Inzerce
Inzerce
Inzerce

Uplynulo 160 let od vytvoření první žvýkačky, proto se i Vás ptáme: Žvýkáte?

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Žvýkáte? - diskuze

  • žvejkání :-)
    Já žvejkám každý den.Já bych jinak pořád něco jedla,tak žvejkám a nemám takové nutkání něco do sebe soukat  
    Samo,že žvejkám kultivovaně  
    Nebo ne?....moje okolí?....co?....         
    beruska   | 29.09.2008 10:29:32
    Reagovat | URL příspěvku
  • holky, moje tchyně žvýká, venku ve městě, jde a mele pusou a žvejká...a to si hraje na dámu. Takže já to vyloženě u ženských nesnáším, přijde mi to nějak nevkusné. Tedy venku, na veřejnosti, někde na zahradě nebo doma " s pánem bohem". Je zvláštní, že mi to vadí ale u starších, i chlapů. U mladých a dětí, mi to nějak nepřijde. Ale přiznám se, že toho stejně moc zastáncem nejsem.
    mamina19   | 29.09.2008 07:50:08
    Reagovat | URL příspěvku
  • Chybi mi moznost - Ano, ale jen prilezitostne  Ja si obcas zvejku dam, ale je to vazne jen nekdy, kdyz si vzpomenu. Tak mozna jednou mesicne i min.
    janasmile   | 23.09.2008 14:19:31 | Reakcí: 3, poslední: ..
    Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda mám jako učitelka nárok čerpat dovolenou v plném rozsahu, tedy 40 dnů? Na mateřskou jsem nastoupila na začátku roku, skončila mi v půlce července. Zaměstnavatele jsem včas požádala o čerpání řádné dovolené v návaznosti na ukončenou mateřskou. Účetní mi již dříve říkala, že podle ní mi bude mateřská krácena, a opravdu mi přišla na účet dovolená pouze za půlku července a srpen. Předpokládala jsem však, že mi část vyjde i na září. Prosím Vás o názor. Děkuji.

Dobrý den,

pokud Váš pracovní poměr nekončí v průběhu roku a požádala jste o čerpání řádné dovolené v návaznosti na skončení mateřské dovolené, máte nárok na celou dovolenou za kalendářní rok. Mateřská dovolená se považuje za výkon práce pro účely dovolené, díky tomu jste splnila podmínku alespoň 60 dnů konání práce v roce a máte tedy nárok na dovolenou za kalendářní rok. Pro krácení dovolené platí, že se krátí až při 100 a více zmeškaných směnách a zákoník práce přímo uvádí, že dovolenou vyčerpanou v návaznosti na mateřskou dovolenou před nástupem na rodičovskou dovolenou není možné krátit z důvodu následného čerpání rodičovské dovolené (§ 223).

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 17.10.2019, 15:12
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce