banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Špatná volba - diskuze

19 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Napadlo mě,jestli jste někdy litovali,že jste dali blbé jméno?Třeba se k dítěti zas tak nehodilo a podobně.Ja teda ,né ja jsem vybrala dobře a jsem spokojená.
Ja jsem spokojena desne. Prijde mi, ze se to k Vitovi fakt hodi, je to takovy skritek, ten nas Vitek..tak doufam, ze z nej nebude pekny kvitek..
@sazicka My máme Vítka (opravdu se jmenuje Vítek) a taky to k němu sedí: je to vždycky podle situace: kVítek, skřítek, ale někdy taky preVítek...je to fakt šídlo,ale neumím si představit, že by se měl jmenovat třeba Jan ....Honzíka jsem si moc přála,ale jmenuje se tak švagr a pak je taky Honzíků na každým pískovišti milion. Nechtěli jsme taky jméno, kterým se dnes nosí každý druhý kluk, podmínka taky byla aby bylo české, takže jsme vybírali, vybírali a nakonec týden před porodem manžel řekl, že to bude Vítek, nikoli Vít a bylo to.
já jsem naprosto spokojená Adélka se mi líbí a Matyáš je jméno,které jsem si přímo vydobila a jsem na to pyšná,že jsem ho zvolila
tak já jsem to měla horší já jsem chtěla Matyase,Adama nebo Pavla.babi chtěla Matěje,Vojtíška nebo Ondřeje.Petr chtěl Květoše tak jsem ráda že jsem ho přemluvila aspoň na Petra.kdyby to byla holka tak by to byla asi Adéla i když já jsem chtěla vysněnou Michaelu pak Kateřinu a on chtěl simonu nebo lucii a to se nelíbilo mě,já jsem chtěla Andreu a on anetu a z toho vznikla adela.teď se mi líbí Amélie,Nella,Magdalenka,Charlota a taky noemi ale to bych asi v čr nedala.pro kluka Honza,Denis,Martin, a nebo taky Radim.jinač Jolanka a Danielka je nádherné jméno.
nelituju,,vybral to Martin a kam se podivam tak Jolana neni v zadnem zebricku a to me tesi, ze ma neobvykle a malo davane jmeno...nebude jich ve skolce 5 se stejnym jmenem, jako treba ja byla ve tride jeste s dalsima trema Monikama a to bylo za trest.
Tak Markétka byla vybraná hned, tu jsem měla vysněnou už dávno před těhu.A Karolínka už nebyla taková stoprocentní, už tam bylo na seznamu spoustu dalších jmén.Líbila se mi Simonka-u manžela neprošla. A dokonce v 6 nedělích jsem byla taková zmatená a líbila se mě Danielka.No už pozdě.Pak se mě ustálily hormony a jiný jméno bych jí nedala.
Já jsem spokojená a později ani v zahraničí by holky se svými jmény neměly problém.
@tygřímáma já jsem taky spokojená ikdyž jsem si neprosadila KristýnkuPatrička jsem vybírala já
@lendy A Danielka je krásné jméno taky
@tygřímáma no to je
jméno Barunka se mi líbí pořád hodněo Anetce už tak přesvědčená nejsem.Je to jméno hezký,dá se jí všelijak říkat ale dneska bych asi volila jinak.
Ahojky, vůbec nelituji, že máme Fanouška
Jsem moc spokojená- syn je Marek Směták, krátké pěkné jméno, hrozně se mi líbí:o) Pro holku jsme nejdřív měli Tereza, ale pak to bylo všude, tak jsme si řekli, že by to mohla být Alena. No a byl to kluk:o) Tak mám v záloze kdyžtak jméno na holčičku:o)
My máme našeho chlapečka krátce, na to abych takhle smýšlela, ale myslím, že jsme vybrali moc dobře. Tento rok se v Opavě narodili jen dva Michaelové, takže to ani neslyším z každé strany a navíc těch zdrobnělin, které můžeme používat. Michálek, Mišulka, Mišulínek, Miška a tak bych mohla pokračovat. Taky se nám líbilo, že je to takové mezinárodní jméno a vyskytuje se i v jiných státech, jen se jinak vyslovuje. Už teď se ale bojím, že druhý prcek bude taky kluk a co bysme vymysleli aby se to hodilo k bráchově jménu.
my jsme původně měli vybranou Karolínu, jenže pak jsme to jméno slyšeli snad všude, tak jsme ho zrušili a strašně dlouho vybírali nové. Manžovi se až tak nelíbily moje favoritky a mi zase jeho. Pak jednoho krásného dne zazněla v rádiu Klára od Chinaski...a najednou to bylo jasné. Neměli jsme ji nikdo za favoritku, ale přitom se nám oběma hodně líbila. Takže tím jsme to jméno neměli okoukané a ničím zkažené a stále se nám moc líbí
Já jsem spokojená,myslím,že k našim klukům se ty jména hodí.Akorát mi pořád vrtá hlavou,jaké by to bylo,kdybych nakonec dala toho Davida-to jméno fakt miluju a taky si říkám,jaké by bylo,kdyby byl jeden z nich Petr,to je úplně nejvíc mé milované jméno už od malička.Ale jak jsem psala už minule-manžel je Petr,takže s tím nesouhlasil a David mu taky zrovna neseděl...
@Silvinka My měli Davida taky v TOP jménech... jenže nakonec jsme od toho upustili kvůli svátku... Přeci jen Kubík se narodil 4.ledna a kdyby byl Davídek, tak by měl všechno ve dvou týdnech. To jsme nechtěli. A jméno se nám pořád líbí. Měli jsme ho vymyšlené už dlouhou dobu :-)
@Silvinka tak sis mela aspon jedno jmeno prosadit!! t jsi ho 9 mes. nosila a v bolestech rodila..ja bch se ted nedala....¨mimochodem davida mame pro kluka do budoucna take
Taky nelituju, pořád jsem v kalendáři vybírala a vybírala, pak mi padlo oko na Markétu a měla jsem jasno..sedí jak příjmení, tak musím říct, že se hodí i k tomu mému děťátku hodí..jiné jméno si už ani představit nedovedu..

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

18 %
12 hlasů

0 %
0 hlasů

7 %
5 hlasů

57 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 67 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40