Inzerce
Inzerce
Inzerce

Co jsem četla? Tipy na knihy

Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
autor:
žánr:

Jako malá jsem hltala klasické Děti z Bullerbynu (napsala Astrid Lindgrenová). Máma mi četla po večerech z knihy kde byly vždy takové krátké pohádky, jmenovala se určitě nějak Velká kniha pohádek, nebo tak nějak, jenže těch je spousty...To byla moje první kniha. A jinak jsem u babičky objevila knihu, kterou jsem též milovala jako malá - Neználkovy příhody od Nikolaje Nosova. Myslím, že ta tam byla ještě od tátova dětství. 

Později když už jsem uměla číst sama tak jsem kolem těch 6ti - 10ti let četla Heidi-děvčátko z hor (autorkou je buď Johanna Spyri nebo Marie-José Maury z toho co jsem našla na netu) nebo také Zuzanku od Jana Machače. V obou knihách jsou moc pěkné ilustrace a myslím že obě jsou psané větším písmem.

Když mi bylo asi 11, přišel v ČR do kin první díl Harryho Pottera a mě to tak chytlo, že jsem si začla kupovat i knihy Harry Potter... a všech 7 dílů dodnes ke čtení zbožňuji. Je to úžasně promyšlený příběh a hodně poutavý.

Kolem 13ti let jsem začala číst takové ty dívčí romány, většinou o amerických dívkách s nějakým úchvatným příběhem, který se jentak nikomu nestane, ale každá holka o tom sní :D Byly to tituly:

Princezniny deníky (asi šest dílů?)-Meg Cabotová

Hrdinkou snadno a rychle -Meg Cabotová

a četla jsem od Meg ještě dva díly z jakési ságy Mediátor (co jsem z toho pochopila- holka vidí od mala duchy a pak asi v šestnácti se do jednoho zamiluje a teď jak to řešit že..? :)) ..)

Ještě jsem v tom věku přečetla knihu od české autorky Milady Večeřové - Havajské prázdniny. Tehdy mě to vůbec nezaujalo ale později když jsem to zkusila číst znova se mi to docela zalíbilo.

Pak když přešla taková ta pubertální éra, mě začaly zajímat opravdové příběhy lidí a tak jsem si od mámy půjčila knížku Už nejsem vaše dcera (autorka Karin Jäckelová), což je pravdivý příběh dívky kterou sexuálně zneužíval nejdřív její děda, pak vlastní otec a nakonec ještě dva bratři. Je to hnus, ale přečetla jsem to už několikrát, vždy se zatajeným dechem a mámě jsem tu knihu už nevrátila.

Nic jiného mě extra nezaujalo, ale na některé knihy se chystám. K Vánocům jsem si pořídila knížku Forrest Gump což miluju jako film a už první řádky mě pobavily a zaujaly, dál jsem se zatím bohužel nedostala, není čas.

Jinak co mi známí doporučovali: Gejša, Čachtická paní, Kladivo na čarodějnice....

autor: CAndy91    Poslední změna: 25.03.2011 00:40:42
Předchozí článek Alchymista, Veronika se rozhodla
zemřít, 11 minut
Další článek Pro inspiraci
Diskuze
 • Číst jsem začala později
  V dětství jsem neměla žádnou oblíbenou knihu i když jsem byla dobrý posluchač a pohádky milovala.
  Nejvíc mi utkvěly v paměti tyto knihy-Můj medvěd Flora a pak taky Káťa mezi hračkami.
  Teprve v 10 letech kdy jsem v sobě objevila hlubší touhu po čtení, mohu napsat že tyto knihy patří k mým oblíbeným.
  1)Říkali mi Leni
  2) Verneovky -zvlášť Tajuplný ostrov,Patnáctiletý kapitán,Dva roky prázdnin
  3)Hra na Betsy Bobowou
  4)Dareba
  5)Dobrodružné knihy z edice Dobrodružství a odvahy
  6)Gabra a Málinka
  Potom když jsem byla starší asi tak kolem 14 let
  My děti ze stanice zoo a další knihy na podobné téma, následovaly dívčí knihy např.Sylvie,Návrat z vánočních prázdnin
  Atd. Některé z vyjmenovaných knih si ráda přečtu i nyní.:-)
  Alexie601   | 26.08.2013 00:56:22
  Reagovat | URL příspěvku
Reagovat na příspěvek
Komerční sdělení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce