banner

Celkem 7 příspěvků

Zobrazit příspěvky podle:

Nepřesnosti v článku aneb Doplnění některých informací

Článek je veskrze přínosný, ale dovolila bych si upravit několik nepřesností, které se v něm vyskytují.

1) Broskve mohou být alergenem, pozor na to. Samozřejmě ne u všech, ale zrovna u mě se to bohužel potvrdilo.

2) Se sójovými výrobky bych také zacházela opatrně, např. sójové maso patří mezi špatně stravitelné potraviny, a může tak způsobit nadýmání. Mimo to je to podle některých odborníků kontroverzní potravina, třeba profesorka Strunecká o nefermentovaných výrobcích ze sóji tvrdí, že jsou dokonce škodlivé (viz její dva díly knihy \"Doba jedová\").

3) Stále více se mluví o tom, že margaríny zdravé vlastně vůbec nejsou, spíš naopak. Je to dáno tím, že jsou průmyslově zpracovány. Toto tvrdí např. specialistka na výživu Margit Slimáková. Máslo je prostě máslo ;-) To je zdraví určitě prospěšnější, ačkoliv reklamy tvrdí už několik desítek let opak.

4) Ano, ryby mohou obsahovat těžké kovy, ale je to dost individuální, záleží na místě a způsobu chovu apod. Obecně se doporučuje v těhotenství a při kojení vynechat velké druhy ryb, jako jsou tuňák, halibut, rejnok, mečoun, okoun... Podle některých zdrojů je dobré i snížit konzumaci lososa. Naopak minimálně zatíženy toxickými látkami jsou kapr, pstruh, treska, mořská štika, platýz, mořský vlk, konzervovaný tuňák, sleď, sardinky, krevety, ančovičky. (zdroj: Bioabecedář Hanky Zemanové)

A také na kvalitu masa bych si dávala pozor, může být nevalné kvality stejně jako maso rybí.

5) Preventivně brát vitaminy se při kojení obecně nedoporučuje. Kromě toho je to zbytečné, pokud se žena stravuje pestře a vyváženě.

6) Co se kouření týká, tak to rozhodně NENÍ každého věc! Kouření je vždy škodlivé, natož při kojení. Nikdo nemá právo dítě takto ohrožovat na zdraví. Dítě bohužel volbu nemá. Ale kouření během kojení je neomluvitelné a neskutečně sobecké, já sama bych takovým ženským vždycky nejradši nafackovala.

Nepřeháněla bych to...

Maminky, moc bych to neřešila - zvlášť po zkušenostech s dětmi...
Některé děti prostě prdíky a bolení bříška mají, ať jíte nebo nejíte cokoli. Jiné děti naopak snesou cokoli sníte.
Takže hlavně hodně pít, ať je mlíčka dost a být psychicky v pohodě, tzn. dát si na co máte chuť

konečně seznam

ahojky tak konečně jsem našla vypsaný seznam co je a co není dobré jíst ... mám syna 2m. plně kojím, dětská doktorka mi od začátku zakázala sýry a tvarohy, aby malý neměl alergii na laktózu, pít mléko nesmím prý vůbec. V rodině, ale žádnou takovou alergii nemáme ... Místo sýrů a lučin, které mám moc ráda, jsem začala jíst šunku (což mi moc vhodné nepřijde) a jak článek napovídá, vhodné to není ... Taky jsem se chtěla zeptat, je možné, že by malému vadilo něco na Karamelové Vienetě? Týden jsem si zmrzku nedala a byl klid od prdíků. Když jsem si jí dala dva dny měl křeče .... děkuji za odpověď ...
Pěkně sepsané, je pravda že u mně to moc neplatilo a po šestinedělí jsem jedla vše a bez problémů. Jen květák nemůžu kvůli malému doteď.
Terko,kynuté pečivo taky asi není vhodné,ne?Myslím vánočku,buchty apod.
Terko tmavé pečivo,chrry rajčátka,knedlík?to můžu né?

..

Terko prosimte a nemas nejake tabulky pro vyzivu miminek..jako prikrmy vyz.hodnota a podobne cemu je lepsi se vyhnout atd. a taky kdy davat vitaminky a jake jsou nejvhodnejsi diky Lucka

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

17 %
11 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
5 hlasů

58 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40