je čistě na dětech, kam kousíčky přilepí. Ty starší mohou z papíru vytvořit různé ornamenty. Další možností je pomalovat odmaštěná vajíčka voskovkami a vložit je do sklenice s barvou. Efekt je podobný, jako když se na vajíčka maluje voskem, a přitom se nemusíte bát, že se děti popálí o svíčku. Posledním naším tipem je velikonoční vajíčko zdobené dětskou krupičkou. Vajíčko se celé potře lepidlem, vloží se do misky s dětskou krupičkou a opatrně se obalí. Po zaschnutí se na zaschlou krupičku malují vodovými barvami různé ornamenty.


autor: lucie73    Poslední změna: 07.04.2009 23:39:20
Předchozí článek Umíte velikonoční koledy ????????????? Další článek Velikonoční hodování
Diskuze
Komerční sdělení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce