banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

zase nátěr a kombinace barev - diskuze

14 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Můžu lazurou natřít skřínku z ikea? Absolutně klasický ikea povrch. Potřebovala bych jednu skřínku dát do té kuchyně a jen jí přetřít stejnou lazurou jako linku....Ale nevim nevim....A potom bych potřebovala poradit. Nějákým omylem jsem si nechala namíchat špatnou barvu (bud moje chyba nebo chyba té paní). Chtěla jsem takovo u našedlou s růžovým nádechem a mám růžovou jako do pokojíčku malé princezny...Smířila jsem se s tím neb k lince i desce se to hodí.Ale kolem linky jsem to chtěla oblepit otíratelnou tapetou a tu mám světle zelenou.Nejsem si kombinací světle růžová, ale očividně růžová a světle zelená moc jistá...Co myslíte?
Na skříňce z Ikey, která je pravděpodobně potažená fólií nebo je to lamino, ti lazura držet nebude. Můžeš to zkusit, ale za výsledek bych neručila. To už spíš nějakou tu barvu.Kombinace růžové a světle zelené/hráškové se běžně používá... i když většinou asi ne v kuchyních Jinak tu růžovou můžeš ztlumit přidáním tónovací barvy (černá, šedá).
@Sphinx Tak jsem nad tím přemýšlela celou noc :)A tu kychyn růžovou nevymaluju. Prostě nechci růžovou kuchyň. Dám tu růžovou do ložnice, tam se to i hodí a ničemu to nevadí.Rozhodla jsem se zariskovat a dát do kuchyně šedou, takovou nakovovělou namodralou nebo tak něják.Jen jsem odchovaná na názoru že s takovouhle barvou ten prostor bude vypadat menší, tmavší a jako v krabici.Já mám, ale v obýváku hnědou, takovou světlejší jako kafe late třeba a vypadá to moc dobře. Tak si říkám, že by to v kuchyni taky vadit nemuselo (strop a sklopení ze střechy by bylo bílé).Ta linka bude natřená mahagonovou lazurou, deska je bílá mramorovaná, podlaha světlejší broskvová s nějákým vzorem....A ta tapeta kolem desky bude hrášková. Mě se k tomu šedá na zdi hodí. Potom doladit barevnými doplňky. Co myslíš?
@medox No, pokud si pamatuju, tak ta vaše kuchyň je docela malá... a pokud tam nacpeč všechny tyto barvy, bude to působit chaoticky. Chtělo by se to držet max. tří barev. Myslím, že ani kombinace mahagonového dřeva a tmavě šedé není zrovna nejšťastnější. Když vezmu v úvahu ty barvy, které máš dané (mahagon, meruňková, bílá a hráškově zelená), nechala bych stěny buď bílé nebo šla do hráškově zelené.
@medox Jestli máš broskvovou podlahu, tak k tomu bych růžovou na stěnu určitě nedávala. Zvlášť, když máš ještě mahagonovou linku a chceš zelenou tapetu. Na zeď bych dala odstín ladící právě s podlahou, třeba broskvovou v jiném odstínu nebo zelenou v jiném odstínu ladící s tou tapetou. Jinak by mi těch barev už přišlo moc. Taky bych se bála, že s šedou se ta kuchyň bude zdát menší a tmavší. Ale udělej to podle svého vkusu, Ty tam budeš trávit nejvíc času .
@stankag Nejvíc času :) to jsi mě rozesmála :) jojo je to hrozivá pravda :)Broskvová barva mnenenapadla....to by tak ymohlo jít a nebylo by to tak tmavé jako šedá. To zní dobře.Mám ještě 14 dnl na přemýšlení i dnes hlídání dítěte padlo tak možná až bude maturovt budu mít den času
@stankag nene by jen jeden a máš pravdu....přeci jen byly důvody e rozejít ale vařit uměl
@medox Matně si vzpomínám, že kromě tohohle plusu a možná ještě jednoho , měl pár dost podstatných mínusů. Jestli se mi tedy nespojilo několik Tvých ex do jednoho.
@stankag Já zatím vařila 60% 3 roky a 99% 5 let.Mě to ani nevadí, já zrovna to vaření mám ráda a to tebou jmenované grilování miluju. To si fakt užívám neb nikdy negrilujeme pro sebe al ei pro přátele a to já ráda a to vlastně i ve vaření. To taky miluji vařit pro někoho. Já po muži nikdy ani nechtěla aby vařil. Zprvé nevaří dobře a za druhé pak abych den uklízela kuchyň. Můj ex vařil dokonale, sice né čato, ale když tak to bylo něco. Jeje do ted když si na to vzpomenu sbíhají se mi sliny. Kuchyn pak i uklidil....sakra proč on je vlastně ex
@medox Máš pravdu, většina ženských to má asi dané. Doma vařících mužů moc není. Musí to být prima, když se o to vaření trochu podělí. Vařím pravidelně už skoro 25 let a jsem šťastná, když se můj chlap chopí grilování a já nemusím.
@stankag Mě to právě že strááášně pobavilo. Takový pěkný úděl matky a ženy. Jsem se smálaUpřímně řečeno myslím, že je to fakt
@medox Jééé, to mě nenapadlo, že by to mohlo vyznít takhle. Už ses toho přece naučila spoustu od doby, co jsi tu řešila první mrkvičku. Za chvíli se Ti bude zdát i ta svíčková jako brnkačka.
@stankag Já myslela v životě

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

19 %
14 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
6 hlasů

57 %
42 hlasů

16 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 74 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40