banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

vykup zlata - diskuze

15 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
holky mate nekdo zkusenost,ze jste vzali treba retizky a prstynky po babicce atd a sli jste si z nich nechat udelat nove prstynky treba?delaji to v pohode a vyplati se to?je mi jasne,ze si clovek neco priplati,to nevadi.mame doma snubaky po prarodicich a kdybychom chteli nove odlit. udelaji to v kazdem zlatnictvi nebo jen nekde?nevite?
Nooooo, trochu jinak: Prstynky po prarodicich budou mit zcela jiste jinou hodnotu nez je vykupni cena zlata. Jsou asi uz i starozitnost (nad 50let) a ja bych si je kvuli tomu i kvuli te rodinne pamatce nechala. To par stovkama nenahradis a nikdy zpet jiz neziskas. Je to skoda. Ja treba posbirala doma takove ty cetky, co mi da tuhle tamta teticka jako privesek se znamenim apod a to jsem jim odnesla do zlatnictvi, kde vykupuji a nechala si z toho udelat nove nausnice podle sveho vkusu. Ale ze bych tam nesla rodinne poklady, to by me ani nenapadlo.
@happy ty rodinne poklady jak ty rikas jsou po milovych prarodicich.a lezi na dne skrine.pokud si z nich necham udelat svoje,budu je nosit porad.co je pak lepsi???
@Andrea81 Samozrejme je to vase a udelejte si s tim co chcete vy Ja ti jen chtela rict svuj nazor, mam k takovym vecem asi jiny pristup ;-)
@happy ale to my take,nejsme zadni barbari.po svych babickach mam takovych sperku,zlata a dalsich cicurinek habadej.babicka meli svoji kapelu a porad nekde hrali a to bylo cetku hele ai drahych kamenu atd..mam po ni prstynku plno a dalsich.a necham si to.je to pamatka.ale tyhle snubaky k nim zadnou citovou vazbu nemam a bohuzel ani milan.ale to je jina kapitola.pokud jde udelat to,ze z toho sameho udelaji nove,jdeme do toho.,pokud ne,tak si je nechame a udela zgruntu nove
@Sphinx
@Andrea81 Určitě je možné, ze starých prstýnků apod. udělat nové, zaplatíš jen za práci a je to výhodnější, než klasický výkup zlata. Jen musíš najít zlatnictví, které tyto věci dělá a má vlastního zlatníka. Taky jsem si kdysi takhle nechala dělat prstýnky. Já nějakým sentimentem netrpím a na věcech po příbuzných nelpím. Nevím, proč by se mi muselo líbit to stejné, co nějakému mému předkovi, ač milovanému
@Andrea81 Aha. Tak ano, jde to :-D
Mám stejnou zkušenost jako Ady
Dá se to vykoupit přímo ve zlatnictví, ale z mé zkušenosti je lepší zlatem platit jako výměnou za zboží. Oni totiž při samotném výkupu dávají nižší cenu. Šla bych ale do kvalitního zlatnictví a né do těch výkupů co různě nabízejí na letácích že přijedou do města a zdrží se třeba jen hodinu.
@Ady.S Co se týče výkupu zlata, koukněte se třeba na tyhle stránky: http://www.top-gold.cz/cs/vykup-zlata-uherske-hradiste. Třeba se vám nějaké informace z nich budou hodit.
@Ady.S ne to ja bych sla primo do zlatnictvi urcite.jen jsem nevedel,ajestli kontaktovat zlatnictvi nebo primo zlatnika vis.ale oni spolu spolupracuji,ze?takze bych se sla optat a asi mi rekli no..
@Andrea81 Dobré zlatnoctví má svého zlatníka.
@Ady.S Já takhle jednou šla z lesa a u krámu jsem viděla auto s otevřeným kufrem, tam dva týpci a u auta na kartonu napsáno \"výkup zlata\". Těm bych tak něco prodala.
@angieblack Nevím přesně ceny, ale ono většinou vykupujou za 350,- a v pořádném krámě za 700,- to je pěkný rozdíl.
Já myslím jen někde. Ne v každém jsou vyučení zlatníci myslím. U nás je jeden, dávám si tam šperky do opravy a vím, že i vyrábí.

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

19 %
14 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
6 hlasů

57 %
42 hlasů

16 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 74 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40