Inzerce
Inzerce
Inzerce

Vyhodnocení soutěže o dárkový balíček s Oborovou zdravotní pojišťovnou

Správnou odpověď s oceněným pořadovým číslem odeslali a výhru získávají:

  • Martyna
    Iivusja3
    milij
    Vedadomi
    LucieStrn

Gratulujeme!

Přikládáme správné odpovědi na soutěžní otázky:

1. a) Kdy začít čistit dětské zoubky? Od jejich prvního prořezání do dutiny ústní

2. b) Do kdy je odpovědnost za čištění zubů dítěte na rodičích? Do 10 – 12 let věku dítěte

3. b) Jak často chodit s dítětem na dentální hygienu? Minimálně 1x za půl roku

4. b) Jak často chodit s dítětem na preventivní prohlídky k zubnímu lékaři? Minimálně 1x za půl roku

Více informací naleznete v článcích Jak učit děti dentální hygieně a kdy s nimi na ni začít chodit a Kdy jít s dětmi poprvé na preventivní stomatologickou prohlídku a jak probíhá?

Na jakou výhru se můžete těšit?

5x dárková taštička od OZP, která obsahuje powerbanku, hrneček, zubní sadu pro děti, zubní sadu pro dospělé, antistresové srdce OZP, Krtečkův metr, sluneční brýle a propagační materiály

Oborová zdravotní pojišťovna nabízí i 2 000 Kč na dentální hygienu

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví letos svým klientům nabídne například až 2 000 Kč na dentální hygienu, 1 000 Kč na očkování nebo 500 Kč na fyzioterapii, sportování, dětské tábory a pohybové kroužky a další zdravé aktivity a produkty.

K těm aktuálně nejzajímavějším výhodám, které OZP nabízí, patří například příspěvek až 2 000 Kč ročně na dentální hygienu. Ten je možné získat právě teď v březnu na dentální hygienu absolvovanou od začátku letošního roku. Stačí čitelně vyfotit účtenku a poslat ji přes aplikaci nebo přes web, případně s ní přijít na některé ze 40 kontaktních míst pojišťovny.

Stejným způsobem je možné získat příspěvek 500 Kč na fyzioterapii, sportování, vitamíny, brýle a čočky, rovnátka nebo na pohybové tábory a kroužky pro děti, přičemž příspěvek může získat každý velký i malý klient OZP, takže pojišťovna například na tábor může přispět každému dítěti v rodině. Ve druhé polovině roku pak OZP otevře možnost získat příspěvek až 1 000 Kč na účtenku za očkování vydanou kdykoli během roku 2020.

Vedle pevně daných příspěvků OZP nabízí i variabilní a často výrazně vyšší bonusy pro své aktivní klienty. Ty, kteří chodí na pravidelné preventivní prohlídky, kontrolují v aplikaci péči na ně vykázanou, nebo se zúčastní lehce sportovní akce Každý krok pomáhá, OZP odměňuje kredity, které je pak možné vyměnit za peněžní příspěvky. Nejvyšší počet kreditů pojišťovna připisuje dárcům krve nebo čerstvým maminkám. Kredity si navíc můžou klienti mezi sebou volně přeposílat, takže v letošním roce už OZP proplatila jednorázový příspěvek i 10 000 Kč.

Jedinečnou specialitou OZP jsou pak její preventivní prohlídky. Za ty klienti OZP u smluvních lékařů vůbec neplatí, protože je pojišťovna hradí lékařům napřímo. U všech ostatních zdravotních pojišťoven je nutné nadstandardní preventivní prohlídku nejprve ve zdravotnickém zařízení uhradit a až pak musí klient podstoupit byrokracii se zpětným proplacením příspěvku u své zdravotní pojišťovny. To u OZP zcela odpadá.

Na tyto prohlídky, stejně jako na prohlídky další, může klienty Oborové zdravotní pojišťovny objednat služba Asistent zdraví. Ta navíc poskytuje i poradnu s dotazy ohledně zdravotního stavu, vysvětlí lékařskou zprávu anebo nabídne právní rady ohledně pacientských práv. Úplnou novinkou je pak možnost položit dotaz ohledně zdravotního stavu, nebo možnost požádat o objednání k lékaři, čistě přes internet v aplikaci VITAKARTA. Tuto sužbu OZP poskytuje společně s uLékaře.cz, pro klienty OZP je ovšem bezplatná.

OZP je obecně velmi daleko v zajišťování elektronických sužeb pro své klienty. Všem například neustále automaticky kontroluje, že jim lékaři předepisují pouze bezpečné kombinace léků. A jakmile zjistí, že léky na předpis mohou v dané kombinaci mít i negativní dopady na zdraví, okamžitě klienta upozorní, že by měl soupis svých léků konzultovat s ošetřujícím lékařem. Specialitou je pak možnost nechat si zdarma online do několika hodin nechat vyhodnotit záznam EKG z nositelné elekroniky akreditovaným lékařem.

Díky aplikaci VITAKARTA také klienti prakticky vůbec nemusejí chodit něco vyřizovat do kamenných poboček pojišťovny, protože všechny standardní záležitosti, které člověk může chtít řešit v souvislosti se svým zdravotním pojištěním, lze jednoduše zařídit v aplikaci v chytrém mobilu nebo přes web.

V čase, kdy se obvykle doma rozhoduje o letní dovolené, je také dobré vědět, že zdravotní pojišťovna obvykle poskytuje i velmi výhodné cestovní pojištění. Konkrétně s OZP mají všichni klienti od narození do 26 let a pak ti starší 60 let pojištění léčebných výloh v rámci cestovního pojištění zcela zdarma; těm ostatním OZP přispívá polovinu.

Změnit zdravotní pojišťovnu je úplně snadné. Je to jednodušší než třeba přehodit mobilního operátora. V OZP stačí vyplnit online přihlášku na www.chcidoozp.cz a to je vše. Od původní zdravotní pojišťovny klienta přehlásí jeho zdravotní pojišťovna nová, takže není třeba řešit žádnou byrokracii. Pouze zaměstnanci by měli napsat do své mzdové účtárny email v délce jednoho řádku, že míří k nové pojišťovně, živnostníci si pak potřebují upravit trvalý příkaz, kterým pojištění platí.

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví je třetí největší zaměstnanecká pojišťovna v České republice. K prvnímu lednu 2020 měla 734 394 klientů. Je tedy velkou zdravotní pojišťovnou, která má smlouvy s lékaři po celé republice. 

Více na www.chcidoozp.cz

 

 
 

Diskuze k soutěži
Vložit příspěvek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce