Inzerce
Inzerce
Inzerce

Tvoření hraček

Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Látkové hračky mám moc ráda, jednak se u jejich tvorby sama vyblbnu:-) a jednak je můžu často a bez obav prát. Takže se s váma chci rozdělit o pár nápadů, které podle mě zvládne každá mamina i bez šicího stroje.
1. Balónek je sešitý z 12 dílků, každý je tvořený z půlkruhu a elipsy kdy jeden oblouk odpovídá půlce toho půlkruhu (omlouvám se za blbý popis, podle obrázku to snad bude jasnější). Spodní strana půlkruhu = průměr balónku. Každý dílek si nakreslíme tužkou na látku, vytřihneme i s přídavky na švy a sešijeme podle linky. Nejdřív sešíváme oblé strany, pak tu rovnou, necháme si otvor na vatelín. Vycpeme a zašijeme. Sešijeme v rozích vždy 3 dílky, tak že elipsy tvoří trojúhelník. Sešijeme i špičky půlkruhů. Pak sešijeme trojice a vznikne celý balónek. Dovnitř jednoho dílku můžeme zašít hrkátko, bude ještě zajímavější.
2. Žužlací balónek sešíváme ze šesti různě barevných dílků, do švu PEVNĚ zašijeme mašličky, kousky provázku, cedulky z oblečení, vycpeme vatelínem, můžeme všít hrkátko nebo rolničku.


autor: sarkaj    Poslední změna: 11.08.2009 15:26:58
Předchozí článek Látkové hračky: Had Další článek Látkové hračky: Hrkačka
Diskuze
Reagovat na příspěvek
Komerční sdělení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce