Inzerce
Inzerce
Inzerce

Kontroly, vyšetření na těhotenskou cukrovku u miminka

Dobrý den, měla bych ještě dotaz ohledně těhotenské cukrovky, zajímalo by mě, jestli se kvůli cukrovce pak po narození miminko nějak více vyšetřuje nebo sleduje? Zkrátka jestli s ním budu muset někde lítat po vyšetřeních a tak? Je mi jasné, že já musím jít na kontrolu, už sama kvůli sobě, ale jak je to s miminkem? Díky a hezký den.

Odpověď MUDr. Veronika Ťápalová, gynekologie:

Dobrý den, pokud je porod fyziologický, novorozenci se kontroluje po porodu glykemie (glukóza v krvi), a pokud je v pořádku, dále se již nesleduje. Jen Vy byste měla za 6 týdnů až 6 měsíců po porodu absolvovat znovu kontrolní glukozový test.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Kontroly, vyšetření na těhotenskou cukrovku u miminka - diskuze

 • test na cukrovku - povinnost?
  Dobrý den, chtěla bych vědět, proč se cukrovkový test provádí zrovna do 28. týdne těhotenství. Dále by mě zajímalo, zda jde o test povinný, jak se často tvrdí. Zaznamenala jsem informace o tom, že je pouze doporučený, moji kamarádku například lékař na test neposlal s tím, že to není nutné. A v případě, že ho někdo odmítá, může ho lékař nutit na něj jít? Samozřejmě chápu, že je lépe ho podstoupit, není to ani nic hrozného (vím z vlastní zkušenosti), jen by mě ale zajímalo, jak to je. Děkuji.
  Janine   | 14.05.2016 21:48:27 | Reakcí: 1, poslední: 16.05.2016 11:34:23
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: test na cukrovku - povinnost?
   Dobrý den, test se provádí od 24. do 28.týdne, protože právě v tomto období se většinou těhotenská cukrovka začne projevovat. Pokud by se udělal příliš pozdě, pak by pacientka mohla již několik týdnů nepoznanou cukrovkou trpět a ohrožovat tím svůj plod. Test by se v dnešní době podle doporučení jak diabetologické, tak gynekologicko-porodnické společnosti mel provádět všem těhotným. Že je pro některou ženu zbytečný, je nesmysl. Pacientku nemůže k testu samozřejmě nikdo nutit - to je tak ostatně naprosto u všeho (každý je zodpovědný za své zdraví sám), ale ženu musí obeznámit se všemi riziky.
   MUDr. Veronika Ťápalová

   K odpovědi lékařky ještě přikládáme odkaz na další informace: http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/tehotenska-cukrovka#cukrovka5
   Baby on line   | 16.05.2016 11:34:23
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×