banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Střídavá péče - diskuze

25 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Nedá mi to tu nezmínit.Včera jsem zas viděla máte slovo.Jsem byla zastáncem střídavé péče,ale ted nevím.no.Když jsem na tím přemýšlela tak se mi nejvíce libí můj model-chlap živitel ,ale já si sama vychovávám děti.Mi vadí i když jsou u našich a oni je nějak ovlivňují.I když vím,že pro děti je to zdravé.Jaký model se libí vám,když by jste museli volit péči po rozvodu?
Za mě je na střídavé péči nejtěžší vůbec k ní dojít, z vlastní zkušenosti vím, že to není zrovna dvakrát lehký proces. Zvláště, když někdo nespolupracuje. Takový teda byl náš případ, skončilo to naštěstí dobře. Ale určitě doporučuji mít u toho dobrého právníka, já jsem je měla z https://www.cikr.cz/sluzby/rodinne-pravo/ a všechno vyšlo skvěle.
Doufám, že tohle nebudeme s Božským nikdy řešit. Kdyby ano, tak bych se asi snažila, aby Tominka mohl s tatínkem trávit hodně času, protože je pro něj momentálně hodně důležitý. S čím bych měla asi problém by byla případná nová partnerka, ale to by byl můj osobní problém, který by se Tomáška dotknout nesměl. Věřím Božskému, že by neudělal nic,co by Tominkovi nějak ublížilo. Takže abych odpověděla na tvou otázku, tak by soudně byl Tomášek svěřen do péče mě, ale Božský by si ho mohl vzít, kdy by chtěl, když bychom se na tom dohodli a Tomášek neměl kroužky či jiné závazky.
s tou střídavkou je to těžké, pokud jsou oba rodiče rozumní, normální, nechcou si vyřizovat přes dítě nějaké křivdy, tak to podle mě může klapat...ale většinou je to úplně jinak zase ono je trochu nespravedlivé, že ženské dostávají většinou dítě automaticky do péče, jen proto, že jsou matky...pak vydírají otce tím, že mu to děcko dávat nebudou, chcou ho různě trestat apod....takových modelů znám hodně, stejně jako chlapů, co o děcko zájem nejeví, nebo jsou neschopní se postarat za sebe jsem ráda, že jsme se na všem dohodli, že už jenom kvůli tomu, že Stázinčin otec má náročnou práci na čas, tak mám Stázinku v péči já, on si ji může brát po domluvě kdykoliv, klidně i na 14 dní v kuse, já s tím problém nemám, je tam o ni skvěle postaráno, ale pak se prostě vrátí ke mně domů...ale zas vím, že jejímu otci je to líto, že ji nevidí pořád, že přicházel a přichází o ty velké zážitky a pokroky...naštěstí máme doufám oba rozum a vždycky se dohodnem
obecně jsem přesvědčena, že ze všech špatných řešení je střídavá péče nejlepší. ale zároveň nejnáročnější, především na komunikaci. Oba musí fakt chtít, nikdo nesmí být uraženej a chtít přes dítě řešit nějaký křivdy. Myslím, že tady často otcové střídavou péči vyhrožují, protože tím vydírají ženskou, aby se spokojila s menšíma alimentama, nevýhodnějším majetkovým vyrovnáním..což je ultraprasárna. A pak jsou ti aktivní otcové, kteří doopravdy pečovat o dítě chtějí, ale ženská jim v tom z principu brání..ti se pak klidně soudí, sdružují, chodí do médií...Ale i když si střídavku vysoudí, už je ten vztah vyhrocenej, prostě všechno špatně. Je mi líto všech těch dětí.U nás by to s největší pravděpodobností bylo tak, že bych o syna pečovala já. Ale kdoví. Snad bych dokázala být statečná a případnou střídavku zvládla.
mám v péči Lu já...u nás je to úplně nemožný mít střídavku..a hlavně ona když chce tak tam jede na týden,dva...nemám s tím problém,ale doma má se mnou
@Rowdynka Ty jsi rozvedená? To mi nějak uniklo.
@sazicka rozejitá už asi 2 a půl roku?
víš co, ono nejde říct plošně co je pro dítě nejlepší. Já třeba jsem na jednu stranu ráda, že otec o dítě má zájem, ale na druhou vidím, že díky tomu že nemáme stejný názor na výchovu, tak má trochu v hlavě zmatek.... U nás zatím je model, že v péči ho máme oba a staráme se o něho jak kdo má čas... Je to hodně o toleranci...
Gábi,ty máš v podstatě doma ten nejlepší model :-). V modelu střídavé péče dle mého nic neprobíhá pořádně. Ať mně někdo říká, že po 14 letech práce s dětmi, kdy o nich každou minutu přemýšlím, co a jak by bylo nejvhodnější udělat, že by ten chlap to dělal stejně pořádně, s láskou a pochopením?Jak naopak já po 14 letech péče mohu někam přijít a dostat hned stejně dobré místo jako manžel. Kdo by ale o ty děti pečoval během odpoledne, jak tomu bylo dosud? Resp. který zaměstnavatel by to toleroval?Také by mě zajímalo, zda při střídavé péči ten otec dítěti i během jeho péče vypere a vyžehlí?Je to hrozně neefektivní způsob péče, kdy oba dělají vše, ale s některými partnery či partnerkami je bohužel nemožné se domluvit, takže se nedivím a chápu muže, kteří chtějí soudem nařízenou střídavou péči, aby vůbec děti viděli, stejně jako chápu ženy, které bojují v případě svých exmanželů proti střídavé péči, protože je něco jiného o ní pouze mluvit u soudu a něco jiného je pak reálný výkon.
@Calamity J. s posledním odstavcem do puntíku s tebou souhlasím... A znám muže co perou, vaří a starají se o nemocné dítě....
Pokud jsou oba rodiče se schopni domluvit, dítě nemusí měnit školu a má u obou plnohodnotné zázemí, tak proč ne. Ale osobně bych to špatně snášela. A z pohledu matky samoživitelky jsem ráda, že je tu mám u sebe.
děti podle mě mají být s mámou a tátu vídat jak často chtějí a potřebují. Víc bych se ptala dětí. Vždycky by oba měli myslet na ně. Tzn. je by měli přihlížet k nemocem, přáním, jenže domluva u lidí co už se nemají rádi je takřka skoro vždycky nemožná. Je to smutný. Taky myslím že nemají domov a argument, že jsou děti ve střídavce přizpůsobivější, protože řeší už od malinka, že si mají vzít pyžámko, hračky apod. mi přijde spíš smutné než účelné. Nevím no.....:-(
@lucie73 Mám stejný názor.
Doufám, že to nikdy nebudu muset řešit. Střídavá péče se mi moc jako model nelíbí. Myslím, že pro dítě je to složité. Týden tady, týden tam... to je blázinec. Možná větší děti, kolem té puberty, tam už to možná může být v pohodě, ale u malých dětí si to nedovedu představit.
@nadule1 Jako argument tam zaznělo-běžte rodiče každý týden do jiné práce,na jiné místo s jinými kolegy.Fakt příšerná představa.Na druhou stranu má to Honzův kámoš a má to super,rodiče bydlí ve stejném domě a on jeden týden chodí do jednoho bytu,druhý týden do druhého a oba rodiče potkává venku i když u nich není atd.A stejně je většinou u nás.
@Honafa Gábi tak si představuji že by měla střídavka vypadat(teda né že dítě je u sousedů ) ale hold rodiče jsou v jednom domě. Jen je blbý když se u jednoho naštve může jít hned ke druhému co mu to možná povolí. Mám kamarádku ta má autistu a s otcem mají určený od sociálky styk jako střídavka, u otce je 3,5dne a u matky 4,5dne a pořád se střídají. Otec bohužel nebere onemocnění syna tak je docela problém
@Ady.S Já jsem byla plaché dítě,mě by to zničilo střídat školu a kamarády.Já bych asi utekla od všech.
@Ady.S Tam to fakt funguje.Ten kluk je klasik,fakt super děcko na to,že má oba rodiče magory a alkoholiky a je ve střídavé péči tak je super.Bohužel učitelky ho vidí jako grázla.Já ani náhodou.
Takto od stolu to nemůžeš brát jako to, že jsi pevně rozhodnutá co by kdyby. Ono totiž bývá v reálu většinou všechno úplně jinak. Nezáleží jen na tobě, ale i na partnerovi a dětech... Faktorů, které tě ovlivňují je mnoho...
Gábi toto je hodně ošemetné téma. Já se střídavou péčí nesouhlasím, pokuď rodiče nejsou schopni spolu mluvit, odnese to jen dítě. Já osobně bych si už rozvod nerada volila. U nás to bylo tak že dítě bylo svěřeno do mé péče, ze začátku jsme se domluvili že bude Ondru navštěvovat kdy bude chtít, což taky nebo nejlepší, já svůj program mít nemohla neb jsem čekala kdy dojde, díky rozporům se to stanovilo soudně a u i tak si ho bere minimálně. Sranda je když já mu budu bránit ve styku je v rozsudku pokuta tisíc, když si ho druhá strana nebere postih není žádný. On je asi rozdíl v tom jestli druhý rodič o dítě stojí a opravdu se mu chce věnovat, rozvíjet a učit se s ním. Nebo jestli to dělá jen na truc bývalému partnerovy aby ublížil.
Mně příjde na střídavé péči náročné, že oba vlastně musí chodit do naplno do práce, aby se uživili, ale zároveň oba musí mít čas na to dítě a ten týden zajistit hlídání, vyzvedávání, prostě mít čas, pokud to teda není už vyloženě puboš, který je radši sám.Většinou je ten model tak, že jeden víc pracuje a vydělává a druhý spíš má ten čas.Já nevím, počítám, že bych asi děti měla já a Pepa platil alíky. Asi tak, jak je to doteď. Akorát bychom se už neměli rádi, no. Nevím, nakolik jsou z střídavky nadšené děti. Si vem, že pak třeba ti rodiče mají nové partnery a nové děti a to původní dítě je pak všude jen jakoby na návštěvě.
@zajic naopak na střídavé péči je fajn, že můžeš ty dny kdy dítě nemáš být v práci od nevidím do nevidím, a pak když ho máš si ho můžeš užít. Aspoň já tento model praktikuji. Ale je fakt že děti ze stěhování asi moc nadšené nejsou...
@moninif Jo, jenže to musíš mít práci, kde si můžeš naddělat. A mít takovou práci, ze které to utáhneš sama včetně bydlení. Já mám třeba pracovní dobu velmi volnou, na druhou stranu bych nás z platu ani neuživila, natož pak zabydlila. Pepa by to asi dal, ale ne v baráku, musel by s holkama bydlet někde v bytě. Ten materiální šok by byl prostě velký.
@zajic Já to myslela obecně... Pokud neděláš na směny, tak si myslím že v 90% se dohodneš... A to jak to zvládáš finančně je taky individuální....

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

17 %
11 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
5 hlasů

58 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40