Inzerce
Inzerce
Inzerce

MODERNÍ STYL BYDLENÍ
Minimalistický, Industriální

Moderní styl interiéru ocení zejména milovníci moderních technologií, lehce udržovatelných materiálů, jednoduchých tvarů a moderního designu. Moderní interiéry se vyznačují funkčností, praktičností a logickým uspořádáním. Zbytečnosti a lapače prachu zde nemají své místo. Přesto, že na první pohled mohou tyto interiéry působit studeným a neosobním dojmem, pro mnoho lidí znamenají eleganci a pohodlí. Osobitý vkus obyvatele minimalistického moderního interiéru je možné vyjádřit výrazným solitérním kusem nábytku, kombinací barev nebo výběrem dekoračních prvků a doplňků.

Z materiálů převládá kůže, kov, sklo, lamino s povrchovou úpravou ve vysokém lesku, hladká dřevěná dýha, plast a beton.

Při výběru podlahových krytin vede beton, vysoko zátěžová průmyslová mozaika, dřevo, velkoformátová dlažba, PVC nebo lité podlahy. Kusové koberce se používají jen jako dekorační prvek nebo barevný akcent pokoje. Betonové stěrky se často objevují i na stěnách.

Inzerce

Moderní minimalistický nábytek je jednoduchý s jasnými, ostrými nebo zaoblenými liniemi, bez zdobných prvků a výrazných vzorů. Nábytkové úchytky nahrazuje dotykové otevírání. Moderní designový nábytek nemusí být jen záležitostí luxusních designových studií, spoustu zajímavých kousků můžeme najít i v běžných obchodních řetězcích.

Moderní styl bydlení

Inzerce

Nábytek  - Zdroj: KIKA

Moderní styl bydlení

Inzerce

Nábytek  - Zdroj: KIKA

Na trend moderního designového bydlení reaguje i trh zaměřený na děti. V moderním designu najdeme nejen vybavení dětských pokojíčků, kde převládají veselé barvy, odolné materiály a tématicky laděný nábytek. Ale i krmící židličky, kočárky, nočníky, hračky a podobně.

Inzerce

Moderní styl bydlení

Jídelní židličky  - Zdroj: NUNA Zaaz, INGLESINA Zuma, BLOOM FRESCO, CHICCO

V kuchyních převládají povrchové úpravy ve vysokém lesku, nerez materiály a kompaktní sestavy se zabudovanými spotřebiči. Velká pozornost se zaměřuje na moderní technologie, funkčnost a energetickou úspornost všech spotřebičů. Důležitý je také výběr kvalitní pracovní desky. Na dnešním trhu najdeme hned několik bezspárových technologií. Převládají pracovní desky z umělého nebo přírodního kamene, betonu, ale i skla.
Minimalistická okna by měla zůstat bez záclon a závěsů. Potřebujeme-li vytvořit dojem soukromí, volíme raději rolety, žaluzie, japonské posuvné stěny nebo maximálně hladké, vzdušné závěsy bez vzorů.
Jako výrazný dekorativní prvek může posloužit zajímavé osvětlení, ať už se jedná o designovou stojací lampu, atypický lustr nebo systém podsvícení stropu, zdí nebo nábytku.

Z barev stále převládá bílá, která tvoří základ moderních interiérů. Kromě bílé však můžeme zvolit i další neutrální barvy, jako odstíny béžové, šedé, modré. Toto barevné schéma je pak možné dotvořit výraznějšími barvami nábytku, doplňků a textilií. Přesto by mělo platit, že čím méně barev v interiéru, tím lépe. Nejvhodnější je zvolit, k neutrálnímu základu, jednu výraznou barvu – červenou, oranžovou, zelenou, modrou, fialovou- která se bude v interiéru opakovat.

Moderní styl bydlení - barvy

Moderní styl bydlení - barvy

Dalším trendem v moderních interiérech se stává INDUSTRIÁLNÍ STYL, využívající průmyslové materiály, přiznané nedokonalosti a technické doplňky, evokující prostředí továrních hal. Takovýmto interiérům vládne kov, dřevo a beton. Nábytek často pochází z dílen, šaten. Postele, sedací nábytek nebo odkládací stolky můžeme vyrobit z dřevěných palet. Místo nožiček slouží průmyslová kolečka. V bazarech můžeme najít originální tovární lampy. Jako dekorační prvky se hodí velké nástěnné (nádražní) hodiny, plechové cedule nebo černobílé fotografie s technickou tématikou.


Kde nakupovat:

www.ikea.cz (nábytek, dekorace, doplňky, metráž, obrazy, vestavné spotřebiče)
www.kika.com (nábytek, dekorace, doplňky, textil)
www.anglickasezona.cz (industriální osvětlení)
www.posters.cz (plechové reklamní cedule, plakáty)
www.designoutlet.cz (nábytek)
www.naoko.cz (bytové doplňky, dekorace)
www.kare-design.com (nábytek, doplňky, dekorace)
www.maxidesign.cz (nábytek, bytové doplňky)
www.space4kids.cz (dětský nábytek, doplňky do dětských pokojů)
www.hezkydetskynabytek.cz (dětský nábytek, osvětlení, doplňky)
www.ausinterier.cz (industriální nábytek, doplňky)
www.snel.cz (industriální nábytek, lampy)

Tímto seriálem Vás provází Daniela Hanzelková. Její další tvorbu najdete zde: www.interieryprovsechny.cz

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Moderní styl - diskuze

 • minimalismus to ja rada
  Já nevím, ale mně se třeba přesně tenhle styl líbí. Právě proto jsem si přesně v tomhle stylu nechala od http://www.pwinterier.cz/ redesignovat celý byt. A funguje to. Někomu to může přijít sterilní, ale mně se to líbí mnohem více, než kdyby to bylo nějak přeplácané.
  polaskovaval386   | 25.03.2018 09:35:57
  Reagovat | URL příspěvku
 • Malba ložnice
  Já mám taky ložnici zařízenou celkem prostě - šatní skříň, komoda, postel, obraz. Jenže mi tak nějak chybí to "vyšperkovat", říkala jsem si, že by to chtělo nějakou barvičku. Něco jako toto - http://homezin.cz/media/jak-vymalovat-loznici-inspirace-fotogalerie , tam se mi hrozně líbí ta fialková barva na stěnách, jako že bych 2 stěny udělala barevně a dvě nechala bílé. A do těch bílých bych dala nějaké fialkové komponenty a na ty fialkové něco bílého. Co myslíte?
  ZuzaHav   | 19.12.2016 15:21:19
  Reagovat | URL příspěvku
 • ložnice
  já mám třeba ložnici zařízenou poměrně minimalisticky...Vydupala jsem si šatnu, když jsem rekonstruovali domek, takže tam nemusím mít žádné skříně a všechno je hezky schované. Takže základ je samozřejmě postel a noční stolečky, k tomu tam mám čtecí křeslo s lampičkou - to má své místo i v obýváku :) a tuhle skvělou komodu.
  Nábytek je totiž bílý a tohle to trošku oživuje.A i díky tomu, ložnice nepůsobí nijak sterilně. Mám ráda polštářky, takže se barvy mění i na povlečení a právě na těch polštářích. Strašně moc toho udělají doplňky...polštářky, květiny a obrazy. a člověk to ani nemusí přehánět s barvami
  Karulka   | 18.04.2016 18:11:16 | Reakcí: 2, poslední: 26.06.2014 16:35:27
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: ložnice
   Ty jo, to je docela hezké, něco takového by se hodilo do dětského pokoje.
   Ale já mám taky radši spíš tu bílou, někdo by řekl že to s ní doma vypadá jak v nemocnici, ale když se přidá hezký ubruz dečka nebo polštářek, hned se to rozjasní.
   Mimochodem, pěkná ta kategorie "zboží za zlomek ceny", už tam brousím a myslím, že i něco možná vyberu...
   MartaLAN   | 18.06.2014 16:22:30
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: ložnice
   Ta komoda vypadá krásně, navíc já jsem naopak pro takový ten styl, že máme v každé místnosti třeba dvě stěny jednou barvou a další dvě barvou, která s ní naprosto kontrastuje nebo naopak tři stěny bíle nebo nějakou světlou a na jedné nějakou moderní vzorovanou tapetu, takže takovýhle typ nábytku by se mi skvěle hodil právě k těm „unylejším“ stěnám.
   Michalka22   | 26.06.2014 16:35:27
   Reagovat | URL příspěvku
 • moderne
  velmi sa mi paci moderne zariadeny byt.Vzdy som mala lapace prachu sosky,nabytok,....
  ako sme sa prestahovali tak som to vsetko povyhadzovala.Nemam ziadne zbytocnosti a jednoducho farenbne zariadene
  alexejc   | 12.09.2014 18:19:24
  Reagovat | URL příspěvku
 • Souhlas i nesouhlas...
  Je to sterilní a nezabydlené, ale určitě se to dá trošku srazit, ta studená image.
  Myslím, že květiny nebo dobrý teplý interiér to můžou zlepšit.
  Maggy   | 30.05.2013 13:12:48
  Reagovat | URL příspěvku
 • tady tyhle interiery
  mi pripadaji takove sterilni a nezabydlene.
  Mam pocit, ze pro rodinu s detmi nevhodne. Nevim proc, ale nejak mi na nerez nesedi detske tlapicky od marmelady a na moderni pohovce tri plysovi psi a 20 kostek z lega 
  zajic   | 18.02.2013 12:13:49
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Nárok na porodné

| Janice78 | 19.02.2020, 13:46

Dobrý den,
ráda bych se na Vás obrátila s dotazem či pomocí ve věci zamítnutého nároku na porodné.
Jsem samoživitelka, OSVČ.
Dotaz, proč nedosáhnu na porodné jsem zaslala úředníkovi, který mou žádost vyřizoval na jeho email i do datové schránky. Níže zasílám svůj dotaz a jeho odpověď. Nechápu ale, proč po mě chtěl úředník dokládat i zálohy z pssz a ze zdravotní pojišťovny pro účely zjištění nároku na porodné, když se ve finále odkazuje na odstavec ze zákona, kde vycházejí z průměru a ne z mých skutečných příjmů.
Z jakého důvodu se neřídili odstavcem 4?
(4) Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost, započítává se jí jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu za každý měsíc

a) jedna dvanáctina příjmů uvedených v daňovém přiznání za kalendářní rok, který bezprostředně předchází kalendářnímu roku, do něhož spadá počátek období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku, a to bez ohledu na to, kolik měsíců osoba ve zdaňovacím období samostatnou výdělečnou činnost vykonávala a zda tato činnost byla ve zdaňovacím období vykonávána jako činnost hlavní či vedlejší, nebo
b) jedna dvanáctina příjmů, jde-li o příjmy podléhající dani z příjmů stanovenou paušální částkou, ze kterých byla stanovena daň paušální částkou, není-li dále stanoveno jinak.

Zde zasílám emailovou komunikaci
Dobrý den,

odkazuji Vás na ustanovení § 5 odst. 5 písm. a) zákona č. 117/1995 Sb. o státní sociální podpoře:

„Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost jako hlavní činnost, započítává se jí však jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu vždy nejméně částka 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství.“

a odst. 7)

„Částka průměrné měsíční mzdy se zjišťuje za kalendářní rok předcházející období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku a vyhlašuje ji Ministerstvo práce a sociálních věcí ve Sbírce zákonů a mezinárodních smluv sdělením podle průměrné mzdy v národním hospodářství vyhlášené Českým statistickým úřadem, s tím, že tuto částku zaokrouhluje na celé stokoruny dolů.“

Více Vám již sdělit nemohu. Proti vyrozumění se neodvoláváte, odvolání je proti rozhodnutí. Vyrozumění je pro Vás možnost se písemně nebo osobně vyjádřit, vyjádření e-mailem není považováno za písemnou formu, protože e-mail není opatřený elektronickým podpisem, a vysvětlení Vám poskytuji pouze jako odpověď na dotaz. Vzhledem k tomu, že jste s dítětem sama, pak hranice příjmů, pod které se musíte dostat, je velmi nízká a díky tomu nárok pak podle platných ustanovení zákona nevzniká.

Považuji tuto odpověď za dostačující a dále na případné e-maily nemohu odpovídat, mám zde dalších 500 žádostí o dávky, které čekají na zpracování.

S přáním hezkého dne,

cid:image001.png@01D5B035.29F5AF60

Lukáš Marek
Odborný referent – pracovník SSP a dávek PP pro správní obvod Praha 15 a 22
E: lukas.marek@uradprace.cz

Úřad práce ČR – Kontaktní pracoviště Praha 10
Vršovická 1429/68
Vršovice
101 00 Praha 101

Datová schránka: w7aznwp
http://www.uradprace.cz

From: Jana Dlouhá <D.Jana@seznam.cz>
Sent: Tuesday, February 18, 2020 4:57 PM
To: Marek Lukáš (UPA-ABJ) <lukas.marek@uradprace.cz>
Subject: Porodné, spis.zn.2730-20-AB

Dobrý den, pane Marku,

na základě Vašeho vyrozumění ohledně možného nároku na porodné bych se chtěla touto cestou
odvolat a požádat o vysvětlení, jak jste k finální příjmové částce 14700Kč dospěl.
Dle DAP za rok 2017, z kterého se má nárok vypočítávat byl základ daně 153.070,-Kč,
což je po vydělení 12, měsíční příjmová částka 12755,80 Kč
Jiné příjmy jsem v tomto roce neměla. Není mi tedy známo, jak jste k výsledné částce dospěl
a žádám tedy o vysvětlení

Předem děkuji

S pozdravem

Dlouhá J.


Neobtěžovala bych Vás s tímto dotazem, ale podle pana Marka je jeho odpověď dostačující a už se k ní zřejmě nehodlá vyjadřovat. Proto zkouším Vás, zda by jste byli ochotni mi danou záležitost vysvětlit, případně pomohli s odvoláním a přezkumem jejich výsledku

Předem velice děkuji

S pozdravem

Jana Dlouhá

Dobrý den,

postup úřadu je v souladu se zákonem. Pokud jste v rozhodném období vykonávala samostatnou výdělečnou činnost, zjišťují se příjmy podle § 5 odst. 4). Pokud se ale jedná o hlavní činnost a jsou takto zjištěné příjmy nízké, tedy nedosahují nejméně 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, započítává se místo Vašich skutečných příjmů právě těchto 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, tak jak to uvádí § 5 odst. 5) a související odst. 7). Pokud byste vykonávala samostatnou výdělečnou činnost v rozhodném období, ale v předchozím zdaňovacím období byste ji nevykonávala, postupovalo by se podle odst. 6).

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 21.02.2020, 09:54
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce